REKLAMAA1 TEFAL  03.02.2021 - 02.03.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 grudnia 2020, 14:43 komentarzy 11

  (sp336.waw.pl)

  Rodzice walczący o rozdzielenie Szkoły Podstawowej nr 336 na dwie odrębne ośmioklasowe placówki muszą uzbroić się w cierpliwość. Dzielnica twierdzi, wbrew wcześniejszym obietnicom, że obecnie nie ma takiej możliwości. Teraz zapowiada, że stanie się to w 2023 roku. 

  Walka o utworzenie nowej podstawówki na Ursynowie rozpoczęła się wkrótce po likwidacji gimnazjów. W wyniku reformy edukacji budynek przy ulicy Na Uboczu 9 został przejęty przez Szkołę Podstawową nr 336, działającą przy Małcużyńskiego. Rodzice od razu zaczęli przekonywać urzędników, że dla dobra dzieci, ze szkoły działającej w dwóch budynkach należy zrobić dwie odrębne podstawówki. Byłby to powrót do czasów sprzed gimnazjów, gdy w budynku przy ul. Na Uboczu działała podstawówka nr 325.

  "Szkoła pod nosem, a trzeba chodzić na Małcużyńskiego"

  Wiosną ubiegłego roku rodzice napisali petycję do burmistrza, w której zażądali, by ich dzieci miały możliwość kształcenia się w jednym miejscu od zerówki do ósmej klasy. Postulowali przystosowanie budynku przy Na Uboczu dla dzieci młodszych, a na Małcużyńskiego dla starszych.

  - Przecież przy ul. Na Uboczu była kiedyś szkoła podstawowa, ale po naszych "super reformach" została zlikwidowana, co było jednym wielkim błędem. Teraz jest niewykorzystana tak, jak trzeba, a dzieci z rejonu ulic Meander, Kazury, Braci Wagów muszą przychodzić na Małcużyńskiego, choć mają inną szkołę pod nosem, która stoi pusta - mówiła nam pani Małgorzata.

  Rodzice przekonywali, że powołanie nowej szkoły pozwoli zlikwidować dwuzmianowość w obecnej podstawówce oraz poprawić bezpieczeństwo dzieci, aby nie musiały w drodze na lekcje przechodzić przez ruchliwą Belgradzką. 

  Niezadowolonym rodzicom dzielnica obiecywała, że Na Uboczu 9 stanie się odrębną podstawówką z własnym rejonem najwcześniej w 2020 roku. Zaczęła też dostosowywać gimnazjalny budynek do potrzeb najmłodszych, aby rodzice dostali możliwość wyboru, czy chcą tam zapisać swoje dziecko. 

  Dzielnica: Za wcześnie na podział

  Dziś w obu budynkach uczą się klasy 1-3, przy Małcużyńskiego klasy 4-6, a przy Na Uboczu - siódme i ósme. W tej sytuacji utworzenie tam niezależnych placówek jest - zdaniem dzielnicy - niemożliwe. Urząd powołuje się między innymi na analizę demograficzną. Wynika z niej, że rozdzielenie dwóch szkół w ciągu najbliższych lat skutkowałoby dużym przeciążeniem budynku przy ul. Małcużyńskiego 4 i koniecznością nauki na dwie zmiany. Jednocześnie budynek przy Na Uboczu 9 nie byłby w pełni wykorzystany. To oznaczałoby również kłopot z zatrudnieniem nauczycieli, którzy nie mogliby w jednej placówce wypracować tygodniowego pensum 18 godzin.

  Dopiero w roku szkolnym 2025/26 w obu placówkach znajdą się klasy na wszystkich poziomach, czyli od zerówki do ósmej klasy. Jednak tak długo dzielnica nie będzie kazała czekać uczniom i ich rodzicom. Formalne rozdzielenie nastąpi wcześniej. 

  - Planujemy, aby nowa szkoła przy ul. Na Uboczu 9 rozpoczęła działanie jako odrębna placówka od 1 września 2023 roku, kiedy wzrośnie liczba klas na wszystkich poziomach nauczania, a gabinety przedmiotowe obu placówek będą w pełni dostosowane do potrzeb wszystkich uczniów - zapowiada burmistrz Robert Kempa.

