REKLAMAA1-AUCHANDirect-21-03----20-04-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  REKLAMA

  Profilaktyka ratuje życie, a wcześnie wykryty rak szyjki macicy jest chorobą wyleczalną. Dlatego korzystając z okazji, jaką daje Centrum Onkologii, warto wziąć udział w bezpłatnym badaniu podczas „Dnia kobiet z cytologią”.

  Wszystkie dorosłe kobiety, także te nieposiadające ubezpieczenia, będą miały możliwość wykonania bezpłatnego badania cytologicznego od 5 do 9 marca w godzinach 14:00 - 18:00 w ursynowskim Centrum Onkologii.

  Akcja została zainicjowana przez Ministerstwo Zdrowia i ma na celu propagowanie badań przesiewowych u kobiet. Jednym z tych badań jest właśnie cytologia, czyli wymaz pobierany z szyjki macicy.

  Rozmaz cytologiczny służy profilaktyce raka szyjki macicy i wykrywaniu infekcji wirusem HPV. Regularne badanie ma ogromne znaczenie, ponieważ oba schorzenia zwykle rozwijają się przez kilka lat. Raka szyjki macicy zazwyczaj poprzedzają tzw. stany przed nowotworowe, które może ujawnić właśnie podczas cytologi. A wcześnie wykryty rak szyjki macicy jest chorobą wyleczalną!

  Regularne badania powinna robić każda kobieta, która rozpoczęła współżycie lub skończyła 25. rok życia. Najlepiej cytologię wykonać około 10-14 dnia cyklu, otrzymuje się wówczas najbardziej jednoznaczne wyniki, choć wymaz można pobrać w każdym dniu cyklu za wyjątkiem miesiączki.

  Młode kobiety nie muszą specjalnie przygotowywać się do badania. Jednak na kilka dni przed cytologią nie powinno się stosować leków dopochwowych i przez około 2 dni przez badaniem zrezygnować ze współżycia. Panie w wieku około menopauzalnym muszą czasem zastosować specjalne globulki z estrogenem, aby można było właściwie zinterpretować wyniki badania.

  Aby wziąć udział w badaniu w ramach „Dnia kobiet z cytologią” należy zgłosić się w dniach 5-9 marca w godz. 14:00 - 18:00 do budynku Centrum Profilaktyki Nowotworów, I piętro, ul. Roentgena 5. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel.: 22 546 31 12

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 41

  • 36
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2157 sekundy
  REKLAMA