REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Ul. Polnej Róży wraz z nowym znakiem

  Ul. Polnej Róży wraz z nowym znakiem (KW)

  Z początkiem października na ulicy Polnej Róży na Kabatach postawiono znak B-36 – zakaz zatrzymywania się. - Już wcześniej był problem, by tam zaparkować, teraz jest to praktycznie niemożliwe - mówią nam mieszkańcy. Dlaczego dzielnica pozbawiła ludzi miejsc do parkowania?

  Na początku października ustawiono znak zakazu zatrzymywania się na mało ruchliwej ul. Polnej Róży. Decyzja została podjęta przez dzielnicę, która - powołując się na prawo drogowe - nie przeprowadziła żadnych konsultacji z mieszkańcami.

  - Dotychczasowy stan na ul. Polnej Róży stwarzał niebezpieczeństwo w ruchu drogowym – tak zmiany uzasadnia Kamila Terpiał, rzecznik urzędu dzielnicy.

  Wojciech Janowicz z Wydziału Infrastruktury dla Dzielnicy Ursynów dodaje, że dochodziło do sytuacji, gdy piesi wyskakiwali na jezdnię zza samochodów. Polepszenie widoczności w tym miejscu było więc rzeczą konieczną.

  - Wygoda jest w tym przypadku na drugim miejscu – przekonuje Janowicz.

  Okoliczni mieszkańcy są wściekli. Liczba miejsc do parkowania istotnie się zmniejszyła. Po drugiej stronie ulicy co prawda są wyznaczone miejsca parkingowe, lecz jest ich zbyt mało. Wobec tego kierowcy, mimo zakazu, cały czas parkują jak dotychczas - czyli nielegalnie. Posypały się pierwsze mandaty.

  - Wczoraj byłem u straży miejskiej miejskiej porozmawiać o mandacie, który dostałem przez właśnie ten znak i okazało się, że mam nie jeden, a dwa tylko, że ten drugi jeszcze nie doszedł – mówi pan Wojciech, mieszkaniec.

  Urząd dzielnicy poinformował kierowców o zmianach za pomocą karteczek pozostawionych za wycieraczkami samochodów. Zawarto na nich informację o "chęci usprawnienia ruchu". Tyle, że jak twierdzą mieszkańcy, kłopotu z przejechaniem tamtędy nigdy nie było.

  - Mieszkam tu od lat i nie ma żadnego problemu z przejazdem – mówi pan Wojciech. - Są naprawdę lepsze miejsca na Ursynowie, gdzie taki znak by się przydał – stwierdza inny kierowca, który zostawia samochód w niedozwolonym miejscu.

  Większość mieszkańców chętnie pozbyłaby się niewygodnego dla nich znaku. Jednak, jak informuje Kamila Terpiał, do urzędu nie wpłynęły dotychczas żadne skargi dotyczące zakazu.

  Podobnie w całej okolicy

  Parkowanie tylko po jednej stronie jezdni jest typowe dla okolicy. Takie rozwiązanie zastosowano na pobliskiej ul. Na Przyzbie. W drugiej części ul. Polnej Róży, za ul. Na Przyzbie, od lat stoi znak zakazu zatrzymywania się. Jednak pod znakiem znajdowała się tabliczka z dopiskiem „Nie dotyczy chodnika”. Teraz jest zasłonięta, czyli nie obowiązuje. Spowodowane jest to sposobem w jaki parkują kierowcy po drugiej stronie jezdni.

  - Wyznaczone tam miejsca są równoległe, samochody stoją tam na skos – informuje Wojciech Janowicz w ursynowskiego ratusza.

  W połączeniu z wystającymi autami, zaparkowanymi po drugiej stronie na chodniku, dochodziło do przewężeń. Zasłonięta tabliczka jednak nie robi większej różnicy, gdyż samochody cały czas tam stoją.

  Zaognioną sytuację z parkowaniem na ul. Polnej Róży rozwiązałaby przebudowa ulicy i zrobienie z niej ulicy jednokierunkowej oraz wyznaczenie przejść dla pieszych.

  - Warto się zastanowić nad przejściami. Jednak z doświadczenia wiem, że kierowcy nie przepadają za ulicami jednokierunkowymi – podkreśla Janowicz.

