REKLAMAA1 SanGiovanni 01.07.2022 - 31.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (GS)

  Dzieci nie mogą się doczekać zakończenia remontu na placu zabaw na Olkówku. Od połowy czerwca trwa tam wymiana nawierzchni. Robotnicy pozbyli się już starego podłoża, teraz będą wykładać nowe. Czy zgodnie z obietnicą ratusza modernizacja zakończy się szybciej?

  Dinozaury stoją same już od połowy czerwca - to właśnie wtedy ruszył remont tego najpopularniejszego placu zabaw w naszej dzielnicy. Pełna dziur wykładzina placu została już zdjęta. Budowniczowie wylewają właśnie podkład pod nową nawierzchnię. Terminowe ukończenie prac, zaplanowane na 11 sierpnia, zależne będzie od warunków pogodowych. 

  - Ostatnie opady deszczu i wysoka temperatura ograniczają możliwości realizacji. Na obecną chwilę wykonawca nie przedstawił wniosku o zmianę terminu zakończenia prac - informuje ratusz.

  Burmistrz obiecywał, że jeśli wszystko pójdzie dobrze, to być może uda się zakończyć remont jeszcze w lipcu. Wszystko wskazuje na to, że to niemożliwe. W tej chwili budowany jest chodnik oraz rozpoczynają się prace związane z naprawą podbudowy pod nową nawierzchnię poliuretanową. Później będzie kładziona nowa bezpieczna warstwa z tego tworzywa.

  Dziura na dziurze

  Przed remontem na placu zabaw dziury były tak duże, że opiekunowie obawiali się o swoich podopiecznych. - Dziecko może się potknąć i rozbić sobie głowę o jedno z urządzeń - mówiła nam w marcu kobieta, która przychodzi na placyk ze swoim wnukiem.

  Sprawą zainteresowała się w ubiegłym roku radna Magdalena Rogozińska z Koalicji Obywatelskiej i skierowała pomysł naprawy nawierzchni do Budżetu Obywatelskiego. Zyskał on poparcie głosujących i dlatego jest realizowany w tym roku.

  - Skończył się już żywot tej nawierzchni. Pamiętam jak park był budowany. Temat bezpośrednio mnie już nie dotyczy, ale mieszkam nieopodal i zwróciłam uwagę na tragiczny stan tego placu zabaw. Złożyłam ten projekt z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych mieszkańców dzielnicy. Liczę na to, że zostanie zrealizowany jak najszybciej - mówi pomysłodawczyni Magdalena Rogozińska.

  Dlaczego remont rozpoczął się w wakacje, gdy najwięcej dzieci chce się bawić na placu zabaw? Ratusz ma na to wytłumaczenie - przetarg trwał kilka miesięcy, zakończył się dopiero pod koniec maja, a naprawa musiała zostać wykonana niezwłocznie z uwagi na bezpieczeństwo najmłodszych i konieczność wykonania inwestycji w 2021 roku.

  Dzieci, którym brakuje zabaw w czasie remontu Dinozaurów mogą bawić się na trzech placach w okolicy: przy Kopie Cwila, w parku Jana Pawła II i po drugiej stronie al. KEN, przy ul. Bacewiczówny.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 14

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Stanisław Aniol 2 ponad rok temu

   "Dinożarły".Zasłyszane w okolicach placu.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Co mi zrobisz... 1 ponad rok temuocena: 100% 

   – Panie kierowniku, ja już czekam cały miesiąc! – Pan siada, sekundę... Miesiąc, mówi pan?! – Nooo! – No i już nieprawda, bo nie miesiąc, a 37 dni kalendarzowych. – Więc już więcej! – Więc już się pan mija z prawdą, prawda? Nooo. 37 dni... No skoro pan tyle czeka, to może pan poczekać jeszcze jeden dzień...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4799 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022