REKLAMAA1 SanGiovanni 01.03.2022 - 31.05.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (GS)

  Nowe obostrzenia, jakie wprowadza rząd, mogą spowodować odwołanie wielu przedświątecznych imprez. Dzielnica szuka więc rozwiązania, które pozwoli tego uniknąć. Chodzi o legalny sposób sprawdzania certyfikatów szczepień.

  Od 15 grudnia w kinach, teatrach, obiektach sportowych, sakralnych będzie obowiązywał limit uczestników - do 30 procent pojemności sal. Do tego limitu nie liczą się zaszczepieni, ale jak sprawdzić, czy ktoś jest po szczepieniach, skoro rząd nie dał nikomu prawa do sprawdzania certyfikatów szczepienia?

  Nad tym główkują nie tylko władze Ursynowa, ale też szefowie placówek kulturalnych i sportowych w naszej dzielnicy oraz w całym kraju.

  Czekamy na rozporządzenie ministra, bo być może pojawi się jakaś konkretna podstawa prawna zaproponowana przez rząd. Jeżeli nie, to będziemy szukać możliwości - mówi Klaudiusz Ostrowski, zastępca burmistrza odpowiedzialny za kulturę.

  Na razie ratusz czeka z decyzjami do połowy grudnia, ale zbliżają się duże świąteczne wydarzenia - koncerty w kościołach czy Ursynowskim Centrum Kultury. Pojawiły się więc dwa pomysły - jeden mniej kontrowersyjny, drugi bardziej. Oba pozwalałyby na weryfikację osób zaszczepionych.

  Pierwszy sposób na weryfikację szczepień to użycie do tego platformy internetowej do bookowania biletów. Miałaby się tam pojawić formalna zgoda na okazanie certyfikatu szczepień. Każdy mieszkaniec, który chciałby pójść na wydarzenie, musiałby udzielić takiej zgody.

  Drugi pomysł jest zaczerpnięty z Poznania. Od 6 grudnia w tamtejszym Centrum Kultury "Zamek" obowiązują nowe zapisy w regulaminie, zgodnie z którymi każdy uczestnik wydarzeń kulturalnych musi pokazać dowód zaszczepienia. W innym przypadku nie zostanie wpuszczony na imprezę.

  - Jesteśmy osobą prawną, która tworzy własne regulaminy. Postanowiliśmy więc wprowadzić zmiany do tych regulaminów, dotyczące udziału w wydarzeniach odbywających się w naszych zamkniętych pomieszczeniach - mówi Martyna Nicińska, rzecznik Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

  Zmiany te działają dopiero od poniedziałku, ale poznańskie Centrum nie zauważyło spadku liczby odwiedzających.

  - Tu chodzi o naszych gości, ale również o bezpieczeństwo pracowników. Ci, którzy przychodzą na nasze wydarzenia, mówią, że czują się bezpieczniej. Goście dziękują nam za tą śmiałą i trudną decyzję - dodaje Nicińska.

  W dużych miastach poziom zaszczepienia mieszkańców jest wysoki, więc rzadko kto sprzeciwiałby się okazaniu certyfikatu covidowego. Na to liczą także władze Ursynowa. Najbardziej zaś na to, że pojawią się decyzje rządu, które rozwiążą problem, który rządzący sami stworzyli.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 52

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 14
   WKURZONY
  • 16
   BRAK SŁÓW

  23Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~HB 23 2 miesiące temuocena: 100% 

   To chyba juz piesn przeszlosci. Te wyglupy Rady Med itp Trudna sytuacja ekonomiczna /na calym swiecie/ zmusza do skasowania obostrzen limitow itp Przez dlugi czas raczono nas niewybredna propaganda i kultem strzykawki. Niejaki Niedzielski stary dandys zmrozil nam na 2 lata sluzbe zdrowia do czego wlasnie sie przyznal. Bedzie "odmrazal" Zdewastowal MZ a specjalisci sa wylacznie dostepni na prywatnych praktykach lek rodzinni "lecza" przez tel gotujac obiad i ..wesolo sie bawmy wesolo"...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Iva 22 5 miesięcy temuocena: 100% 

