REKLAMAA1-WIMAR-AUTO---10-06----10-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Dziś w nocy wskazówki zegara wędrują o godzinę do przodu. A to oznacza, że jutrzejsza niedzielna pobudka będzie trudniejsza niż zwykle... Pięć banków szykuje przerwy w działaniu swoich serwisów. Przez część weekendu nie będzie można też płacić kartą Mastercard za zakupy w internecie.

  Punktualnie o 2:00 w nocy wskazówki zegara trzeba przesunąć na godzinę 3:00. Przechodzimy na czas letni. Dzień będzie wydawał nam się dłuższy, bo później zrobi się ciemno.

  Zmiana czasu może sprawić problemy. Jeśli ktoś z Was będzie korzystał w nocy z komunikacji miejskiej to musi wykasować z rozkładu jazdy kursy między 2:00 a 2:59. Jeśli korzystacie tej nocy z pociągów, zapoznajcie się ze zmianami w rozkładzie jazdy PKP. 

  Choć czasy przejazdów pociągów nie ulegną zmianie, pojawi się pozorna różnica między godziną przyjazdu a codziennym rozkładem. Pasażerowie w żaden sposób tego nie odczują, jednak muszą pamiętać o przestawieniu zegarków – mówi rzecznik prasowy PKP Intercity.

  Dokładne godziny kursowania pociągów w noc przejściową dostępne są na stronach przewoźników, w punktach informacyjnych na dworcach oraz u konduktorów w pociągach.

  Utrudnienia w serwisach bankowych

  Zmiana czasu powoduje też zamieszanie... w bankach. Aż 5 z nich ogłosiło ograniczenia w dokonywaniu operacji - m.in. wypłatach z bankomatów czy logowaniu do konta przez internet. 

  Wśród banków, które zaplanowały przerwy techniczne i prace serwisowe, znalazł się: mBank, Pekao SA, Credit Agricole, Bank Pocztowy oraz ING Bank Śląski.

  W mBanku klienci z soboty na niedzielę (z 24 na 25 marca) muszą przygotować się na prace modernizacyjne. Od 3:00 w nocy (czasu zimowego) do 7:00 rano (czasu letniego) nie będą mogli płacić kartą, nie wypłacą gotówki z bankomatu oraz nie skorzystają z wpłatomatu. Również między 22 (czasu zimowego) a 8:30 (czasu letniego) nie złożą wniosku w sprawie dostępu do nowych usług. Pomiędzy 3:00 w nocy (czasu zimowego) a 8:00 rano (czasu letniego) nie skorzystają z aplikacji mobilnej, nie zalogują się też na swoje konto w Internecie. Bank informuje, że w tym czasie będzie można jednak dzwonić na mLinię i kontaktować się ekspertem online.

  Natomiast w Pekao SA prace serwisowe przewidziano w niedzielę od 1:30 do godziny 3:30 czasu letniego. Nie będą dostępne serwisy Pekao24, Xelion oraz usługi maklerskie.

  W Credit Agricole przerwa informatyczna nastąpi w serwisach bankowości elektronicznej CA24 (internetowy, mobilny, tekstowy) w nocy z soboty na niedzielę - od północy do 5:00 rano. Niedostępny będzie także automatyczny serwis telefoniczny IVR oraz usługa Przelew Online. Nie będzie można zalogować się na swoje konto w e-banku i aplikacji mobilnej oraz zapłacić za zakupy przelewem online w sklepie internetowym.
  Klienci nie otrzymają także powiadomień SMS o wykonanej transakcji kartą czy odpowiedzi na wysłane zapytanie o saldo. Serwis telefoniczny CA24 będzie dostępny wyłącznie w zakresie zastrzegania kart - poza zastrzeżeniem karty, nie będzie możliwe wykonanie żadnej innej operacji.

  Bank nie przewiduje jednak utrudnień w korzystaniu z kart płatniczych w sklepach i punktach usługowych oraz z wypłatą gotówki z bankomatów. Wpłaty dokonane za pośrednictwem wpłatomatów zostaną zaksięgowanie w niedzielę, po godz. 5:00 rano. Nie będzie natomiast utrudnień z logowaniem do systemów – nie będzie trzeba uaktualniać danych, ani dodatkowo ich weryfikować.

  W ING Banku Śląskim w nocy z soboty na niedzielę, to jest z 24 na 25 marca od północy do 5:30 rano (czasu letniego), planowane są prace serwisowe. Niedostępne będą bankomaty i wpłatomaty, płatności BLIK, przelewy z kart kredytowych, korzystanie z aplikacji mobilnej Moje ING mobile, system bankowości internetowej dla klientów korporacyjnych ING Business i jego wersja mobilna, system ING CardsOnLine (odpowiedzialny za prezentację danych kartowych, transakcji i wyciągów) oraz system rozliczeń płatności natychmiastowych Express Elixir.

  W związku z pracami nie będzie również możliwości aktywowania kart, nadawania PIN oraz mogą wystąpić problemy w realizacji transakcji kartą. Przelewy wewnętrzne, to znaczy pomiędzy rachunkami w ING Banku Śląskim, przyjęte do realizacji 24 marca po godz. 15:00, będą realizowane tego samego dnia. Zostaną jednak zaksięgowane dopiero w poniedziałek 26 marca. Przelewy zewnętrzne przyjęte do realizacji w sobotę po 15:00 będą realizowane w poniedziałek 26 marca.

  W sobotę 24 marca bank planuje także prace technologiczno-serwisowe. To oznacza, że między 9:00 a 16:00 niedostępna będzie usługa Makler w bankowości internetowej oraz aplikacja ING Makler Mobile.

  Utrudnienia w weekend szykują się w także w Banku Pocztowym – od piątku od godziny 20:00, do 18:00 w sobotę 24 marca, bankowość internetowa: Pocztowy24, Pocztowy24 Biznes oraz Pocztowy SMS nie będą działać. Infolinia ma być dostępna tylko w trybie informacyjnym. Nie będzie natomiast utrudnień w płatnościach kartą oraz w wypłatach z bankomatu.

  Od niedzieli 25 marca - od 19:00, do poniedziałku 26 marca - do 13:00 nie będzie również możliwości płatności kartą Mastercard w Internecie. W poniedziałek 26 marca od 12:00 do 19:00 nie będzie można płacić kartą Visa w Internecie.

  Ursynowskie zegary wieżowe 

  Wskazówki przestawią także zegary umieszczone na wieżach budynków ursynowskich. Są dwa takie miejsca: na wieży ratusza przy alei KEN oraz na budynku biurowym kompleksu dawnego "Edbudu" przy alei KEN 18. Mechanizmy tych czasomierzy są automatyczne i przestawią się same. Oba zegary powstały w pracowni zegarmistrzowskiej Władysława Mellera, który jest najsłynniejszym w Polsce specjalistą od zegarów wieżowych. Wskazówki mają długość ok. 1,5 metra!

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 14

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 8
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3437 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN-02-07----31-12-2020---DODATKOWO