REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Dzielnicowy Ośrodek Kultury przy Kajakowej czeka modernizacja dachu, bo w czasie zimy pojawiły się problemy z odśnieżaniem. Władze Ursynowa chcą wykorzystać tę sytuację i zamontować na ośrodku panele fotowoltaiczne. Muszą się jednak spieszyć, bo dodatkowe środki na ten cel można wydać tylko do końca tego roku.

  Budynek Dzielnicowego Ośrodka Kultury przy ul. Kajakowej 12b został oddany do użytku w 2017 roku i od tamtej pory nie był szczególnie modernizowany, gdyż nie było takiej potrzeby. Tegoroczna zima odkryła jednak poważną wadę w jego konstrukcji – na płaskim dachu potrafi zalegać w dużych ilościach śnieg. Aby zapobiec takim sytuacjom w niedalekiej przyszłości, władze dzielnicy chcą dokonać pewnych zmian.

  - Chodzi o utworzenie nowego zadania pod nazwą „Modernizacja dachu Dzielnicowego Ośrodka Kultury przy Kajakowej 12b”, w tym przede wszystkim montaż systemu przeciwoblodzeniowego, i tutaj plan przewiduje kwotę 550 tys. złotych – mówił burmistrz Robert Kempa podczas posiedzenie Komisji Kultury, Komunikacji Społecznej i Przedsiębiorczości.

  DOK z własnym prądem?

  Dzięki inwestycji podczas kolejnych śnieżnych zim nie będzie konieczności tak częstego odśnieżania dachu. Kempa od razu przyznał, że podana kwota jest zawyżona. Nadwyżka ma być przeznaczona na opracowanie dodatkowej dokumentacji dla coraz popularniejszego rozwiązania, czyli montażu paneli fotowoltaicznych. Decyzja o ich instalacji jeszcze nie zapadła.

  - Czy te panele powstaną, zależy od tego, co wyjdzie z analiz. Chcemy uniezależnić się od prądu z PGE czy Innogy, a nie montować fotowoltaikę, która byłaby tylko „gadżetem” - stwierdza burmistrz Ursynowa.

  Dzielnica ma szansę na uzyskanie dofinansowania na poprawę efektywności energetycznej dla obiektów oświatowych. Zarząd Ursynowa chce być już przygotowany, gdy do przekazania dodatkowych środków dojdzie. 

  Ursynów chce zielonej energii

  Ursynów coraz częściej chce inwestować w odnawialne źródła energii. Ostatnio jeden z radnych Maciej Antosiuk apelował o instalację paneli słonecznych na dachu P&R Metro Stokłosy.

  - W chwili obecnej prowadzone są prace koncepcyjne i projektowe dla dwóch parkingów – P+R Połczyńska oraz P+R Metro Młociny I. W następnych latach, w miarę posiadanych środków, będą prowadzone analizy związane z instalacjami fotowoltaicznymi na kolejnych Parkingach P+R, w tym również na parkingu P+R Metro Stokłosy - informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

  Na montaż wciąż czekają turbiny wiatrowe na dachu ursynowskiego ratusza. Mają one zasilać m.in. windy i serwery. Od grudnia inwestycję prześladuje pech - na instalację dotąd nie pozwoliła pogoda i koronawirus.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 32

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 6
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 6
   WKURZONY
  • 10
   BRAK SŁÓW

  11Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~sie pytam 11 18 dni temuocena: 92% 

   A co z oblodzeniem dachu Centrum Kultury Ursynów Alternatywy ? Instytucja nie działa, ale dach już jest w eksploatacji. Też płaski. Czy następne 550 tysięcy pan , my mieszkańcy wyłożymy , czy ten dach na stracenie, jeśli w tym roku „się nie zrobi”?

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bob budowniczy 10 17 dni temuocena: 100% 

   DK Alternatywy wymaga GENERALNEGO remontu. Miał mielić gruby hajs na Magdzie Umer i Sławie Przybylskiej ale się nie da wiec trzeba będzie wyburzyć i postawić od nowa.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jkj 9 18 dni temuocena: 100% 

   Chcą uniezależnić się od PGE/Innogy. Marzyciele. Rozumiem, że ośrodek będzie działać tylko w słoneczne dni od 9 do 15 w takim razie?

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dreszczyk 8 18 dni temuocena: 100% 

   Oczywiście władza nie rozumie o czym mówi. Nie rozumie jak to działa, albo co innego mówi niż myśli.

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Julia Przyborska 7 18 dni temuocena: 100% 

   Beatka ma znajomych w firmie dekarskiej? Czy może kolega ma fundacje co musi kasę wyprać. DOK Ursynów - przechowalnia dla bezrobotnych miernot z Żyrardowa.

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zaraz się posikam... 6 18 dni temuocena: 100% 

   Budynek Dzielnicowego Ośrodka Kultury przy ul. Kajakowej 12b został oddany do użytku w 2017 roku i od tamtej pory nie był szczególnie modernizowany, gdyż nie było takiej potrzeby. ------------> Wielkie sukcesy ma nasza lokalna władza!!!

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wolne sądy chętnie zajmą się tą sprawą 5 18 dni temuocena: 100% 

   Cyt. "zima odkryła poważną wadę w konstrukcji dachu". My - ursynowscy podatnicy - mamy zapłacić za naprawę tej wady, a ten co wziął kasę nic nie zapłaci?

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dreszczyk 4 18 dni temuocena: 100% 

   Pytanie czy jest to faktyczna wada dachu czy tylko niedogodność polegająca na wyborze rodzaju dachu która skutkuje koniecznością usuwania z niego śniegu. Myślę, że chodzi o to drugie. A to nie jest wina ani projektanta ani wykonawcy. Wychodzi indolencja władzy.

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dreszczyk 3 18 dni temuocena: 100% 

   " Budynek oddany do użytku w 2017 roku i od tamtej pory nie był szczególnie modernizowany gdyż nie było takiej potrzeby" . A jaka może być potrzeba modernizacji budynku oddanego 3 lata wcześniej? Nie usunięcia usterek, a modernizacji? Po prostu dachy płaskie trzeba odśnieżać. A jeśli się nie chce tego robić, trzeba to uwzględnić już w fazie projektowania. Czyli dzielnica kolejny raz zawaliła sprawę.

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ra-ba 2 18 dni temuocena: 81% 

   A co tam się dzieje w tym DK. Dotychczas nic nie słychać.

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pracownik 1 18 dni temuocena: 100% 

   A co się ma dziać? Hajsy lecą na home office. W Żyradowie piękna pogoda.

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 19 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3513 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021