REKLAMAA1 MAGICAL PLACES 15.06.2022 - 14.09.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 września 2021, 13:00 komentarzy 10

  (SK)

  Trzy koncerty gwiazd, spektakle dla dzieci i warsztaty dla wszystkich. Otwarcie nowego Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" będzie bardzo huczne. Na scenie zagrają Pezet i Onar, czyli legendarna ursynowska grupa Płomień 81, a także Ania Rusowicz oraz Krzysztof Zalewski.

  Trzydzieści lat - tyle mieszkańcy Ursynowa czekali na pierwszy miejski dom kultury. Nowoczesny budynek stanął przy ul. Gandhi 9, na tyłach ursynowskiego ratusza kosztem ponad 40 mln złotych. Placówka kompletuje zespół i jest powoli wyposażana, ma także program działania do końca tego roku. Czas więc na huczne otwarcie.

  Pezet, Onar, Rusowicz, Zalewski

  Inauguracja działalności nastąpi w połowie września - w weekend od 17 do 19 września. Na początek prawdziwa petarda - w piątek, 17.09 o godz. 20 na placu przed UCK "Alternatywy" wystąpi "Płomień 81" czyli legendy hip-hopu - Pezet i Onar.

  - Nie mogło być inaczej. Ursynów to kolebka polskiego hip-hopu - mówi dyrektor UCK Krzysztof Czubaszek.

  W sobotę, 18 września o godz. 18 na scenie wystąpi Ania Rusowicz, a o godz. 19:30 laureat ostatniego Fryderyka - Krzysztof Zalewski. Wstęp na wszystkie koncerty będzie wolny.

  Co poza gwiazdami? W sobotę od godz. 12 UCK zaprasza na "Dzień Otwarty". Będzie można zwiedzać budynek i poznać ofertę zajęć. Odbywać się będą zajęcia próbne dla dzieci i młodzieży - w salach UCK i w plenerze przed budynkiem. Dostępne będą m.in. warsztaty z ogrodnictwa miejskiego, warsztaty architektoniczne "Ursynów na makiecie", zajęcia z rękodzieła, nauk ścisłych czy idei zero waste. Będą też zajęcia z robotyki i programowania dla dzieci, warsztaty literackie czy po prostu zajęcia ruchowe i muzyczne.

  Również w sobotę o godz. 14 na scenie przed budynkiem rozpocznie się koncert "Bajkowe piosenki" dla dzieci, a po koncercie wystąpi Teatr Pantonimy Mim ze spektaklem "Pan i Pani O!". 

  - Od 12 przez cały dzień będzie można się zaszczepić. Bardzo nam zależy, aby obostrzenia w kulturze nie wróciły i aby UCK mogło działać i mogło zapraszać mieszkańców. Szczepmy się i skorzystajmy z tej opcji - mówi Klaudiusz Ostrowski, wiceburmistrz Ursynowa.

  W niedzielę, 19 września o godz. 11 Teatr Baj w sali kameralnej wystawi spektakl dla dzieci "Kto rozśmieszy pechowego nosorożca", a wieczorem o godz. 18 Teatr Syrena zaprezentuje "Rodzinę Addamsów", na którą bezpłatne wejściówki będzie można otrzymać dzień wcześniej na "Dniu Otwartym".

  Ursynów czekał 30 lat

  Pierwsze przymiarki do budowy miejskiego domu kultury na Ursynowie były w latach 90. XX wieku. Ale ciągle brakowało pieniędzy na rozpoczęcie inwestycji. Gdy na początku XXI wieku było już blisko, środki trzeba było przesunąć na budowę szkoły przy Lokajskiego, która była wówczas pilniejszą inwestycją.

  Ostatecznie UCK "Alternatywy" zaczęto budować dopiero w 2016 roku. Z problemami. Projekt budynku pochodzi z 2009 roku, dwa razy go zmieniano, co opóźniło prace. Dwa lata temu, gdy budynek już stał, dzielnica i miasto zdecydowały o rozszerzeniu funkcji teatralnych - ursynowska scena ma być zapleczem dla renomowanych stołecznych teatrów. Stąd najnowocześniejsze wyposażenie sceniczne, zaplecze sceny oraz technologia dźwięku immersyjnego w sali widowiskowej liczącej 350 miejsc.

