REKLAMAA1 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 lipca 2021, 11:19 komentarzy 2

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (FB/Orkiestra św. Mikołaja)

  Muzyka klasyczna, jazz, swing i folk. Tegoroczne koncerty Muzycznego Lata na Ursynowie są bardzo różnorodne. Co tydzień możemy posłuchać innego rodzaju muzyki. Dziś przyszedł czas na brzmienia folkowe!

  Po magicznych "Czterech Porach Roku" Vivaldiego w parku Jana Pawła II oraz wpadającym w ucho swingu w parku Przy Bażantarni pora na kolejną zmianę nastroju! W trzecim koncercie dzielnicowego cyklu Muzyczne Lato na Ursynowie wystąpi Orkiestra św. Mikołaja. Wbrew nazwie nie zagra ona utworów świątecznych ani kolęd. W Sadku Natolińskim, między ulicami Belgradzką, Małcużyńskiego i Żabińskiego, zabrzmi mix muzyki współczesnej z nutami ludowymi. 

  - Jest to muzyka wielopłaszczyznowa - często poszczególni muzycy snują opowieści jednocześnie i wchodzą w zaskakujące interakcje muzyczne. Frazy nawiązują do muzyki tradycyjnej z różnych stron świata, jak i do muzyki współczesnej. Utwory tworzą często kolaż zlepiony z tematów piosenek, oparty na transowych, unisonowych riffach. Czasem zaś wątki instrumentalne rozbiegają się w różnych kierunkach i w bardzo samodzielny sposób wypełniają ramy aranżacji - tak swoją muzykę opisują artyści z Orkiestry św. Mikołaja.

  Dziś wieczorem zapowiada się więc wydarzenie pełne muzycznych zaskoczeń. Wstęp wolny. Koncert rozpoczyna się o godz. 20 w Sadku Natolińskim.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~dick 2 2 miesiące temuocena: 78% 

   Kogoś posrało? Jaki koncert w niedzielę w środku osiedla? Czy dacie mi płatny urlop w związku.z tym? Ja jutro idę do pracy, chcę się normalnie wyspać. O 22:00 wzywam policję.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~agnik 1 2 miesiące temu

   Po co ta nerwówka? O 22 było cichutko

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.7557 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021