REKLAMAA1-EARLY-STAGE--24-08---23-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (MSO)

  To będzie niezapomniany wieczór muzyczno-literacki. Dwóch tytanów polskiej piosenki - Jacek Cygan i Jerzy Filar zapraszają na wspólny występ. Koncert "Wiersze Czytane i Śpiewane" dedykowany jest mieszkańcom Ursynowa, a będzie można go obejrzeć online na stronach Dzielnicowego Ośrodka Kultury z Kajakowej.

  Piosenki napisane do tekstów Jacka Cygana zna cała Polska. "To nie ja!" Edyty Górniak, „Jaka róża taki cierń” Edyty Geppert czy „Wypijmy za błędy” Ryszarda Rynkowskiego to ponadczasowe przeboje. Ale Jacek Cygan, to także poeta, który za tomik „Ambulanza - wiersze śródziemnomorskie” otrzymał w 2007 roku Nagrodę Literacką im. Ks. Jana Twardowskiego. Na swoim koncie ma też tom „Pies w tunelu”.

  Specjalnie dla mieszkańców Ursynowa już dziś autor zaprezentuje swoje utwory podczas koncertu "Wiersze Czytane i Śpiewane". Drugim bohaterem wieczoru będzie Jerzy Filar, kompozytor, gitarzysta i wokalista. Długoletnia współpraca obu artystów trwa od powstania legendarnej już grupy "Nasza Basia kochana", którą wspólnie zakładali. 

  Koncert online z niespodziankami

  Pierwotnie koncert miał odbyć się na scenie DOK "Ursynów" 24 kwietnia. Na przeszkodzie stanął koronawirus, ale od czego jest internet? Artyści wystąpią we własnych domach, a ursynowianie będą mogli ich podziwiać w swoich.

  Na pewno będzie można usłyszeć ballady, samby i bossanovy oraz inne piosenki z kręgu „krainy łagodności”, z którego wywodzą się obaj twórcy, np. "Sambę sikoreczkę, czy "Za szybą" znaną jako „Całkiem spokojnie wypiję trzecią kawę".

  - Artyści zaproponowali taki koncert specjalnie dla nas, aby wprowadzić namiastkę normalności. Oprócz znanych piosenek będą też niespodzianki. Być może wystąpi jedenastoletnia córka Jerzego Filara, która nie tylko śpiewa, ale i gra na saksofonie. Jeśli tylko sytuacja się unormuje zorganizujemy taki koncert jeszcze w tym roku u nas na żywo - obiecuje Beata Rusinowska, dyrektor DOK Ursynów. 

  Muzyczno-literackie spotkanie z Jackiem Cyganem i Jerzym Filarem obejrzeć będzie można już dzisiaj, w piątek, 8 maja o godz. 20:00 na stronie DOK Ursynów.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ksia 6 4 miesiące temuocena: 44% 

   Żenada. Nie ma już na co pieniedzy wydawać? To jest skandal i plucie w twarz ludziom którzy nie wiedzą czy za miesiąc będą mieli co jeść!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 5 4 miesiące temuocena: 67% 

   czyli sugerujesz, żeby skasować wszystkie wydatki dzielnic? Po co budować i remontować ulice, bo są ludzie, którzy za miesiąc nie będą mieli co jeść? Po co biblioteki, muzea, koszenie trawy, podlewanie roślin, malowanie pasów na jezdniach, przeprowadzanie konsultacji i tysiące innych rzeczy? Tak, wiele ludzi nie będzie miało za co zjeść za miesiąc. Może i ja wśród nich. Trzeba im pomóc. Ale jakim kosztem? Gdzie jest granica tego co jest skandalem a tego co nim już nie jest? Dlaczego na całym świecie ludzie śpiewają z balkonów dla lekarzy, zamiast im dać po dolarze? Może po prostu kasa to nie wszystko?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pajacyk 4 4 miesiące temuocena: 43% 

   Co ma remont ulic do nabijania kiesy jakiegoś starca który i tak ma za co żyć. Tu się rozchodzi o DYWERSYFIKACJĘ wydatków i ucięcie ich tam są ZBĘDNE. Nich wyremontują więcej ulic a pan Cygan niech siedzi w domu albo gra charytatywnie. Dzielnica Ursynów w ciągu ostatnich dwóch dekad dała mu już nieźle zarobić.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AMBROŻY BORZY 3 4 miesiące temuocena: 43% 

   Czy dzielnicowy ośrodek kultury, a więc pani Becia coś płaci Cyganowi i temu drugiemu za ten koncert? Czy artyści za friko będą występować?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 2 4 miesiące temuocena: 57% 

   wolę zaplacic (ze swoich podatków) na ten koncert niz 2 mld zł (ze swoich podatkow) na psiowa propagande. PS. zapytaj mamusi i tatusia, przy jakich piosenkach cię stworzyli... chyba że to ty "tworzyłes" w tamtym czasie - to sobie przypomnij, przy jakich piosenkach obsciskiwales swoją polowice

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 1 4 miesiące temuocena: 83% 

   2 mld zł tylko w pierwszym roku. W sumie będzie 8 mld złotych na pisowską propagandę dla ciemnego ludu. Ale wiesz co issaa? To są dobrze wydane pieniądze. Patrz jak ciemny lud to wszystko łyka i jak chętnie popiera naszą władzę. Dla nich to są doskonale zainwestowane pieniądze w najlepszą pralnię mózgów świata. Zwłaszcza, że płacisz za to Ty i ja. Biznes życia, też bym chciał taki mieć.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3255 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-10-2020