  Dyrekcja ursynowskiego Centrum chwali się, że zainteresowanie tą wyjątkową w skali kraju salą jest bardzo duże. Zgłaszają się renomowane teatry dramatyczne i taneczne. Już teraz UCK chce współpracować z Teatrem Syrena, Ateneum i Żydowskim. Możliwe są również spektakle scen poznańskich czy najlepszego zespołu tanecznego w kraju - z Kielc.

  - Naszą ambicją jest ośrodek promieniujący na całą Warszawę. Program ambitny, odważny, ciekawy, różnorodny. Nie chcemy być tylko osiedlową i lokalną placówką, ale liczącą się w skali Warszawy i kraju - mówi Krzysztof Czubaszek, dyrektor UCK "Alternatywy".

  Na razie jednak Centrum, robiące ogromne wrażenie z zewnątrz, wewnątrz świeci pustkami. - Dlaczego tak tu pusto? Czy burmistrz nie dał pieniędzy na wyposażenie? - zapytaliśmy dyrektora.

  - Trwa projektowanie, wyłoniona firma pracuje nad stworzeniem kompleksowego projektu wyposażenia. Żeby nie był to misz-masz. Na połowę września powinny być pierwsze wizualizacje, później ogłosimy przetarg na wykonawcę. Mam nadzieję, że wyłonimy go jeszcze w tym roku. W pierwszym kwartale przyszłego roku wnętrza powinny osiągnąć docelowy kształt. Nie chcieliśmy czekać. Chcieliśmy się otworzyć, gdy jesteśmy gotowi zaoferować mieszkańcom zajęcia i imprezy - odpowiadał Krzysztof Czubaszek.

  - Po prostu, pan dyrektor i zespół nie uwierzyli w mój gust - żartował burmistrz, który zapewnił, że środki na wyposażenie zostały przekazane.

  Kto pracuje w UCK "Alternatywy"? W tej chwili około 30 osób, co stanowi 90% stanu docelowego. Pracowników szukano w ogłoszeniach na Facebooku, co przyniosło dobry efekt. Wg dyrektora Czubaszka udało się pozyskać kadrę z renomowanych instytucji kultury, m.in. Domu Kultury "Kadr", Instytutu Adama Mickiewicza czy FINA.

  - Wcale się nie spieszę ze stworzeniem sekretariatu, mamy ważniejsze sprawy na głowie - mówił Czubaszek.

  Jego zastępcą - ds. programowych - został aktor, wykładowca łódzkiej filmówki Marek Kałużyński; kierownikiem działu programowego Kornelia Ciołek pozyskana z DK "Kadr"; szefem działu promocji i komunikacji został Mariusz Burkacki, w przeszłości rzecznik Zarząd Zieleni; kierownikiem działu organizacyjnego jest Marcin Kozłowski.

  Na działalność i wyposażenie w tym roku UCK dostał 6 mln złotych dotacji. W przyszłym roku kwota ta wyniesie ok. 5 mln złotych, a w kolejnych latach po ok. 4,5 mln. Czyli mniej niż inne, podobnej wielkości domy kultury w Warszawie. Dzielnica zapowiada, że będzie walczyć o wyższe dotacje od miasta, choć UCK ma potencjał, by nawet połowę środków zarabiać.

