REKLAMAA1 Magical MONTESSORI 27-11-2020 - 25-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 października 2020, 10:34

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  To prawdopodobnie jedna z ostatnich zmian czasu w Europie. Dziś w nocy wskazówki zegarów powędrują o jedną godzinę do tyłu. Czas letni zmieniamy na zimowy.

  Wydawałoby się, że dopiero co przesuwaliśmy zegarki na czas letni, a już trzeba znów je przesuwać! Dziś w nocy wskazówki zegara wędrują o godzinę DO TYŁU. A to oznacza, że jutrzejsza niedzielna pobudka będzie jeszcze przyjemniejsza niż zwykle!

  Zmiany w komunikacji 

  Punktualnie o 3:00 w nocy wskazówki zegara trzeba przesunąć na godzinę 2:00. Oczywiście można to zrobić wcześniej. Zegary w komputerach, smartfonach czy tabletach oraz noszone przez nas smartwatche ustawią się same.

  Komunikacja miejska będzie kursować normalnie, tyle że powtórzy kursy w rozkładach między godz. 2:00 a 3:00.

  Jeśli korzystacie tej nocy z pociągów, zapoznajcie się ze zmianami w rozkładzie jazdy PKP. Zmiana czasu oznacza wdrożenie w noc przejściową specjalnych rozkładów jazdy. Pociągi PKP Intercity zatrzymają się o godzinie 3:00 na najbliższej stacji i będą czekać godzinę, by ruszyć w dalszą trasę zgodnie z przyjętym rozkładem jazdy.

  Wkrótce koniec zmiany czasu?

  W Polsce czas na letni lub zimowy zmieniamy już od 37 lat. Taką zasadę wprowadzono w naszym kraju w 1983 roku. Jest duże prawdopodobieństwo, że w 2021 roku lub kolejnym kraje Unii Europejskiej zrezygnują ze zmiany czasu.

  Czas zimowy będzie obowiązywał przez 5 miesięcy. W ostatnią niedzielę marca znów przestawimy zegarki - tym razem o godzinę do przodu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3361 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021