REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.04.2021 - 30.04.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Chodnik i ścieżka rowerowa wzdłuż Wąwozowej przy Tesco jeszcze w tym roku przejdzie generalny remont. Obiecał to w kampanii wyborczej prezydent Rafał Trzaskowski, a dziś przystąpienie do inwestycji - dość niespodziewanie - ogłosił burmistrz Ursynowa.

  Jeszcze w maju miejscy drogowcy wykluczali remont sfatygowanego traktu pieszo-rowerowego na Kabatach. Odpowiedź na interpelację radnego Macieja Antosiuka z Projektu Ursynów brzmała: "brak pieniędzy".

  Dziś burmistrz Ursynowa ogłosił, że pieniądze się znalazły. Dzielnica, której wpadło dodatkowych 15 mln złotych po wygranej sprawie ze spółdzielnią "Na Skraju" dotyczącej czynszu za dzierżawę, przekaże Zarządowi Dróg Miejskich 1,3 mln złotych na tę inwestycję. Decyzja zarządu dzielnicy o przekazaniu środków na przebudowę musi zostać jeszcze zatwierdzona przez Radę Dzielnicy oraz Radę Miasta, która odbędzie się 24 września.

  Są szanse, że remont odcinka od alei KEN do Relaksowej rozpocznie się jeszcze w tym roku.

  - To kolejna duża inwestycja w poprawę infrastruktury na Ursynowie. Przy okazji w miejsce popularnego przedeptu powstanie chodnik od Metra Kabaty do przystanku autobusowego Metro Kabaty 03 na wysokości Wańkowicza. Drzewa kolidujące z budową drogi rowerowej zostaną przesadzone w inne miejsca wzdłuż Wąwozowej - żadne nie zostanie wycięte - oświadczył burmistrz Robert Kempa.

  Informacje o planowanym remoncie potwierdzają miejscy drogowcy, choć na razie nie mają jeszcze szczegółówych informacji, np. dotyczących przebiegu ścieżki i chodnika.

  - Zakładamy że prace zostaną zrealizowane w tym roku, ale to zależy od tego, jak szybko uda się przygotować i zatwierdzić projekt - mówi Mikołaj Pieńkos z ZDM.

  Dziura goni dziurę

  Droga dla rowerów oraz chodniki wzdłuż ul. Wąwozowej po obu stronach alei Komisji Edukacji Narodowej przypomina ser szwajcarski. Dziura goni dziurę. Po stronie zachodniej ścieżka jest wykonana ze starej kostki brukowej. Odcinek prowadzący w kierunku ul. Rosoła to mix nierównych płyt chodnikowych, kostki oraz asfaltu.

  Na razie wyremontowany zostanie odcinek po wschodniej stronie alei KEN - ten biegnący przy Tesco. Na stole były trzy propozycje: Wybudowanie całkowicie nowej drogi rowerowej przy jezdni, ale bez remontu chodnika za 900 tys. złotych, remont drogi i chodnika w tym samym przebiegu za 1,3 mln złotych oraz remont ścieżki i chodników na całej długości Wąwozowej za ok. 2,5 mln złotych. Możliwości finansowe dzielnicy spowodowały, że wybrano opcję pośrednią.

  Remont obiecywał prezydent Trzaskowski

  We wrześniu 2018 roku, podczas kampanii przed wyborami prezydenta Warszawy, na Wąwozowej pojawił się Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej, dziś prezydent stolicy. W tym właśnie miejscu ogłosił plany rozbudowy ścieżek rowerowych oraz remontów tych w najgorszym stanie.

  - Dziś problemem jest to, że są fantastyczne ścieżki, ale się urywają, albo - jak na KEN - są przeciążone lub - w bardzo złym stanie technicznym jak ścieżka przy Wąwozowej - mówił wówczas Trzaskowski, zapowiadając remont odcinka po zachodniej stronie alei Komisji Edukacji Narodowej.

  Pierwsze przymiarki do remontu ZDM robił już dwa lata temu, była też spora szansa na rozpoczęcie prac w 2019 roku, ale z powodów finansowych się nie udało.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 21

  • 15
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~MMaciek25 8 7 miesięcy temu

   Mam tylko nadzieję, że będą pamiętać że DDR ma iść po północnej stronie.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obiecanki cacanki 7 8 miesięcy temuocena: 55% 

   PO co teraz realizować, będzie miał co obiecywać przy następnych wyborach.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tadek 6 8 miesięcy temuocena: 83% 

   Dobrze, ze bedzie remont, tylko czy po tym, jak zaczna budowac nowy blok w miejscu gdzie obecnie jest Tesco, nie zlikwiduja calosci w ramach "pod budowe" i wszystko pojdzie w bloto? Mam nadzieje, ze tak sie nie stanie.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 5 8 miesięcy temuocena: 29% 

   Ciekawe dlaczego zawsze podnoszą poziom chodnika/ścieżki o 5 cm powyżej terenu? Często prowadzi do absurdalnych sytuacji. Odwirka? Ale widok potykających się starszych na, czasami co 2m, góra-dół to tłumaczy, bo zawsze musi być aspekt szkodliwości, hi, hi.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 4 8 miesięcy temuocena: 54% 

   To tam jest ścieżka? To dlaczego rowerzyści jadą po ulicy lub spychają pieszych z chodnika po drugiej stronie ulicy?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Daro 3 8 miesięcy temuocena: 85% 

   Najgorszy chodnik i droga rowerowa na Ursynowie. Te w dużo lepszym stanie zostały już w tym roku wyremontowane ( KEN od Wąwozowej do Metra i Belgradzka). Czemu taka kolejność? Zgadnąć trudno. Szkoda, że nie cały odcinek od KEN do Relaksowej, bo co 200, 300 metrów jest zmiana nawierzchni i spora liczba "przeplotek" z chodnikiem. Warto wykonać większy remont na pozostałych odcinkach i przy okazji polikwidować liczne "kolizje" z pieszymi.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Jaro 2 8 miesięcy temuocena: 71% 

   Bardzo dobra wiadomość. Mam nadzieję, że w projekcie nie znajdą się jakieś rozwiązania, które go popsują. Wciąż mnie zastanawiają kwoty, jakie padają przy tego rodzaju inwestycjach. To samo z budową sygnalizacji. Czy i Wam się wydaje, że coś jest tu nie tak?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Romek 1 8 miesięcy temu

   Weź udział w przetargu i daj niższą cenę. Trzaskowski się ucieszy.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3967 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021