REKLAMAA1 SanGiovanni  01.03.2021 - 31.03.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 lipca 2020, 07:18 komentarzy 1

  (KHK Krewki Ursynów)

  Kolejny raz z zachowaniem wszystkich epidemicznych obostrzeń "Krewki Ursynów" zaprasza do oddania krwi potrzebującym. Na ratuszowym parkingu stanie dziś ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Będzie w nim można podzielić się z innymi bezcennym lekiem ratującym życie.

  Wakacje to okres, w którym w magazynach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa drastycznie maleje ilość krwi, a zapotrzebowanie na nią wzrasta. Lato to m.in. czas wyjazdów, a także okres atakowania przez kleszcze, co wyklucza na jakiś czas ukąszonych krwiodawców. Tym bardziej warto przyłączyć się akcji ursynowskich krwiodawców.

  Pod hasłem "Uratuj życie, oddaj krew" Klub Honorowego Krwiodawstwa "Krewki Ursynów" organizuje kolejny pobór. Jak zwykle od czasu wybuchu pandemii prowadzony będzie on przy zachowaniu wszystkich zabezpieczeń. Personel ambulansu wyposażony w maseczki i rękawiczki skorzysta wyłącznie z jednorazowego sprzętu.

  - Oprócz osób, które oddają krew cyklicznie, zgłasza się dużo młodzieży, mam nadzieję, że będzie też tak podczas najbliższej zbiórki. Tym bardziej, że w czasie wakacji każda kropla krwi jest na wagę złota, ponieważ w tym czasie zdarza się więcej niż zwykle wypadków - mówi Jacek Okraszewski, prezes "Krewkiego Ursynowa".

  Jak pokazują statystyki "Krewkiego Ursynowa" koronawirus nie przestraszył krwiodawców. Z każdym poborem przybywa w naszej dzielnicy nowych. Podczas ostatniej, zorganizowanej 27 czerwca zarejestrowało się 46 osób, z których 34 oddały krew. Łącznie udało się uzyskać ponad 15 litrów.

  Najbliższa zbiórka już w dziś, w sobotę, 25 lipca, w godz. 9:00-14:00. Ambulans będzie stał na ratuszowym parkingu, przy al. KEN 61.

  Jak zwykle organizatorzy apelują o odpowiedzialność i obecność tylko tych dawców, którzy są przekonani, iż są zdrowi oraz o nieprzychodzenie z osobami towarzyszącymi. Każdy, kto zechce oddać krew, najpierw zostanie przebadany. Pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie sprawdzą m.in. temperaturę ciała.

  Kolejna okazja do oddania krwi będzie 29 sierpnia. Kolejne terminy poboru to: 26 września, 31 października i 28 listopada. Patronem medialnym ursynowskiej zbiórki krwi jest portal Haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Pasztet 1 7 miesięcy temuocena: 67% 

   Krew oddałbym tylko ponętnej wampirzycy, niech mnie kąsa! :P

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3769 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.03.2021 - 31.03.2021