  W najbliższym czasie nie zanosi się jednak na kolejną zmianę organizacji ruchu na ul. Polnej Róży. Mieszkańcom pozostaje składanie skarg do urzędu i... znalezienie w okolicy nowego miejsca do zaparkowania albo stanie "na nielegalu".

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 71

  • 20
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 9
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 15
   WKURZONY
  • 14
   BRAK SŁÓW

  41Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Srissa 41 5 miesięcy temuocena: 83% 

   Tam można jeszcze stanąć po drugiej stronie.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kierowca_WE 40 5 miesięcy temuocena: 67% 

   Jeszcze więcej szczekania "kierowców", a zaraz zaczną trafiać na @stopagresjidrogowej nagrania seryjnych przejazdów "kierowców" przez warunkową strzałkę bez zatrzymania.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jaroprezio 39 5 miesięcy temuocena: 17% 

   auto tylko dla posiadaczy legitymacji partyjnej pis

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~37 38 5 miesięcy temuocena: 89% 

   Widzę ten fragment sennej uliczki. Samochody jeżdżą tu powoli, bo ciasno; nigdy nie zdarzyła nawet stłuczka. Ta część ulicy jest ślepa, bez przelotu, więc pomysły na temat ruchu jednokierunkowego są bezsensowne - nie da się wtedy dojechać do domu (są tu 3 budynki) lub z niego wyjechać. Urząd Dzielnicy zaskoczył po raz kolejny pomysłami zrodzonymi za biurkiem, bez pytania mieszkańców o zdanie. Urzędnik wie lepiej?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qws 37 5 miesięcy temuocena: 82% 

   Olejcie ten znak, na Służby Polsce jest zakaz dla słoików od roku i pomimo wielu telefonów Straż Miejska jeszcze nigdy nie przyjechała, podobno nie mają czym.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 36 5 miesięcy temuocena: 69% 

   zdejmijcie go w nocy i już

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maxc 35 5 miesięcy temuocena: 31% 

   Jedna kamera już skierowana jest w to miejsce, powodzenia

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 34 5 miesięcy temuocena: 81% 

   maseczka, czapeczka, kaptur, okulary, czego nie rozumiesz?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Z Kabat 33 5 miesięcy temuocena: 63% 

   Może ten znak zakazu zmotywuje kierowców zastawiających ulicę do parkowania w garażach podziemnych. W niektórych blokach przy tej ulicy nadal są niesprzedane miejsca postojowe w takich garażach.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 32 5 miesięcy temuocena: 75% 

   miejsca garażowe sa baaardzo drogie w eksploatacji. Pomijam nawet cenę samego zakupu ale te miejsca sa traktowane jako "pomieszczenia gospodarcze" czy tam "usługowe" (czyli jak np. sklep) i trzeba placic podatek od nieruchomosci wielokrotnie wyzszy niz za mieszkanie, ktore jest kilka pięter wyżej (w tej samej nieruchomosci przecież!!!) i o wiele większej powierzchni i funkcjonalnosci.. TO CHORE!!! i moze najwyższa pora zeby wreszcie zostalo to uporządkowane. Sama kiedyś zastanawialam się, czy nie kupic drugiego miejsca garażowego w swoim budynku (pierwsze zajmuje mąz) i po obliczeniach wyszło, że całkowicie mi sie to nie oplaca, ze tańsze jest wynajecie a kiedys może i zaparkuje na ulicy.. Do podatku trzeba tez doliczyć opłaty miesięczne w SM/wspolnocie i wychodzi niezłas sumka.... wielokrotnie przewyższajaca ew. mandat...Jak przestana nas golic na wszelkie mozliwe sposoby to moze i ludzie kupią (jednak juz nieliczne) miejsca postojowe. Widac, że pojecia nie masz o czym piszesz.....

