REKLAMA
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 stycznia 2018, 10:36 komentarzy 3

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Śnieżka - czeka na adopcję

  Śnieżka - czeka na adopcję (AMI - Fundacja Pomocy Zwierzętom )

  REKLAMA

  Swoją działalność skończyły właśnie dwa przytuliska od lat związane z Ursynowem. AMI i AMI 2 prowadzone przez Fundację Pomocy Zwierzętom nie dostały w tym roku wparcia od dzielnicy. Środki przekazano na schronisko "Na Paluchu".

  AMI - Fundacja Pomocy Zwierzętom, prowadzona przez Krystynę Lipińską, przystępowała co rok do przetargu na prowadzenie ursynowskich przytulisk. Podpisana umowa dawała możliwość zapewnienia godnych warunków i leczenia od 50 do 70 psom rocznie. W tym roku dotacji jednak po raz pierwszy nie będzie.

  W ciągu ostatnich 4 lat do przytulisk AMI i AMI-2 dzielnica przekazała łącznie ponad 1 milion złotych. Teraz te pieniądze trafią na „Paluch”. Dzielnica tłumaczy swoją decyzję zmianami, jakie zaszły ostatnio w miejskim schronisku. Mówi o wykwalifikowanej kadrze lekarzy weterynarii oraz opiekunów zwierząt.

  - Schronisko posiada na miejscu całodobową pomoc weterynaryjną oraz sekcję geriatryczną, przeznaczoną dla starych i wymagających szczególnej opieki zwierząt – mówi Jakub Fiałek z urzędu dzielnicy Ursynów. - Znajdujący się na terenie schroniska szpital został w ostatnim czasie uzupełniony o specjalistyczny sprzęt medyczny. Zmodernizowano pawilony dla zwierząt oraz wybiegi, które cały czas są rozbudowywane – tłumaczy.

  W związku z tym, że Ursynów był jedyną dzielnicą Warszawy, która współpracowała z AMI i AMI-2, we wrześniu ubiegłego roku, warszawskie Biuro Ochrony Środowiska wystąpiło do urzędu dzielnicy z propozycją przeniesienia psów znajdujących się w przytuliskach na „Paluch”.

  - Biuro argumentowało, że pozwoli to zapewnić tym zwierzętom lepszą opiekę medyczną oraz poprawić ich warunki życia – tłumaczy Fiałek.

  Dzielnica de facto skazała przytuliska na likwidację. Brak wsparcia publicznego oznacza, że placówki nie będą mogły się utrzymać. Co z psami, które pozostawały pod opieką fundacji?

  - Kiedy wieść rozniosła się wśród wolontariuszy, postanowili, że psy muszą trafić do adopcji, a nie do schroniska – mówi Krystyna Lipińska. W listopadzie uruchomiono proces adopcyjny – z 52 psów aż 43 psy znalazły nowy dom.

  Środowisko związane z przytuliskami AMI ma żal do ursynowskiego ratusza. Pracownicy przytulisk zajmowali się bezdomnymi psami, które nie nadają się do schronisk, a które też gdzieś muszą przebywać.

  - W schronisku „Na Paluchu” jest teraz na pewno dużo lepiej, niemniej jednak, nadal jest to schronisko. My się staramy tutaj stworzyć psom coś w rodzaju „rodziny zastępczej" – mówi prezes fundacji.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 40

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 17
   WKURZONY
  • 16
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~aaa 3 12 miesięcy temu

   może sprawiali kłopoty? Nie ma dymu bez ognia, więc...

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~z kabat 2 ponad rok temuocena: 100% 

   Pomagać trzeba. Ale rocznie 250 tysięcy za utrzymanie 50 psów to chyba jednak trochę sporo. ..

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KAMIL 1 ponad rok temuocena: 100% 

   I nagle 43 psy można bylo adoptować a przez lata nie ?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1935 sekundy
  REKLAMAA2-WSMAQ---16-01----30-01-2019