REKLAMAA1 Pizzeria105 01.06.2022 - 31.07.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  Dzielnica montuje kamery przy blokach komunalnych. Dwa osiedla zarządzane przez nią już są monitorowane. Teraz kolejne będzie podglądane przez urzędników. Po co?

  Ursynów ma w swoich zasobach kilka osiedli komunalnych. Dzielnica postanowiła zamontować na nich monitoring wizyjny. Kamery pojawiły się już wcześniej w blokach na Kłobuckiej 14, 15, 16, 17 i 18, a w styczniu przy ul. Pileckiego 109 i 111. Zdaniem wiceburmistrza Bartosza Dominiaka specyfika społeczności mieszkańców tych budynków wymaga całodobowego nadzoru.

  Teraz nowe zabezpieczenia mają pojawić się również na blokach przy ul. Kłobuckiej 1 i 3, które na pozór są bezpieczne - znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie aresztu śledczego. Ich mieszkańcy również nigdy nie sprawiali problemów. Czemu więc zdecydowano się na umieszczenie tam kamer? Jak twierdzą władze dzielnicy - chodzi głównie o działania wandali, którzy niszczą teren.

  Głównie chodzi o graffiti, śmieci i wybite szyby. Zdarzenia są mniej lub bardziej uciążliwe, ale liczba zgłoszeń od mieszkańców w ostatnim czasie znacznie wzrosła - mówi wiceburmistrz Bartosz Dominiak.

  Nie tylko pomazane ściany

  Poza aktami wandalizmu problemem mają być również samochody odwiedzających osadzonych w areszcie. Zamontowano tam szlaban, jednak i on nie przynosił skutku. Z relacji zastępcy burmistrza wynika, że systematycznie był on niszczony.

  - Od zawsze dostawaliśmy sygnały od mieszkańców Kłobuckiej, że pod ich oknami pojawia się bardzo dużo samochodów. Wynika to z tego, że areszt posiada jedynie niewielki parking, który zajmowany jest głównie przez pracowników. Postanowiliśmy utrudnić wjazd aut na teren osiedla, jednak zamontowany przez nas szlaban jest notorycznie uszkadzany. Mamy nadzieję, że monitoring rozwiąże ten problem - dodaje Dominiak.

  Nadzorowaniem podglądu z kamer na żywo zajmują się pracownicy ratusza. Wszystkie zarejestrowane wykroczenia są przekazywane do mundurowych. Dotychczas dzięki nagraniom udało się m.in. wykazać nierzetelność firmy zajmującej się wywozem odpadów oraz zidentyfikować odpowiedzialnego za podpalenia kontenerów.

  Na ul. Kłobuckiej 1 i 3 pojawi się w sumie 13 urządzeń, które mają przez 24 godziny na dobę obserwować wjazd na osiedle oraz wejścia do klatek schodowych. Zostały zakupione z zeszłorocznych środków, przy okazji zamawiania kamer na bloki komunalne przy ul. Pileckiego. Koszt to ok. 40 tys. złotych. Czy inwestycja będzie opłacalna - czas pokaże.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 43

  • 16
   BARDZO PRZYDATNY
  • 8
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 6
   BRAK SŁÓW

  9Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Urs 9 miesiąc temuocena: 100% 

   Pytanie jest raczej - po co ktoś NIE CHCE żeby były kamery w przestrzeni publicznej? Co planuje robić, czego policja nie powinna widzieć?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Urs 8 miesiąc temuocena: 100% 

   po to żeby było bezpieczniej. Proste, a dla niektórych takie trudne...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Driver 7 2 miesiące temuocena: 100% 

   monitoring powinien być przynajmniej na każdym skrzyżowaniu, bo wtedy wiadomo kto jest winny stłuczki albo czegoś jeszcze poważniejszego.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~To oczywiste 6 2 miesiące temuocena: 100% 

   ... bo im więcej kamer tym BEZPIECZNIEJ. Wystarczy sprawdzić ile dochodzeń policyjnych i procesów sądowych mogło być rozstrzygniętych dzięki nagraniom z kamer.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paweł W-wa 5 2 miesiące temuocena: 100% 

   Jeśli ktoś uważa że na Pileckiego 111 kamery są niepotrzebne to zapraszam wieczorową porą zwłaszcza latem :-)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mike 4 2 miesiące temuocena: 100% 

   wszędzie w przestrzeni publicznej kamery zwiększają bezpieczeństwo, więc dziwne że komuś to może nie pasować.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fa-la 3 2 miesiące temuocena: 0% 

   Niech wiceburmistrz Dominiak poda ile to będzie kosztować - montaż kamer i potem roczne utrzymanie plus obsługa??? A może to sam p. Dominiak usiądzie przy monitorze i będzie obserwował mieszkańców (będzie taniej).

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~No jak to po co? 2 2 miesiące temuocena: 26% 

   Ponieważ mamy za dużo pieniędzy rzecz jasna. Zanim uda się zamontowane progi zwalniające na każdej ulicy przed każdym skrzyżowaniem to fajnie by było jeszcze w coś zainwestować

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Raczej odwrotnie 1 2 miesiące temuocena: 88% 

   Inwestycja w kamery to możliwość wyłapywania wandali, którzy bez przerwy niszczą infrastrukturę na tych osiedlach. Inna sprawa, to z oszczędności nie powinno się budować kolejnych komunałów a doczasowe zlikwidować. Jak ktoś nie płaci za to co darmo dostał, to nigdy dbać o to nie będzie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 14 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4742 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022