REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2021 - 31.12.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Ursynów w niedzielę dopinguje maratończykom i... stoi w korkach. Trasa 39. PZU Maratonu Warszawskiego nie ominie naszej dzielnicy - znanej z zamiłowania do biegania. Kierowcy muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami. Poznajcie szczegóły.

  Na starcie tegorocznego maratonu o 9:00 stanie ponad 6 tysięcy biegaczy. Zmierzą się z królewskim dystansem 42 kilometrów i 195 metrów. Na trasie pojawią się również kibice, którzy - szczególnie ina Ursynowie - witają zawodników gorącym dopingiem. 

  39. PZU Maraton Warszawski rozpocznie się w samym centrum Warszawy, czyli na Placu Trzech Krzyży. Trasa biegu prowadzi przez siedem dzielnic.

  Na Ursynów zawodnicy wbiegną aleją KEN, następnie skręcą w ul. Gandhi, Rosoła, Płaskowickiej, Kokosową, by zbiec w dół na Wilanów ulicą Orszady. Witać ich będziemy tym razem na 8., 9., 10. i 11. kilometrze, a więc początkowym etapie zmagań. Najszybsi z nich pojawią się już ok. godz. 9:20.

  Warszawskie święto biegania oznacza tymczasowe zamknięcia przejazdów dla kierowców, choć - jak zazanczają organizatorzy - zrobiono wszystko, by ograniczyć je do minimum. Obowiązywać będą następujące zmiany:

  • Wszyscy kierowcy korzystający z alei KEN na południe od Gandhi proszeni są o korzystanie z przejazdu ulicami Pileckiego oraz Płaskowickiej.
  • ul. Puławska w stronę Ursynowa czynna przez cały czas
  • Aleja KEN w stronę Kabat będzie czynna przez cały czas
  • Aleja KEN - kierunek północny - od Gandhi do Doliny Służewieckiej zostanie wyłączony z ruchu w godzinach od 9:00 do 11:30.
  • Wyłączone zostaną również: ul. Gandhi, Rosoła na odcinku Gandhi-Płaskowickiej, Kokosowa – w godz. 9:00-11:40.
  • Na niektórych parkingach, m.in. przy metrze Stokłosy oraz przy Rosoła nie będzie można pozostawiać w niedzielę rano swoich samochodów. Informacje organizatorzy biegu zamieścili we wszystkich takich miejscach.

  Swoje trasy - początkowo w śródmieściu a później również na Ursynowie - zmienią również autobusy linii krążących po naszej dzielnicy - 503, 185, 148, 166, 179, 189, 195, 209,136, 192. Autobusy te będą omijać zamknięte ulice. Szczegółowe informacje ZTM zamieszcza na swojej stronie internetowej.

  Ratusz zaprasza do strefy kibica

  Na całej trasie 39. PZU Maratonu Warszawskiego pojawią się kibice dopingujący zawodników. Specjalną strefę szykuje urząd dzielnicy - przy skrzyżowaniu al. KEN i Gandhi, która działać będzie od 9:00 do 11:00.

  Biegaczy dopingować będzie grupa bębniarzy z Domu Sztuki SMB „Jary” oraz zespół dziewcząt Cheerleaderki ze Szkoły Podstawowej nr 323 i SP 303 (dawnego Gimnazjum 92).

  W strefie kibicowania będzie wiele atrakcji m.in.: badanie analizy składu ciała, porady trenerskie oraz żywieniowe dla osób powyżej 16. roku życia.

  MAPA ZAMKNIĘĆ ULIC W CZASIE MARATONU:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~tom 2 ponad rok temuocena: 100% 

   Jak można tak skandalicznie projektować przebieg trasy maratonu ktoś powinien za to odpowiedzieć prawnie. Po 1 trasa jest tak ustawiona że blokuje się całą Warszawę !!! po stronie prawej i lewej Wisły co za bezmyślność i głupota Po 2 dladzego nie puszczane są samochody chociaż do startu jest np 0.5 godziny !!!! Po 3 jak ktoś jedzie do szpitala z chorym dzieckiem to miasto czy organizator tego cyrku przez takie zachowanie naraża dzieciaki na utratę zdrowia lub życia Po 4 irytacja kierowców którzy są niezorientowani sięga zenitu jadąc od blokady do blokady !!!! i powoduje zagrożenie na drodze a za to odpowiada osoba która zaprojektowała tak trasę i urzędnik miasta który to klepnął. Po 5 co chwila jest jakiś bieg więc niech biegi planują na OBRZEŻACH WARSZAWY po lasach bo tam jest ich miejsce nie paraliżując równolegle ciągów głównych jak Wisłostrada czy wał !!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ulice dla samochodów 1 ponad rok temuocena: 100% 

   znowu jakiś chory maraton

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4053 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.11.2021 - 31.01.2022