   To jest nielegalne.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ewita 21 5 miesięcy temuocena: 32% 

   Powinno się wprowadzić odpłatność za leczenie w szpitalach tych niezaszczepionych, bo oni zajmują łóżka, karetki i czas lekarzy innym chorym. Wielu z nich umiera na choroby onkologiczne czy kardiologiczne. Rodziny tych chorych powinny wystawić rachunki.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Max 20 5 miesięcy temuocena: 74% 

   Czy w sytuacji kiedy zaszczepiony trafi do szpitala też powinien płacić za to,że zajął łóżko innym chorym?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojtek42 19 5 miesięcy temuocena: 30% 

   @Max - nie gdyż zaszczepił się czyli zrobił wszystko by zminimalizować ryzyko trafienia do szpitala. Poza tym wziął udział w programie szczepień tez po to, by dla innych były miejsca w szpitalach - również z powodu innych chorób. Nie był po prostu egoistą!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 18 5 miesięcy temuocena: 80% 

   A otyli, palący, używający narkotyków, etc. też mają płacić czy nie? A co ze zdrowymi nie chcącymi korzystać z publicznej opieki zdrowotnej? W jaki sposób można się z niej wypisać? Naprawdę chcecie drążyć ten temat?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 24 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Iva 17 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Pierdolnij sue w ten pusty łeb.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ren 16 5 miesięcy temuocena: 73% 

   A zaszczepieni nie przenoszą wirusa? O co chodzi z tymi szczepieniami? Zidiocieli do reszty. Jeśli wydarzenia są nieodpłatne bo są z podatków to KAŻDY płacący podatki ma prawo na nie wejść czy jest szczepiony czy nie.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Max 15 5 miesięcy temuocena: 76% 

   Ludzie kochają być w elitarnej grupie ,która ma przywileje dzięki czemu czują się lepsi.to musi być wspaniałe uczucie opowiadać komuś o tym jak to się było w kinie gdzie niezaszczepiona chołota nie ma wstępu. A jakie pyszne jedzenie w restauracji teraz to można pojeść w spokoju.nikt nikogo nie zarazi.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojtek42 14 5 miesięcy temuocena: 36% 

   Zaszczepieni przenoszą wirusa. To wiadomo. Ale przebieg zwykle jest łagodniejszy dzięki szczepieniu. Wspieram restauratorów, którzy zdając o zdrowie personelu wprowadzili już teraz wstęp tylko dla zaszczepionych. Brawo! Mam nadzieje ze podobnie będzie na wydarzeniach kulturalnych. Restauracje, koncerty, kina, hotele nie są niezbędne do życia, a wiec niezaszczepiony jakos wytrzyma to ograniczenie dostępu do rozrywek. Oby w ferie zimowe wstęp do hoteli mieli tylko zaszczepieni. Zawsze można się zaszczepić ale oczywiście… bez obowiązku!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Max 13 5 miesięcy temuocena: 91% 

   Wojtek42-jesli zaszczepieni przenoszą wirusa to jaki sen ma segregacja w lokalach?personel zachoruje inni goście zachorują.czy nie powinno być tak,że przed wejściem robiony jest test?trzeba będzie poczekać na wynik,ale nie jesteśmy przecież egoistami prawda?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 12 5 miesięcy temuocena: 45% 

   Jezu, jest bardzo prosty i w pełni zgodny z prawem sposób, by ludzie sami chętnie pokazywali certyfikaty i by łatwo było policzyć tych, co wypełnią 30% miejsc bez certyfikatów. Kasa kochani, kasa. Kino? Bilet na seans 1000 zł. Jak pokażesz certyfikat to masz 970 zł zniżki. A biletów bez zniżek jest 30 na każde 100 miejsc. Knajpa? Wejście do knajpy 1000 zł lub zniżka do 1 zł z certyfikatem. To samo koncerty, imprezy itp. Bardzo drogi bilet wstępu i bardzo wysoka zniżka dla zaszczepionych. Dzięki temu a) mam ścisła kontrole co do liczby osób wchodzących w pełnej cenie, b) mamy przywileje dla zaszczepionych, c) wszystko jest całkowicie legalne, d) może kogoś to zachęci do szczepień (chociaż wątpię). Prawa autorskie do pomysłu oddam gratis (no, może za bilet do kina).

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 11 5 miesięcy temuocena: 44% 

   I robota dla wielu, wielu prawników :-) To nie jest takie proste jak Ci się wydaje.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 10 5 miesięcy temuocena: 58% 

   @Boom, to jest bardzo proste. Każdy przedsiębiorca czy organizator imprezy może dowolnie kształtować ceny biletów i zniżki. Nie wolno tylko dyskryminować grup wymienionych w prawie. A tu nie ma grama dyskryminacji - mogą wejść kobiety, mężczyźni, osoby niebinarne, katolicy, prawosławni, ateiści, prawacy, lewacy, biali, czarni, mulaci - każdy. Zaszczepieni nie musza pokazywać certyfikatów, mogą kupić bilet. Zniżka jest w pełni dobrowolna i dopasowana do obecnego prawa.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 19 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bunio 9 5 miesięcy temuocena: 54% 

   Rozumiem że ci co ze względów zdrowotnych nie mogą być zaszczepieni to według twojego pomysłu mają po prostu pecha?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 13 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 8 5 miesięcy temuocena: 56% 

   Bunio, właśnie miałem to napisać. Mam takie przypadki wśród znajomych. Dla nich to byłaby dyskryminacja.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 7 5 miesięcy temuocena: 43% 

   @Bunio - ale mam ci tutaj,na forum rozpisywać szczegóły, wyjątki i okruszki?? Podałem zasadę generalną. Oczywiscie, ze jestem przeciw dyskryminacji osób, które z pewnych powodów nie mogą się szczepić. Ale to jest promil promila. Nie szukaj dziury w całym, na siłę. Że nie bo nie.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 6 5 miesięcy temuocena: 75% 

   Tak się tworzy martwe przepisy :-) Nie wiem co gorsze - mydlenie oczu wyborcom czy tworzenie prawa, które jest wadliwe na wejściu.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kuśka 5 5 miesięcy temuocena: 33% 

   Prosta sprawa. Wpuszczać wszystkich do osiągnięcia limitu, a potem jak ktoś chce wejść, to niech sam pokaże.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~love tesco kabaty 4 5 miesięcy temuocena: 55% 

   Prawnicy zacierają ręce, posypią się pozwy o dyskryminację

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ZofiaKazury 3 5 miesięcy temuocena: 84% 

   Rząd PiS - najliczniejszy w historii III RP - bierze kasę nie za to żeby rozwiązywać problemy tylko niestety za to żeby je tworzyć. To realizacja ich hasła wyborczego Polska w ruinie i Państwo PiS z kartonu

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dsd 2 5 miesięcy temuocena: 89% 

   Ostatnio gwiazdą jest ten Mejza. Gwiazdą został po konferencji z kolegą na wózku. Był kiedyś A. Lepper, który opowiadał o terrorystach w Polsce i o innych rzeczach. Mejza myślę tą konferencją przebił A. Leppera. Do A.Leppera moża było odczuwać sympatię czy się go lubiło , zgadzało z a nim czy nie. Mejza budzi wyłącznie złe emocje i skojarzenia.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Senior 1 5 miesięcy temuocena: 86% 

   ,@dsd za tych terrorystów i tajne więzienie CIA Polska miała sprawy z trybunałem, więc Lepper mówił prawdę

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3025 sekundy
  REKLAMAA2 Pizzeria105  01.04.2022 - 31.05.2022