REKLAMAA1-Magical-MONTESSORI--27-10----26-11-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 września 2020, 09:25 komentarzy 2

  (MSO)

  Bez dużego koncertu i potańcówki, ale jak zawsze bardzo uroczyście Ursynów będzie świętował Dzień Patrona Warszawy. Już w niedzielę specjalna z tej okazji msza św. w kościele bł. Władysława z Gielniowa oraz tradycyjny jarmark z muzyką na żywo.

  Odpust na Ursynowie to nie tylko święto dzielnicy, ale całej Warszawy, której patronem jest bł. Władysław z Gielniowa. W ursynowskim kościele pod jego wezwaniem od lat już organizowane są stołeczne uroczystości, których głównym punktem jest południowa msza. W najbliższą niedzielę, 27 września odprawi ją metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz przy udziale ursynowskich księży i Chóru Militaria.

  Dotychczas oficjalna część uroczystości obejmowała też składanie kwiatów pod pomnikiem patrona stolicy. Z powodu pandemii w tym roku tego punktu obchodów nie zaplanowano. Uczestnicy uroczystości będą jednak mieli możliwość indywidualnego złożenia wiązanek z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Jak dowiedzieliśmy się z ratusza na pewno zrobią to wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska oraz delegacje rady i zarządu dzielnicy.

  Odpustowy jarmark

  Jak na prawdziwy odpust przystało nie zabraknie kramów z rękodziełem, domowymi wypiekami, wędlinami i zabawkami dla dzieci. Jarmark z tradycyjnymi wyrobami otwarty będzie w Parku Przy Bażantarni, w godzinach 10:00 - 18:00. Podczas robienia zakupów każdy musi mieć zasłonięte usta i nos. Przed wejściem na jarmark należy też zdezynfekować ręce.

  Przez cały ten czas zakupy umilać będzie Kapela Mazowiecka. Grający wspólnie od 20 lat muzycy starają się w swojej twórczości zachować nieprzetworzone, naturalne brzmienie instrumentów używanych w dawnej muzyce wiejskiej na Mazowszu. Będzie to jedyny tego dnia akcent artystyczny. Przez koronawirusa nię odbędą się inne występy oraz potańcówka kończąca odpust.

  Program obchodów "Dnia Patrona Warszawy" w niedzielę 27 września:

  Kościół bł. Władysława z Gielniowa, ul. Przy Bażantarni 3

  • 12:00 msza święta w intencji Warszawy, władz miasta i jej mieszkańców, koncelebrowana przez ks. kardynała Kazimierza Nycza.

  Teren przy kościele i parku

  • 12:00-18:00  jarmark folklorystyczny z produktami regionalnymi własnej produkcji i rękodziełem z udziałem Kapeli Mazowieckiej. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 18

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~JK 2 miesiąc temuocena: 57% 

   "W 1759 r. papież Klemens XIII ogłosił błogosławionego patronem Królestwa Polskiego i Litwy. Papież Jan XXIII 19 grudnia 1962 r. ogłosił go głównym patronem Warszawy (po reformie kalendarza kościelnego w 1974 r. jest drugorzędnym patronem miasta)". Wikipedia.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~del 1 28 dni temuocena: 100% 

   i co z tego ze drugorzednym ale patronem jest nie jaduj!

   Edytowany: 28 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2206 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020