  PLAN IMPREZ NA INAUGURACJĘ UCK "ALTERNATYWY":

  Warsztaty plenerowe:

  Alternatywny świat jest możliwy 13:00-14:00 - Rozpoczęcie cyklu wykładów dla młodzieży i dorosłych nt. ogrodnictwa miejskiego. Czym to się je? W tym Q&A. Prowadząca: dr hab. Ewa Zaraś 

  Zero waste 14:00-15:00 i 15:15-16:15 - Rozpoczęcie cyklu tematycznych warsztatów ekologicznych dla młodzieży i dorosłych.  Pachnidła z dzikich roślin do zastosowania w domu. Prowadzące: HERBIKIDS zabawy z przyrodą

  Zbuduj sobie osiedle – warsztaty architektoniczne 13:00-16:00 - „Ursynów na makiecie” – rodzinne warsztaty architektoniczno-urbanistyczne. Prowadzący: DO ROBOTY Mateusz Metkowski 

  Zrób to sam/a! 13:00-16:00 - Rozpoczęcie cyklu zajęć z rękodzieła  piórka-zakładki robione ze starych gazet i książek oraz minitamburyny z tektury, papierowych słomek, koralików i kolorowych taśm. Prowadzące: Marta Siesicka-Osiak i Paulina Król

  Wyplatamy 13:00-16:00 - Rodzinne warsztaty z makramy. Uczestnicy dostają półprodukty do wykonania breloku i wydrukowaną instrukcję. Prowadząca: Maria Szkop

  Być jak naukowiec…. 13:00-15:00 i 15:15-17:15 - Rozpoczęcie cyklu warsztatów z nauk ścisłych dla dzieci w wieku 5-7 lat i 8-12 lat. Prowadząca: Rozkminki Beata Radzikowska

  Ursynowski Mariensztat – o zamyśle projektowym Ursynowa Północnego jako żywego miasta (liczba miejsc ograniczona, zapisy poprzez system Biletyna) 13:00-15:00. Spacer tematyczny „Ursynów”. Prowadząca: Lidia Pańków – autorka książki „Bloki w słońcu”.

  Warsztaty w budynku „Alternatyw”:

  Cyrk na kółkach - (liczba miejsc ograniczona, zapisy poprzez system Biletyna)  15:00-15:45, 16:00-17:00. Warsztaty „Cyrkowa karuzela” dla dzieci w wieku 3-6 lat i 7-12 lat. Prowadzący: ODSKOCZNIA

  Pobawmy się razem! - (liczba miejsc ograniczona, zapisy poprzez system Biletyna) 12:15-13:00 i 13:30-14:30. Rozpoczęcie cyklu zajęć ogólnorozwojowych dla najmłodszych Hopsasa! Warsztaty rodzinne dla dzieci w wieku 1,5-3 lat. Prowadząca: Anna Kozieradzka

  Być jak Pocahontas… - (liczba miejsc ograniczona, zapisy poprzez system Biletyna) 12:15-13:15 i 13:30-15:00. Rozpoczęcie cyklu warsztatów dot. świadomości ekologicznej. Warsztaty „Upcycling dla dzieci” – warsztaty dla dzieci w wieku 7-12 lat i rodziców. Warsztaty „Środki czystości zero waste” – warsztaty dla dorosłych i młodzieży (od 12+). Prowadząca: Ania Rączkowska

  Być jak pisarka… - (liczba miejsc ograniczona, zapisy poprzez system Biletyna) 15:30-16:30 - Rozpoczęcie cyklu warsztatów literackich dla dzieci. Temat: Spotkanie z wyobraźnią. Prowadząca: Zofia Stanecka

  Być jak wynalazca... - (liczba miejsc ograniczona, zapisy poprzez system Biletyna) 12:00-13:00, 13:00-14:00 i 14:00-15:00. Rozpoczęcie cyklu zajęć z robotyki i programowania dla dzieci 6-9 lat i 10-13 lat. Prowadząca: DO ROBOTY Paulina Metkowska 

  Poskaczmy razem… - (liczba miejsc ograniczona, zapisy poprzez system Biletyna) 12:15-13:00 i 13:15-14:00. Matsensorki dla malucha – warsztaty rodzinne dla dzieci w wieku 0-3 lat. Prowadząca: Aleksandra Jagoda Centrum Nowoczesnej Edukacji

  Pląsające niedźwiadki - (liczba miejsc ograniczona, zapisy poprzez system Biletyna) 12:15-13:00 i 13:30-14:15. Rozpoczęcie cyklu zajęć umuzykalniających dla dzieci w wieku 1-3 lat. Prowadząca: Kamila Janaszek-Hańska.