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 31 5 miesięcy temuocena: 50% 

   do issaa A może właśnie jest jednym z nielicznych pozytywnych i myślących nie tylko o własnym wygodnictwie. OK, miejsca w garażu nie są najtańszą rzeczą, ale jak cię nie stać na parkowanie tak, żeby nie utrudniać życia innym, to sprzedaj samochód. Albo tak jak piszesz, można też miejsce wynająć. Jest parę możliwości 'niebycia' egoistą. I wiem, o czym piszę, bo mam miejsce w garażu podziemnym. I wokół bloku wielu takich, co to zagracają trawniki, drogi przeciwpożarowe, chodniki i wjazdy/wyjazdy.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Srissa 30 5 miesięcy temuocena: 50% 

   To jest właśnie kuriozum że kierowcy tacy jak issa traktują rowerzystów z góry jako że niby biedniejsi i stawiają swoje zlomy gdzie popadnie a tak naprawdę t ich nie stać na samochód

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 29 5 miesięcy temuocena: 67% 

   panie jot, i pani/e srissa, ja nie mam z tym problemu bo stac mnie na wynajmen drugiego miejsca parkingowego. Jednak zwykle widze więcej niż konec własnej du....znaczy, wlasnego nosa. Samochody były, sa i beda. Likwidacja miejsc parkingowych tego nie zmieni.Każdy rozsadny człowiek (samorzadowiec) zastanowiłby się jak rozwiązać ten problem (obecnosci samochodow w miastach) w sposób przyjazny dla każdego a nie w sposób nekajacy kierowców. TO NIE SPOWODUJE, ze oni sprzedadzą swoje samochody, jedynie ze będą unikac mandatów na wszystkie mozliwe sposoby. A moze by tak wybudowac parking pietrowy na kabatach? podziemny? = zadbac o potrzeby mieszkanców w tym wzgledzie. ps. rozumiem ze zaden z was nigdy nie jechał samochodem? taksowka? i pomijam srissa twoje .chamskie. prowokacje bo sa ponizej mojej inteligencji (mimo wszystko)

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 28 5 miesięcy temuocena: 54% 

   mieszkam od zawsze na tej ulicy. Jacy piesi wyskakuja"? pani Kamilka to w ogóle była na tej ulicy? wie, jak ona wyglada? i gdzie to jest? Osobiscie to nie mam specjalnego problemu albowiem wynajmuje garaż na swój samochod - póki jeszcze mnie stac. Jednak rozumiem, że nie wszyscy maja dostępne miejsce. A niektórzy dojeżdżaja tu do pracy i przedszkola, czy też potrzebuja zaparkować na chwile "bo cos" (też mi sie zdarza, że musze na chwile stanać). NIE BYŁO ŻADNEGO PROBLEMU z przejezdnoscia na tej ulicy, kierowcy ustepowali sobie miejsca - zreszta jak i teraz bo ograniczenie parkowania w żaden sposób nie upłynniło jazdy. Pojecia nie mam czym sie kieruja ci drogowi agresorzy z UD...a to zabieraja miejsca parkingowe spod dużego brudnego palucha, a to osłupkowuja zatoki, oddzielone wysokim krawęznikiem od chodnika (to też zrobili na Polnej Róży!!!), a to wymieniaja patriotyczne słupki, postawione rok temu, na te mniej patriotyczne...o co tu chodzi?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fiona 27 5 miesięcy temuocena: 62% 

   W dodatku niemal wszystkie "patriotyczne" słupki już pozbawione są pokrywek i zapełniane są śmieciami. Nowy burmistrz NIE panuje nad swoimi bezmyślnymi, bezmózgimi urzędasami !

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wujek Władek 26 5 miesięcy temuocena: 36% 

   Kabaty to Lemingrad pełną gębą, współzawodniczą wręcz z Wilanowem. Teraz czekam na głosy: "To wina PiSu i rządu", "Kaczyński nam to zrobił" itp. Brawo frajerstwo! Skumbrie w tomacie - jak chcieliście, tak macie. Dzielnica zrobi wam dobrze, ale tylko wtedy, jeśli chodzi o zdobycie głosów wyborczych.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ra-ma11 25 5 miesięcy temuocena: 64% 

   Jak się buduje ciasno, dodatkowo bez wystarczającej liczby miejsc do parkowania to tak jest i będzie. Władze Dzielnicy zamiast ułatwiać parkowanie robią co im wygodnie. Szkoda, że urbaniści z Ratusza wydają zgody na budowy wg życzenia deweloperów nie biorąc pod uwagę jak w takich blokowiskach będzie się mieszkało.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Niestety 24 5 miesięcy temuocena: 64% 

   Rafał szykuje się do wprowadzenia płatnego parkowania , jak na Woli w starych PRLowskich blokowiskach

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 23 5 miesięcy temuocena: 67% 

   Swoją drogą ta folia wygląda, że sama spadnie przy pierwszym lepszym wietrze;)

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kucyk polny 22 5 miesięcy temuocena: 0% 

   Nie spadnie, to folia od pancernego mariana...