  Dla rodziców, to na razie tylko kolejna obietnica. Liczą, że za słowami pójdą też czyny.

  - Przyjmujemy argumenty dzielnicy, są one dla nas jasne, chociaż jest nam przykro, że nie dało się zrobić podziału wcześniej niż w 2023 roku. Chcielibyśmy mieć pewność, że tym razem obietnica będzie spełniona. Potwierdzeniem zamiarów może być już teraz przygotowanie pracowni chemicznej oraz fizycznej w placówce przy Małcużyńskiego. Chodzi o to, aby ich brak nie był w przysżłości powodem przesunięcia terminu rozdzielenia szkół - mówi Agnieszka Janik z Rady Rodziców SP 336. 

  Rodzice czekają też na konkretne uchwały rady dzielnicy, zapewniające, że nowa placówka zostanie utworzona, m.in. o powołaniu nowego rejonu szkoły. Te mają być podjęte jesienią 2022 roku. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 17

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 8
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  11Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Rodzict 11 2 miesiące temuocena: 88% 

   Dla mnie burmistrz który 18 mln wyda na puste i niepotrzebne Centrum Kultury a nie ma na edukacje dla dzieci jest zwykłym bandytą. Mam nadzieje, że distanie kolki jelitowej.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nop 10 2 miesiące temuocena: 100% 

   pusty betonowy kloc nie cieszy Twego serca?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nop 9 2 miesiące temuocena: 87% 

   po doświadczeniach z ursynowską oświatą powiem tak, potrzebny tu mądry człowiek, który to ogarnie, zreorganizuje i będzie mieć wnikliwe spojrzenie co się w niektórych z tych szkół dzieje, mam doświadczenie jeśli chodzi o dwie placówki i proszę mi wierzyć to jest porażka totalna, trudno uwierzyć gdyby człowiek tego osobiście nie doświadczył, odradzam

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rodzic336 2 8 2 miesiące temuocena: 75% 

   Szkolami powinni zarzadzac ludzie, ktorzy znaja sie na zarzadzaniu a nie nauczyciele.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KL 7 2 miesiące temuocena: 60% 

   Badzo dobra decyzja. Przeciez teraz tam nawet juz nie ma dyrektora, tylko p.o. Brakuje kadry. Zarzadzanie szkola jest beznadziejne. Mozna by bylo dzielic dopiero gdyby bylo co dzielic.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rodzic z M 6 2 miesiące temuocena: 71% 

   Podział potrzebny jest szkole czyli uczniom. Utworzenie dwóch placówek polepszy też jakość zarządzania placówką.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kocur 5 2 miesiące temuocena: 80% 

   Burmistrz obiecywał podział na dwie odrębne szkoły już kilka lat temu, i za każdym razem gdy zbliża się obiecany termin przesuwa go o kolejne 2 lata. Nie wierzę mu bo ten człowiek umie tylko obiecywać.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KW 4 2 miesiące temuocena: 78% 

   Rodzice każdej 6 klasy chcą pozostawienia dzieci w budynku przy Małcużyńskiego. Dla dzieci to jest bardzo przykre doświadczenie. Bardziej niż dwuzmianowosc, której po klasie 3 w szkole nie ma. Prawdopodobnie etaty nauczycieli to jedyny merytoryczny argument. A dzieci... muszą się dostosować.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~RobertW 3 2 miesiące temuocena: 45% 

   I bardzo dobrze! Po co budynek przy Malcużyńskiego ma być przepełniony a Na Uboczu mają być pustki? A nauczycieli na ćwierć etatu skąd weźmie szkoła Na Uboczu? Od ministra Czarnka?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rodzic336 2 2 miesiące temuocena: 71% 

   Widać że pan nie ma dzieci w tej szkole.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rodzic z Ubocza 1 2 miesiące temuocena: 70% 

   Pan jak wujek dobra rada zna się? ma rozeznanie jak to u nas wygląda Na Uboczu? Wątpliwe po tym pana wpisie - trzeba mieć tu dziecko, aby to zrozumieć- jeśli nie to proszę te wywody zostawić tylko na swoje prywatne potrzeby

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3524 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021