REKLAMAA1 OXILIA 01.07.2021 - 30.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Czy ciąg pieszo-jezdny przy Pasażu Ursynowskim doczeka się remontu? W przebudowie nie pomaga fakt, że drogą zarządzają dwie spółdzielnie. Wszystkiemu ma być winna... pobliska szkoła.

  Dziura na dziurze, koleiny, stary asfalt i wybrukowany kawałek - tak wygląda ciąg pieszo-jezdny od bloku przy ul. Herbsta 1 do ul. Służby Polsce pomiędzy liceum im. Aleksandra Kamińskiego a budynkami przy Pasażu Ursynowskim 3. Droga, należąca do dwóch spółdzielni SMB "Jary" oraz SBM "Ursynów", od lat straszy mieszkańców.

  - Informację o stanie nawierzchni wysłałam do obu spółdzielni w październiku 2018 roku. Od tamtej pory nic się nie zmieniło, następuje dalsza degradacja terenu. Nadmienię, że potknęłam się na tych nierównościach, potłukłam się i zniszczeniu uległy moje okulary - pisze do nas pani Marzenna.

  Wszyscy wiedzą. I co z tego?

  Spółdzielnia "Jary" jeszcze w czerwcu przekonywała, że jest świadoma problemu. Do inspektora budowlanego Grzegorza Koczyka wielokrotnie docierały uwagi mieszkańców dotyczące fatalnego stanu drogi. Jak mówi, spółdzielnia zrobiła w tej sprawie już wszystko, co mogła.

  - Nasza część jest wyremontowana. Nawet wysłałem 3 lata temu pismo do spółdzielni "Ursynów" z propozycją wspólnego remontu tej drogi. Trzeba pytać SBM "Ursynów", co zamierza teraz zrobić - stwierdza Koczyk.

  Co na to SBM "Ursynów"? Jak przekazuje prezes spółdzielni Anna Brzezińska, obecny zarząd - będący u steru spółdzielni od niedawna - nie otrzymywał takich propozycji ze spółdzielni "Jary". Podobnie w ostatnim czasie nie było uwag w sprawie złego stanu ciągu. Mimo tego spółdzielnia zna problem. A nawet jego powód.

  - Droga uległa znaczącej degradacji kilka lat temu podczas remontu LXX Liceum Ogólnokształcącego im. Aleksandra Kamińskiego - zauważa Brzezińska.

  Liceum - utrapienie dla spółdzielni

  Mieszkańcy zwracają również uwagę na złą ich zdaniem organizację ruchu. Droga jest wąska, a mimo to pozostaje dwukierunkowa. Samochodów nie brakuje, to także ma wpływ na jej stan.

  Jak mówi prezes Anna Brzezińska, spółdzielnia "Ursynów" przeprowadzała analizy w tej sprawie. Wynika z nich, że największym problemem nie jest sama organizacja ruchu, a przeciążenie drogi i zastawianie jej przez osoby dojeżdżające do liceum. Głównie na zajęcia pozalekcyjne w szkółce piłkarskiej lub szkole tańca, która mieści się w małym budynku przy liceum.

  - Spółdzielnia i mieszkańcy kierowali w tej sprawie zgłoszenia do służb miejskich, ponieważ zdarzało się, że podczas treningów samochody całkowicie blokowały ruch i zastawiały bramy do nieruchomości Pasaż Ursynowski 3 oraz drogę pożarową - dodaje prezes SBM "Ursynów".

  Obecnie innych rozwiązań niż wzywanie służb brak. A co z remontem drogi? Spółdzielnia "Ursynów" ma wpisaną jej naprawę do planu remontów na 2021 rok. Tyle że jest już sierpień, a dokładniejszego terminu remontu prezes Brzezińska nie podaje. Czy na pewno dojdzie do niego w tym roku? Taką nadzieję mają mieszkańcy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 28

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 10
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~mieszkaniec służby polsce 3 miesiąc temuocena: 100% 

   śmierdżące lenie nic nie robią. obowiązkiem spółdzielni jest dbałość o stan drogi i nie ma żądnych tłumaczeń tylko brać sie sie do remontu,

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DBC 2 miesiąc temuocena: 100% 

   Dziecinnie brzmią te wszystkie usprawiedliwienia. "Obecny zarząd nie dostał propozycji wspólnego remontu". "Uszkodzenia powstały podczas remontu liceum". "Winni są kierowcy". A co mnie to wszystko obchodzi? Obowiązkiem spółdzielni jest dbać o stan drogi i tyle.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec PU1 1 miesiąc temuocena: 78% 

   Pani Prezes Brzezińska nic nie wie co się dzieje u niej w Spółdzielni, a dodatkowo została wybrana nielegalnie. Jest to osoba bez jakiegokolwiek doświadczenia. Jej zasługi są w bajkopisarstwie i to wątpliwe.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3929 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021