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 21 5 miesięcy temuocena: 48% 

   To niech piesi nie wyskakują zza samochodów panie Janowicz. Co to jest za debilna argumentacja. Swoja droga nigdzie na zachodzie nie ma przepisu o zakazie parkowania 10 m przed przejsciem, jakis kolejny wymysł patourzedasów. Jeszcze na jakiejs osiedlowej uliczce. Ile bylo wypadkow w tym miejscu?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jprd 20 5 miesięcy temuocena: 49% 

   Przecież to jest patologia, samochodu nasrane wszędzie

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 19 5 miesięcy temuocena: 47% 

   Miasto jest dla ludzi. A skoro ludzie chca jezdzic autem, to lec po stoperan.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Srissa 18 5 miesięcy temuocena: 50% 

   Kupiłem. Jeździć czy stać?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 17 5 miesięcy temuocena: 53% 

   Za przewinienia pieszych ukarani kierowcy, którzy też są pieszymi. Chore.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rumcajs 16 5 miesięcy temuocena: 61% 

   Kupno samochodu w duzym miescie nalezaloby zaczac od zakupu lub wynajmu garazu.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 15 5 miesięcy temuocena: 60% 

   Mam 2 miejsca, jeden samochód. W jaki sposób mam zabrać ze sobą moje miejce parkingowe?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ares 14 5 miesięcy temuocena: 39% 

   Gdzie Ci ludzie mają parkować Panie cymbale urzędniku ?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rumcajs 13 5 miesięcy temuocena: 68% 

   U mnie w budynku (ta sama dzielnica) sa miejsca garazowe do wynajecia po 200 zl,m czglo za grosze. To pokazuje, ze popyt na nie jest bardzo niski.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 19 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jprd 12 5 miesięcy temuocena: 44% 

   W wynajętym garażu golodupcu

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janinka 11 5 miesięcy temuocena: 61% 

   Brawo Dzielnica. Samochód nie jest najważniejszy.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 10 5 miesięcy temuocena: 19% 

   Klasyka dywersji Dzielnicy, zakazy zatrzymywania to już są praktycznie wszędzie. Jednokierunkowość też ładnie sprzyja sabotażowi mobilności, hi, hi, zamiast 50m trzeba 500m przejechać a i tak Burmistrz zmniejszy liczbę miejsc, hi, hi. Cóż neurobiałki zdecydowały, widać to lubią. Bez dwóch zdań, hi, hi.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~durex 9 5 miesięcy temuocena: 73% 

   Hi hi, hi hi, co to za belkot?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Neurobiałek 8 5 miesięcy temuocena: 78% 

   Pozdrowienia dla neurobiałków!!!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~RobertW 7 5 miesięcy temuocena: 66% 

   Straszna historia. Urzędnicy poprawili bezpieczeństwo pieszych. Temat tygodnia

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 6 5 miesięcy temuocena: 75% 

   ciekawe ile jest wolnych miejsc w garażach podziemnych w okolicznych blokach.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ares 5 5 miesięcy temuocena: 39% 

   Tam są też pierwsze kabackie bloki bez garaży podziemnych

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~neurobiałek 4 5 miesięcy temuocena: 59% 

   Nie wiem. Ale wiem, że są budynki bez garaży podziemnych. A tam gdzie są, są często w ograniczonej ilości np. budynek ma 60-80 mieszkań plus lokale usługowe, a miejsc w garażu jest 30-40. Tak więc przy obecnym poziomie zmotoryzowania duża część samochodów musi stać na wąskich, nieprzystosowanych do tego uliczkach.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 3 5 miesięcy temuocena: 43% 

   Miejsce znam dobrze. Ta decyzja to kompletne ignorowanie realiów i stanu faktycznego. Chyba, że chodzi wyłącznie o stworzenie warunków do pobierania mandatów, które zasilą kasę...

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Czizus Krajstus 2 5 miesięcy temuocena: 0% 

   o ja, znasz?? #zazdro

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Srissa 1 5 miesięcy temuocena: 50% 

   Hihi neurobialek

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3737 sekundy
  REKLAMAA2 Kaar-Med 01.04.2021 - 30-06-2021