REKLAMAA1-AUTO-WIMAR---11-09----10-01-2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 września 2020, 15:55 komentarzy 11

  (MSO)

  Dużo skromniej niż w latach ubiegłych będzie wyglądało tegoroczne święto patrona stolicy. Nie będzie uroczystości pod pomnikiem bł. Władysława z Gielniowa, ani rozbudowanej części artystycznej. Podczas tradycyjnego odpustowego jarmarku przygrywać będzie Kapela Mazowiecka. 

  Obchody Dnia Patrona Warszawy tradycyjnie odbywają się na Ursynowie. Patronem stolicy jest bowiem błogosławiony Władysław z Gielniowa, a kościół pod takim wezwaniem znajduje się przy ul. Przy Bażantarni.

  Obchody w tym roku zaplanowano na 27 września. Święto rozpocznie się w samo południe częścią oficjalną w kościele bł. Władysława z Gielniowa. Mszy będzie przewodniczył metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz. Oprawę artystyczną zapewni Chór Militaria.

  Ciąg dalszy uroczystości będzie inny niż zwykle. Ze względu na pandemię nie przewidziano składania kwiatów pod pomnikiem patrona Warszawy.

   - Zaproszeni goście oraz mieszkańcy Warszawy będą mogli złożyć wieńce i wiązanki z zachowaniem szczególnej ostrożności i zasad bezpieczeństwa. Każdy, kto będzie chciał zrobi to indywidualnie. Na pewno kwiaty złoży wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska oraz delegacje rady i zarządu dzielnicy - zapowiada wiceburmistrz Klaudiusz Ostrowski. 

  Jarmark w rytm muzyki ludowej

  Podczas Dnia Patrona Warszawy dużym zainteresowaniem zawsze cieszy się targ regionalny. Nie zabraknie go również podczas tegorocznego odpustu. Podczas robienia zakupów klienci będą musieli zasłaniać twarz i nos oraz zdezynfekować ręce przed wejściem na teren jarmarku.

  Jarmark z tradycyjnymi wyrobami i regionalnymi przysmakami oraz z rękodziełem zostanie zorganizowany w Parku Przy Bażantarni, w godzinach 10:00 - 18:00. Będzie okazja kupić m.in. miód, wędliny, ale też ręcznie malowane kubki i piękne ażurowe serwety. Wszystko w prawdziwie piknikowej atmosferze.

  - Na małej scenie przy kościelnym parkingu przez cały dzień będzie przygrywać uczestnikom jarmarku Kapela Mazowiecka, która - mam nadzieję - umili mieszkańcom robienie zakupów - mówi wiceburmistrz Ostrowski.

  Kapela od 20 lat stara się zachować nieprzetworzone, naturalne brzmienie instrumentów używanych w dawnej muzyce wiejskiej na Mazowszu. Jej liderem był Bartosz Niedźwiedzki, skrzypek ludowy, pochodzący z rodziny o muzycznych tradycjach.

  W tym roku przez koronawirusa nie będzie tradycyjnych występów artystycznych oraz potańcówki na koniec odpustu.

  Program obchodów "Dnia Patrona Warszawy" w niedzielę 27 września:

  Kościół bł. Władysława z Gielniowa, ul. Przy Bażantarni 3

  • 12:00 msza święta w intencji Warszawy, władz miasta i jej mieszkańców, koncelebrowana przez ks. kardynała Kazimierza Nycza.

  Teren przy kościele i parku

  • 12:00-18:00  jarmark folklorystyczny z produktami regionalnymi własnej produkcji i rękodziełem z udziałem Kapeli Mazowieckiej. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 31

  • 18
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  11Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Asia 11 miesiąc temuocena: 33% 

   Jest zaraza śmiertelna! Czy chcecie nas pozabijać?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ewka 10 miesiąc temuocena: 47% 

   Mieszkam na Ursynowie od ponad 20 lat. Przeprowadziłam się z Mokotowa. Lubię i cenię mieszkańców Ursynowa, uważam że dzielnica i ludzie tu mieszkający są świetni. Nie wymagam, aby to była ona centrum kulturalnym Warszawy.. Jednak kilka spraw denerwuje mnie od dawna, więc nieśmiało zwracam na nie uwagę.. Dlaczego na Ursynowie najważniejszym tematem, szeroko komentowanym jest prymitywny bazar? Dlaczego wszystkim tak zależy na sprzedaży garażowej, gdzie oprócz sprzedających i kupujących sąsiadów (których potrzeby mogę rozumieć gromadzi się tam cała masa sprzedawców, którzy sprzedają swoje towary (znowu bazar)? Dlaczego Dni Patrona Ursynowa to musi być wiejski jarmark czyli odpust, a nie np. jakiś ciekawy koncert lub impreza w Pałacu na Natolinie? Rozumiem tradycję i kontekst religijny (Msza... itp.) ale dlaczego ODPUST? Mamy XXI wiek. ...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 9 miesiąc temuocena: 50% 

   Dlatego, że masa wieśków posprzedawała ojcowiznę przeprowadziła się do Warszawy i próbują zaadoptować nowe środowisko na swój wzór dawnych lat.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 6 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 8 miesiąc temuocena: 50% 

   A co mają wspólnego mieszkańcy z działaniami kościoła?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~malgosia1973 7 miesiąc temu

   Nie byłoby popytu, produkt zostałby wycofany. Wiele takich przypadków zna historia gospodarki.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~eminent 6 miesiąc temu

   Bazar jest tematem, bo budzi emocje. Podzialy. Takie tematy "sie sprzedaja", klikalnosc, dyskusje - sama wiesz. Garazowka jest nowoscia, a ten portal ja promuje. Jesli chodzi o koncerty, wystawy to sa, informacje o nich tez, bardzo regularnie, ale nie budza emocji. Ludzie czytaja i nic nie pisza, wiec tematy szybko spadaja.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Z Kabat 5 miesiąc temuocena: 63% 

   Co tam wirus. Nich żyje odpust, jarmark i zabawa. Na tego wirusa raptem 2 miliony ludzi zmarły. Bawmy się więc w ścisku i tłumie na Ursynowie!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 4 miesiąc temuocena: 55% 

   ODPUST na Ursynowie. Serio? A może jeszcze rytualne palenie czarownic, wypędzanie diabła i egzorcyzmy? Witajcie w NOWYM ŚREDNIOWIECZU!!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 3 miesiąc temuocena: 61% 

   No i bardzo słusznie.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 2 miesiąc temuocena: 52% 

   Tego typu decyzje nie tylko podważają wiarygodność w powagę sytuacji związanej z pandemią, ale wręcz ośmieszają wszelkie zalecenia ekspertów i władz. Więc nie warto się dziwić, że ludzie prą do wesel na kilkaset osób, festynów wszelakich i olewają zakładanie maseczek.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 1 miesiąc temuocena: 65% 

   Pandemia nie dotyczy polskiego kościoła. Wszelkie wykroczenia są umarzane, a ograniczenia traktowane jako zamach na suwerenność kościoła. Acha, i Bóg ochroni wiernych, niedawno podali taką informację.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 20 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3337 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO--14-08----13-11-2020