REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 maja 2018, 13:13 komentarzy 3

  (SK)

  REKLAMA

  Nowy skwerek przy Cybisa, który powstał półtora roku temu, jeszcze do niedawna był zieloną perłą w okolicy. Dziś jest zarośnięty chaszczami, nikt nie kosi trawy, rośliny usychają, a całość sprawia przygnębiające wrażenie.

  W 2016 roku pisaliśmy o nim "najładniejszy skwerek na Ursynowie", bo taki wówczas był. Powstał w ramach projektu do budżetu partycypacyjnego, na który zagłosowało ponad 1100 osób. Powstały alejki, nowe drzewa, futurystyczne latarnie, ławki i ogrodzenie z żywopłotu.

  Dziś skwerek nie przypomina już tego sprzed prawie dwóch lat. - Robi przygnębiające wrażenie. Proszę zobaczyć, trawa po kolana, chwasty, widać, że jest bardzo zaniedbany. Dlaczego dzielnica to marnuje? - pyta pani Anna, którą spotkaliśmy na skwerku.

  "Coś fajnego robimy, a dalej o tym zapominamy?"

  Słów krytyki pod adresem urzędników od zieleni nie szczędzi też Danuta Frączek, autorka pomysłu utworzenia skwerku. 

  - Niestety zapomniano o jego systematycznym sprzątaniu i konserwacji. Nowe drzewa i krzewy usychają, bo nikt ich nie podlewa. Brak tablicy informacyjnej, że skwer urządzono z budżetu partycypacyjnego, i kto odpowiada za jego właściwe utrzymanie. Również uchwalona przez Radę Dzielnicy nazwa dla skweru nie została wprowadzona. Czyli coś fajnego robimy, a dalej o tym zapominamy? - komentuje.

  Dzielnica nie zgadza się ze stwierdzeniem, że "o skwer nikt nie dba". Wg burmistrz to kwestia... harmonogramu prac pielęgnacyjnych.

  - Każdy zarządca nieruchomości ma swoje terminy. Trudno, by urząd dzielnicy dostosował się do kilkudziesięciu spółdzielni. Mamy zlecenie na pielęgnację zieleni do końca miesiąca - mówi burmistrz Robert Kempa. Na terenach wokół skwerku, należących do spółdzielni "Jary", trawniki zostały skoszone już paręnaście dni temu.

  Burmistrz deklaruje, że termin pielęgnacji skwerku zostanie przyspieszony.

  -  W związku z interwencją mieszkańców, skwer przy Cybisa miał być zrobiony w przyszłym tygodniu, ale pani naczelnik (Wydziału Ochrony Środowska - dop. redakcja) wydała dyspozycję, by to przyspieszyć - mówi w rozmowie z Haloursynow.pl.

  Co z tablicą i patronem?

  Zlecenie dzielnicy obejmie wszystkie prace pielęgnacyjne - czyli koszenie, przycinanie oraz podlewanie drzew i krzewów. W tym tygodniu mieszkańcy powinni zobaczyć pierwsze efekty prac firmy konserwatorskiej. Co ciekawe, należący do dzielnicy placyk zabaw sąsiadujący ze skwerkiem ma skoszoną trawę i zadbane krzewy. Ale o place zabaw dba inna firma, choć też robi to za pieniądze ratusza.

  Tablice z informacją o budżecie partycypacyjnym mają się pojawić "wkrótce". Opóźnienie to - wg dzielnicy - efekt zmiany wzoru takich tablic. Z kolei sprawa patrona skweru, którym wg propozycji mieszkańców ma być prozaik, mieszkaniec ul. Cybisa - Grzegorz Nawrocki, utknęła w komisjach rady miejskiej. Zespół ds. nazewnictwa miejskiego domagał się od dzielnicy dodatkowych informacji o patronie, ale do tej pory tych informacji nie przekazano.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 16

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 8
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~AN-KA 3 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Na zaniedbanym skwerku walają się też resztki kostek brukowych, jakieś stary płytki. Wysokie drzewa od strony parkingu nie maja przyciętych dolnych gałęzi które się łamią, lampki na klombach częściowo nie działają (praktycznie od początku). Tablicy informacyjnej brak, bo chyba Urząd Dzielnicy nie chce napisać kto odpowiada za sprzątanie i konserwację skweru (z funkcją, nazwiskiem i z numerem telefonu).

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Małgosia 2 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Też zwróciłam uwagę, że trawniki na Ursynowie nie są koszone od początku sezonu. Wszędzie wybujała trawa. Co się dzieje?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~vvv 1 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Burmiszcz Kempa nie ma czasu na takie głupoty, bo zajęty jest brylowaniem na firmowaniu nieswoich projektów z budżetu partycypacyjnego, przypadkiem zapominając o autorach.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2089 sekundy
  REKLAMAA2-WSMAQ---16-01----30-01-2019