REKLAMAA1 Pizzeria105 01.08.2022 - 30.09.2022 (2X w serii)
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Straż Miejska)

  Dziś w stolicy ma paść rekord ciepła. Na termometrach w czwartek oraz w piątek może pokazać się nawet 34-35 stopni Celsjusza. Najgoręcej ma być po południu. Straż miejska przypomina, że w taki upał każde zaparkowane auto zamienia się w piekarnik. I - ku przestrodze - przypomina zdarzenie sprzed trzech lat na Ursynowie.

  Według synoptyków najgoręcej ma być w czwartek i piątek około godz. 16. Na termometrach wówczas pokażą się ponad 34 stopnie i to w cieniu. Będzie to - jak dotychczas - rekordowa temperatura w tym roku.

  Straż miejska i policja apelują do kierowców o rozsądek. Nagrzewające się od słońca zaparkowane auta zamieniają się w nagrzany piekarnik. 

  - To śmiertelna pułapka dla zamkniętych w nim ludzi i zwierząt. Zanim wysiądziesz i zamkniesz auto – pomyśl i upewnij się, że nikogo nie zostawiasz w środku, nawet gdy opuszczasz auto na chwilę - apelują strażnicy miejscy.

  Takie zachowanie wynika z braku odpowiedzialności i wyobraźni. I może skończyć się tragicznie. W ciągu kilku minut temperatura w środku może wzrosnąć do kilkudziesięciu stopni. A stąd już bardzo blisko do nieszczęścia.

  Dwuletnia dziewczynka pozostawiona w aucie

  Takie zdarzenie miało już miejsce - 31 lipca 2020 roku na Ursynowie, przy urzędzie dzielnicy. Do patrolu strażników podszedł wówczas zaniepokojony ochroniarz ratusza i wskazał im samochód, w którym spało małe dziecko. 

  - Pukając w szybę i trzęsąc samochodem, funkcjonariusze usiłowali zwrócić uwagę dziewczynki. Ta jednak nie reagowała. Nie było nad czym się zastanawiać. Podczas gdy jeden ze strażników wzywał pogotowie, drugi - w bezpieczny dla dziecka sposób - wybił szybę w aucie i otworzył drzwi. Mimo huku dziewczynka nie wybudziła się. Na szczęście oddychała - relacjonują zdarzenie miejscy strażnicy.

  Po wydobyciu z samochodu funkcjonariusze ustawili fotelik z dwulatką w zacienionym i przewiewnym miejscu, cały czas monitorując jej funkcje życiowe. Chwilę później przyjechało pogotowie, które potwierdziło u dziewczynki pierwsze objawy przegrzania. Na szczęście po przywróceniu właściwej temperatury, ocknęła się i nie wymagała hospitalizacji. Prawdopodobnie w aucie nie przebywała dłużej niż 20 minut.

  Nawet 80 stopni Celsjusza!

  Matka, która po pewnym czasie pojawiła się na miejscu, tłumaczyła, że „przedłużyła jej się wizyta w urzędzie”. Dziś pewnie chciałaby zapomnieć o tym incydencie i o tym, że wykazała się taką bezmyślnością.

  Strażnicy apelują i przypominają - samochód pozostawiony w nasłonecznionym miejscu dla każdego żywego stworzenia zamienia się w rozgrzaną pułapkę, a temperatura wewnątrz może osiągnąć nawet 80 stopni Celsjusza. Za narażenie dziecka lub zwierzęcia na utratę zdrowia lub życia grozi też odpowiedzialność karna.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 105

  • 23
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 17
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 14
   WKURZONY
  • 41
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4783 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022