REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka. W tym roku w naszej dzielnicy na najmłodszych czeka całkiem sporo atrakcji, ale głównie kulturalnych. A gdzie czas na dziecięce szaleństwo?

  Choć Dzień Dziecka jest dopiero 1 czerwca, to na Ursynowie zabawa zacznie się już kilka dni wcześniej. Już w sobotę, 28 maja w Domu Sztuki najmłodsi ursynowianie będą mogli się dowiedzieć czegoś więcej o kulturze Podhala. Góralski Dzień Dziecka przy ul. Wiolinowej 14 rozpocznie się o godzinie 12. 

  Dzieci wysłuchają prelekcji o góralskiej kulturze oraz zwyczajach. Nie zabraknie także kilku słów o fascynujących góralskich strojach. Będą oryginalne eksponaty i ciekawe zdjęcia. Będzie też muzyka - najmłodsi będą mieli okazję zagrać na pasterskich instrumentach. Wezmą udział w warsztatach rękodzielnictwa.

  Wydarzenie potrwa około 4 godzin. Poprowadzi je góral z krwi kości Piotr Budz. Wstęp na Góralski Dzień Dziecka jest bezpłatny. Liczba miejsc jest jednak ograniczona. Dlatego nie warto zwlekać z przybyciem.

  Filmy i spektakle dla najmłodszych

  Kolejnym wydarzeniem z okazji Dnia Dziecka będzie niesamowite przedstawienie! W niedzielę, 29 maja o godzinie 11 na deskach Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy” pojawi się Pan Poeta. Ubrany w kokardkę i wyposażony w swoją walizkę i worek z balonami zabierze najmłodszych w podróż połączoną z zabawą z bajkami.

  Podczas imprezy pod tytułem „Pan Poeta Show - Zabawy z poezją” młodzi widzowie będą mieli do wykorzystania ponad 200 rekwizytów do przeróżnych kreatywnych zabaw. Przedstawienie jest przeznaczone dla dzieci w 4-8 lat. Niestety - wejściówki błyskawicznie się rozeszły.

  We wtorek, w Dzień Dziecka, najmłodszych czeka wspaniałe widowisko. Film „Pan Wilk i spółka. Bad Guys” opowie historię piątki niezbyt grzecznych przyjaciół: błyskotliwego kieszonkowca Pana Wilka, włamywacza Pana Węża, mistrza kamuflażu Pana Rekina, Pana Piranii oraz hakerki o ciętym języku Miss Tarantuli.

  Przez lata paczka dokonała niezliczonych napadów. Znana i poszukiwana na całym świecie ekipa wreszcie została złapana. Aby uratować siebie i swoich przyjaciół Pan Wilk zawiera umowę - od tej pory będą przykładnymi obywatelami. Jak im to pójdzie?

  Pokaz filmu na podstawie bestsellerowej serii książek australijskiego pisarza Aarona Blabeya odbędzie się 1 czerwca o godzinie 18 w Multikinie Ursynów przy metrze Imielin. Po wejściówki należy zgłaszać się na stronie kulturalny.ursynow.warszawa.pl do 29 maja.

  Czarno-biały Dzień Dziecka

  Koniec Dnia Dziecka nie oznacza końca zabawy. Ta przeniesie się na Zielony Ursynów do Dzielnicowego Ośrodka Kultury "Ursynów". W sobotę, 4 czerwca odbędzie się tam przedstawienie „Białe i Czarne”. Dwoje artystów - poeta Pan Czarny i malarka Pani Biała - weźmie się za tworzenie książki o czarno-białym miasteczku. 

  Mali widzowie będą obserwować przygody wielu niezwykłych postaci i obserwować przy tym niesamowite czarno-białe zjawiska. Wśród atrakcji utrzymanego w stylu „Kabaretu Starszych Panów” spektaklu będą płaskie lalki przypominające wycięte ze stron książki figury. Po przedstawieniu - interaktywne zabawy.

  Wydarzenie odbędzie się w godz. 11-13 w DOK Ursynów przy ul. Kajakowej 12b. Wstęp bezpłatny. Konieczna jest jednak rezerwacja miejsc pod numerem (22) 125 56 02. Zapisy już ruszyły. Osoby ze szczególnymi potrzebami proszone są o kontakt pod tym samym numerem lub mailowo na adres biuro@dokursynow.pl do 1 czerwca.

  Kultura, kultura, a kiedy szaleństwo?

  Na koniec tego niemalże całego "tygodnia dziecka" na najmłodszych czeka prawdziwa bomba. Na Ursynów zawita Świnka Peppa. Zagości na scenie „Alternatyw” z całą swoją rodziną, bo akurat zbliżają się urodziny bohaterki. Razem ze swoim bratem Georgem spróbuje ona odgadnąć, co z tej okazji przygotowali dla niej Mama Świnka i Tata Świnka.

  Podczas przygód Peppy pomagać jej będą mali widzowie. Spektakl będzie pełen tańca, piosenek i dobrej zabawy. Świnka wystąpi na deskach UCK „Alternatywy” w niedzielę, 5 czerwca aż trzy razy - o godzinie 10, 13 i 16. Bilety w cenie 60 zł do kupienia w recepcji Ursynowskiego Centrum Kultury lub online.

  Tegoroczny Dzień Dziecka na Ursynowie odbędzie się - jak widać po przygotowanych atrakcjach - w mocno kulturalnej formie. Taką też nazwę nosi - Kulturalny Dzień Dziecka. Nie ulega jednak wątpliwości, że najmłodsi ursynowianie chcieliby także trochę poszaleć i trochę uszczuplić swoje pokłady energii. Zwłaszcza w takie święto.

  Władze Ursynowa nie planują jednak żadnych festynów czy pikników. Od lat - jak tłumaczą - organizują kulturalny Dzień Dziecka. Okazja do szaleństw będzie na Dniach Ursynowa 10 i 11 czerwca, gdzie dla dzieci szykuje się mnóstwo atrakcji sporotwych i rekreacyjnych. W Dzień Dziecka dla dzieci z nadmiarem energii rodzice będą musieli poszukać atrakcji poza Ursynowem.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.434 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022