REKLAMAA1-FortSłużew-17-06----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  Na Ursynowie rusza liga piłki nożnej dla dziewcząt! Coraz więcej pań gra w piłkę i jest zainteresowana udziałem w rywalizacji. Liga powstaje siłami nauczyciela wychowania fizycznego jednej ze szkół, pasjonaty futbolu.

  Jest miejsce, są terminy meczów i zasady ligi. Będą puchary, nagrody i mnóstwo emocji! Na Ursynowie rusza Piłkarska Liga Dziewcząt. Powstała w odpowiedzi na duże zainteresowanie płci pięknej piłką nożną.

  - Coraz więcej dziewcząt pasjonuje się tym sportem i uwielbia spędzać czas z piłką na boisku czy w hali, jednak do tej pory nie powstały regularne rozgrywki z myślą o nich. Naprawiamy to - mówi Sławomir Molak, nauczyciel wychowania fizycznego w jednej z ursynowskich szkół i organizator PLD.

  Ruszające 6 października rozgrywki skierowane są do wszystkich amatorskich, podwórkowych i szkolnych drużyn, które szukają rywalizacji, walki o trofea i przede wszystkim – regularnej gry. Do PLD dołączyć może drużyna składająca się z przynajmniej 5 dziewcząt, które są uczennicami szkół podstawowych (kl. IV-VIII). Maksymalna liczba zawodniczek zgłoszonych do jednej drużyny to 12. Udział w lidze jest całkowicie bezpłatny. Drużyny mogą być wymieszane wiekowo.

  - Zapraszamy zarówno drużyny, które grają ze sobą już od dłuższego czasu, jak i te, które dopiero powstały z myślą o grze w naszej lidze - mówi organizator.

  Mecze będą rozgrywane w soboty 2-3 razy w miesiącu, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 81 przy ul. Puszczyka 6, w systemie 2 x 15 min. W jednym sezonie zagrają ze sobą dwukrotnie wszystkie drużyny zgłoszone do Ligi. 

  Organizator Piłkarskiej Ligi Dziewcząt czeka na zgłoszenia drużyn pod adresem mailowym: pld.waw@gmail.com do 23 września. Zgłoszenie powinno zawierać nazwę drużyny oraz informację, czy jest to drużyna podwórkowa, czy szkolna; imiona i nazwiska oraz daty urodzenia zawodniczek, a także nazwisko i kontakt do trenera drużyny.

  Więcej na temat nowo tworzonej PLD na profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/PLDwaw. Patronem medialnym Piłkarskiej Ligi Dziewcząt na Ursynowie jest portal Haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2638 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO