REKLAMAA1-CUK-od-14-12-2017-do-14-02-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Dojazd do żłobka na Wiolinowej od strony Puszczyka

  Dojazd do żłobka na Wiolinowej od strony Puszczyka (MSO)

  REKLAMA

  Droga dojazdowa od strony Surowieckiego do żłobka na Wiolinowej, to dziura na dziurze. Rano, kiedy mieszkańcy ruszają do pracy, a rodzice odprowadzają dzieci do żłobka, nie mają nawet jak się wyminąć. Wózki muszą wjeżdżać do wielkich kałuż.

  Na południe od żłobka – droga spółdzielni, na północ – dzielnicy. Dziury – mieszkańców. Tak wyglądają fakty. Do czasu decyzji w sprawie budowy Pasażu Wiolinowego, mieszkańcy nie mogą liczyć na pomoc spółdzielni.

  - To nie nasza droga, tylko dzielnicy. Jeśli dostaniemy pozwolenie na budowę Pasażu, wtedy zajmiemy się tym odcinkiem. Obecnie zaczynamy prace nad fragmentem w kierunku Melodyjnej – mówi Piotr Janowski, prezes SMB „Jary”.

  Kiedy zapadnie decyzja w sprawie Pasażu Wiolinowego, na razie nie wiadomo. Dokumentacja krąży między urzędami, a spółdzielnia "Jary" czeka na decyzję wojewody. Za to przed mieszkańcami cała jesień i zima z utrudnionym dojazdem.

  - Wczoraj widziałam jak dziecko potknęło się na wertepach i starło sobie rączki. Rodzice cały czas muszą ustępować drogi samochodom, a tu naprawdę nie ma gdzie zjechać wózkiem– mówi mieszkanka Wiolinowej, która widzi żłobek z okien.

  Najgorszy moment drogi znajduje się na wysokości wejścia do placówki. Po jednej stronie parking, po drugiej wielkie dziury, które zamieniają się w czasie deszczu, w równie wielkie kałuże.

  - Ta sytuacja stwarza niebezpieczeństwo dla dzieci. Czy nie można zrobić chodnika? – pyta mama chłopca, która na szczęście do żłobka dochodzi od strony metra.

  Chodnik może będzie, ale na pewno nie w najbliższym czasie. Dzielnica nie zamierza robić przebudowy drogi, którą być może niedługo zacznie remontować spółdzielnia.

  - Na dzień dzisiejszy urząd będzie realizował tylko bieżącą naprawę ciągu pieszo-jezdnego, tj. łatanie dziur - mówi Wojciech Janowicz, z wydział infrastruktury urzędu dzielnicy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ass 3 3 miesiące temuocena: 100% 

   masakra i porażka dla włodarzy tj. prezesa Jarów i burmistrza Ursynowa

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~apendix 2 3 miesiące temuocena: 0% 

   nie ma czegoś takiego jak "burmistrz Ursynowa"

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ass 1 3 miesiące temuocena: 100% 

   To jest taki ktoś a nie coś

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1376 sekundy
  REKLAMAA2-NEONOWKA-3tygodnie-od-08-01-do-28-01-2018