REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 maja 2022, 12:30 komentarzy 8

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Dzielnica rusza z koszeniem parków i skwerów. Będzie to jedno z dwóch-trzech koszeń. Liczba zabiegów od kilku lat jest celowo ograniczana. Na Ursynowie będzie też kilka miejsc, w których w ogóle nie pojawią się kosiarki.

  To już czwarty rok z ograniczonym koszeniem w naszej dzielnicy. Zdaniem urzędników od ochrony środowiska przynosi to efekty, choć nie od razu. W ubiegłym roku na przykład zaobserwowano szybsze znikanie wody zalewające ul. Braci Wagów po gigantycznej ulewie. Nieskoszone trawniki w okolicy wchłonęły jej nadmiar w niespełna godzinę. Wysoka, niekoszona trawa to także dobre środowisko dla owadów.

  - Efektem ograniczonego koszenia jest większa bioróżnorodność oraz retencja wód opadowych. Niekoszone trawniki utrzymują wilgoć, przez co znacznie obniżają temperaturę otoczenia. Przyjęty na Ursynowie model działania sprawdził się i zyskał akceptację mieszkańców w ubiegłych latach - przekonuje wiceburmistrz Bartosz Dominiak.

  W tym sezonie dzielnica planuje maksymalnie trzy koszenia na większości należących do niej terenów. Pierwsze w tym roku koszenie w dzielnicowych parkach, na skwerach oraz przy ulicach rozpoczną się w najbliższy poniedziałek, 23 maja, a zakończą do 10 czerwca. W sumie około 180 ha trawników.

  Jak informuje ursynowski ratusz, tak jak w ubiegłym roku, wyznaczone zostały tereny, na których kosiarki pojawią się tylko raz, a nawet takie, gdzie w ogóle się nie pojawią.

  Nie będzie koszenia na terenie trójkątnego skwerku na rozwidleniu ul. Jana Rosoła i Nowoursynowskiej. W parku Romana Kozłowskiego, pod Kopą Cwila, koszenia nie będzie na terenie między blokami Koński Jar 7 i 9 a ścieżką rowerową, na odcinku od siłowni do wiaduktu Doliny Służewieckiej. Z kolei po drugiej stronie Kopy - w kierunku Zaolziańskiej będzie tylko jedno koszenie.

  Brak koszenia dotyczy również części parku Jana Pawła II, a dokładniej trawnika z wieżą dla jaskółek - czyli naprzeciwko boiska "Orlik".

  Jednokrotne koszenie dzielnica przewidziała na trawniku przy Benedykta Polaka wzdłuż alei KEN - od bazarku po Polaka, na skwerku "Rogal" u zbiegu Płaskowickiej i Pileckiego oraz wzdłuż Moczydłowskiej (rejon ruin dwóch stajni).

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 23

  • 14
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~issaa 8 2 miesiące temuocena: 100% 

   niestety, nie dotyczy to SM, w których posiadaniu jest zdecydowana wiekszosć terenów. U mnie własnie skoszono piekne stokrotki, które rozsiały sie na całym trawniku. I tak bedzie co miesiąc. W dodatku kosiarze ruszaja w teren wg grafiku, niezaleznie od pogody. Kazdy przytomny "zieleniarz" wie, że nie kosi się trawnika w upał bo wtedy zieleń (korzenie) zostaje wypalona. W ten sposób zostają właśnie łyse place. No ale grafik przewidział koszenie właśnie tego dnia wiec kosimy. I smrodzimy i hałasujemy. Oraz bierzemy kasę za "wykonana robotę" z kieszeni mieszkańców - bo przecież SM nie ma swoich pieniedzy tylko mieszkańców.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fazi 7 2 miesiące temuocena: 100% 

   I znowu trawa wygolona do ziemi, ściernisko i masakra. Czy ktoś w ogóle myśli co oni robią. Udowodnione, że wyższa trawa 10-20 cm zmniejsza temperaturę i czy zawsze muszą golić do ziemi?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zac 6 2 miesiące temuocena: 67% 

   Dla alergików takie niekoszenie traw to masakra, dodatkowo kleszcze, których kilka lat temu nie było w takiej ilości na Ursynowie. W takiej trawie też leży pełno śmieci, których nikt nie sprząta. No cóż, każdy kij ma dwa końce.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 5 2 miesiące temu

   bzdura! jestem uczulony na trawę i nie ma znaczenia czy jest skoszona czy nie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tym 4 2 miesiące temuocena: 89% 

   Czekam teraz na artykuł o pladze komarów. Do 15 czerwca powinien się pojawić artykuł wyrażający zdziwienie skąd to się bierze. Do tego przerażenie z powodu kleszczy bytujących w trawach. Ekologów uspokajam - pozostawianie nieskoszonych traw blisko bloków nie ma z tym nic wspólnego.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DBC 3 2 miesiące temuocena: 70% 

   Dobrze, że ograniczają koszenie - masa korzyści dla przyrody, a i człowiekowi miło popatrzeć na rośliny :)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hbk 2 2 miesiące temuocena: 57% 

   Niedawno kosili na Rosoła między Migdałową i Belgradzką i, o dziwo, po raz pierwszy chodniki były zamiatane przy pomocy szczotek i grabi, a nie metodą odśrodkową przy pomocy wyjących na maksa kosiarek ręcznych, co było utrapieniem w poprzednich latach. Można? Można!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Really 1 2 miesiące temuocena: 100% 

   Po prostu benzyna droga.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3178 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022