REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.11.2021 - 31.01.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Stara i zaniedbana nawierzchnia na ul. Przybylskiego przestała straszyć, a mieszkańcy nie muszą się już obawiać o zawieszenie w swoich samochodach. Remontu doczekała się cała uliczka, a nie - jak na początku zakładano - tylko jej część.

  Ulica Przybylskiego to niewielka uliczka pomiędzy ulicami Kopcińskiego i Kiedacza na północnym Ursynowie. Korzystają z niej głównie mieszkańcy, ale także ludzie dojeżdżający do pobliskiej szkoły. Droga od dłuższego czasu była w fatalnym stanie. W tej sprawie interweniowali ostatnio radni Otwartego Ursynowa Paweł Lenarczyk i Piotr Skubiszewski, a wcześniej - Antoni Pomianowski z Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa.

  Tak wyglądała ul. Przybylskiego w 2018 roku. Po kolejnych 3 latach mogła wyglądać tylko gorzej. fot. Google Maps

  Wreszcie w pierwszych dniach października ursynowski urząd wyremontował pierwsze 100 metrów zniszczonej przez lata użytkowania uliczki. Natomiast teraz trwają ostatnie prace nad pozostałą częścią drogi. Mieszkańcy nie kryją zadowolenia z tego powodu.

  - Tu były jeziora, kierowcy musieli się praktycznie zatrzymywać, żeby przez nie przejechać. A dalej to już same muldy. Bardzo dobrze, że w końcu zrobili tę ulicę. Wiadomo, był kurz, hałas. Ale inaczej się nie da - mówi pani Bożena. 

  Oprócz samej jezdni poprawiono także zatoki parkingowe oraz wyregulowano studzienki i kratki ściekowe. Wymieniono też krawężniki. Gdzieniegdzie powstały przejścia dla pieszych, a cała ulica prezentuje się, jak na Ursynów przystało.

  - Remont był potrzebny. W drodze były wyrwy, brakowało miejsc parkingowych. Przydałoby się jeszcze zmienić organizację ruchu na jednokierunkową. Tu rano pod szkołą jest Meksyk - zauważa pani Agnieszka.

  Zmiana organizacji ruchu - zdaniem dzielnicy - to trudna sprawa. Jednak - jak zapewnia burmistrz Kempa - jeśli taka propozycja trafi do ursynowskiego ratusza, na pewno zostanie rozpatrzona.

  Ledwie się udało

  Dlaczego nie wyremontowano całej drogi od razu? Urząd nie miał na więcej pieniędzy i pozostały odcinek Przybylskiego na remont miał czekać do przyszłego roku. Powodem były cięcia budżetowe spowodowane przez reformę podatkową rządu.

  - Realizacja podstawowych działań dzielnicy w 2021 roku oraz w kolejnych latach będzie utrudniona, co również może powodować konieczność rezygnacji z części planowanych zadań albo ograniczenie zakresu realizowanych przedsięwzięć - tłumaczył radnym burmistrz Robert Kempa. 

  Ostatecznie dzielnicy udało się wygospodarować dodatkowe pieniądze, z których ponad 900 tys. zł przeznaczono na remonty ursynowskich dróg. W tym właśnie na remont Przybylskiego. Nie było też problemów z wykonawcą. Prace w ramach umowy na remonty i konserwację dróg prowadzi firma "Falbruk", która na dniach powinna zakończyć remont, a mieszkańcy będą mogli przejechać się odnowioną ulicą już bez obaw o zawieszenie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 24

  • 15
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Dark 3 miesiąc temuocena: 100% 

   Mnie nikt do szkoły nie woził... Ekolodzy...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Skandal 2 miesiąc temuocena: 25% 

   Za 900 tys. mozna by zbudowac kilometr drogi rowerowej i wszyscy mieszkańcy by korzystali przez cały rok, a nie kilku kierowców jak tutaj

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 1 miesiąc temuocena: 60% 

   Spokojnie, bo cię spandex uciska w szyję. W zimę na rowerach jeżdżą tylko takie świry, któym i tak wszystko przeszkadza. Miło natomiast widzieć, że ktoś myśli też o kierowcach, a nie ciągle podkłada pod dyktaturę roszczeniowych spandeksiarzy.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4386 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.11.2021 - 24.02.2022