REKLAMAA1 SanGiovanni 01.12.2021 - 31.12.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 września 2021, 15:24 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Gala

  Gala "Nagród Południa" 2019 (J, Kurzawa)

  Po raz 21. przyznane zostaną dziś "Nagrody Południa". Laureatami zostają zazwyczaj społecznicy, wybitne osobistości kultury, sportu, edukacji, zdrowia, ekologii, biznesu czy samorządu. Wśród tegorocznych nagrodzonych będą też ursynowianie.

  "Nagroda Południa" przyznawana jest od 2000 roku. Otrzymują ją osoby, które wyróżniają się w swojej działalności wybitnymi wartościami, osoby prywatne oraz instytucje działające na rzecz innych. O tym kto dostanie nagrody decyduje kapituła, którą tworzą jej dotychczasowi laureaci oraz redaktor naczelny gazety "Południe" Andrzej Rogiński. Jak nam zdradził w tym roku wśród nagrodzonych też będą ursynowianie.

  Dzisiejsza gala "Nagród Południa" odbędzie się o godz. 17 w bibliotece przy ul. Tynieckiej 40 na Mokotowie, po raz pierwszy też będzie transmitowana na żywo na Facebooku - na profilu biblioteki mokotowskiej.

  Same osobistości

  Wśród dotychczasowych laureatów "Nagród" znajdują się wybitni Polacy, m.in. ks. Jan Twardowski, Lesław Marian Bartelski, Andrzej „Ibis” Wróblewski, Wojciech Siemion, Jan Nowak-Jeziorański, Kazimierz Górski, Franciszek Maśluszczak, Tomasz Borecki, Stanisław Olszewski, Grażyna Barszczewska, Andrzej Wajda, Bohdan Tomaszewski, Irena Santor, Marek Durlik, Łukasz Andrzej Turski, Ewa Kuryłowicz, Zbigniew Dionizy Ścibor-Rylski, Jerzy Stępień, Ernest Bryll, Marek Gaszyński, Eugeniusz Tyrajski, Henryk Kuźniak. 

  - Uroczystość wręczenia "Nagród Południa" z jednej strony jest publiczną formą podziękowania laureatom za ich aktywność lokalną a z drugiej formą upowszechniania wartości niesionych przez tychże laureatów. "Nagrody Południa" od lat stanowią istotny element kulturotwórczy i integracyjny w dzielnicach Warszawy objętych oddziaływaniem „Południa” - mówi Andrzej Rogiński, wydawca prasy lokalnej, organizator gali.

  Podczas dzisiejszej gali w części artystycznej wystąpi Danuta Stankiewicz z piosenkami z repertuaru Ewy Demarczyk. Będzie to prapremiera najnowszej płyty „Groszki i róże”. O laureatach tegorocznych nagród napiszemy na Haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Grażyna Wójcik 1 2 miesiące temuocena: 100% 

   Bukowiecki powinien odpowiedzieć za doprowadzenie do upadku Domu Sztuki a nie nagrody dostawać. Taka moja opinia. Mieszkańca. Spółdzielcy. To jest dramat jak można było w rękach tego niepełnosprawnego człowieka z demencją pozostawić instytucję kultury.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.41 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.11.2021 - 31.01.2022