  Przez cały weekend otwarcia na terenie obok Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy” będzie czynny punkt szczepień przeciw COVID-19.    

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 68

  • 49
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 8
   BRAK SŁÓW

  10Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~NiezależnaEKSPERTKA 10 9 miesięcy temuocena: 95% 

   6 milionów? To teraz kalkulacja: 1) Występy na otwarcie - ok 1 mln PLN 2) Wyposażenie ok 1 mln 3) Usługi zewnętrzne ok 1 mln 4) Pensję z narzutami - 30 osób x średnio 5000brutto = 2 i pól miliona 5) Na działalność zostaje około pół miliona WNIOSEK: Ursynowskie centrum kultury nie ma już w zasadzie środków na działalność w sezonie kulturalnym 2020/2021. Z funduszy celowych które zostaną odbędą się góra dwa występy. Zapewne w okresie świątecznym.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Alternatywna 9 9 miesięcy temuocena: 0% 

   30x5000=2,5 mln Zdaje sie ze wyliczaniem plac Ekspertka ma niewiele wspolnego… Nalezy zaczac od ilosci miesiecy. Wystep na otwarcie za 1 mln zlotych??? Tylko Kurski takie stawki placi. Jak nie ma na co ponarzekac, to na finanse zawsze mozna. Ludzie, a gdzie jakies dobre slowo, ze fajnie, ze wreszcie jest, ze na Ursynowie, ze nowoczesny, ze z potencjalem???? Sami malkontenci. Nie mam malych dzieci, ale ba pewno przyjde by zobaczyc samo UCK

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Heheszek 8 9 miesięcy temuocena: 78% 

   Do Alternatywna - no jasne- bedzie pani w pracy

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pezetantyfan 7 9 miesięcy temuocena: 95% 

   "Mój rap smakuje bosko dla całej Polski To ja hipnotyzuję ludzi jak Kaszpirowski Węszące psy szykują pościg Bo ich dzieci piją przy tym wódkę i palą jointy Ich córki mają orgazm, gdy to napierdala w głośnik A komendant po tym gównie ląduje na Kolskiej Całe miasto płonie jakbym zrzucił napalm" - Pezet

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MieszkankaAnka 6 9 miesięcy temuocena: 84% 

   Kultura wysoka. Raperzy promujący przemoc narkotyki prostytucję oraz koleś co wygrał talentszoł na Polsacie. Ja się pytam ILE to kosztowało? I dlaczego na zajęcia dla naszych dzieci w naszych osiedlowych domach kultury nie starczyło? Kiedy UCK Alternatywy zacznie działać a nie tylko marnotrawić moje pieniądze na szopki dla bydła?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hohoł 5 9 miesięcy temuocena: 39% 

   Wskaż mi kawałek, w którym Pezet lub Onar promują przemoc i narkotyki. To są ikony ursynowskiego i polskiego rapu. Nikt nie każe Tobie iść na ich występ. Możesz przecież iść na inne atrakcje związane z otwarciem. Każdy znajdzie dla siebie coś dobrego.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Katia 4 10 miesięcy temuocena: 0% 

   Mój kochany Zalewski- mega propozycja ❣️

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tytus de zoo 3 10 miesięcy temuocena: 86% 

   Jak dla mnie to mało ciekawe propozycje. Rock, blues ciągle żyją.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mmmm 2 10 miesięcy temuocena: 0% 

   Kiedy dokładnie będzie i której godzinie będzie Pezet?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tytus de zoo 1 10 miesięcy temuocena: 67% 

   Przecież jest info na plakacie pod tekstem. 17 tego o 20tej.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5012 sekundy
  REKLAMAA2 Pizzeria105 01.06.2022 - 31.07.2022