REKLAMAA1-PAAR-(X2)-19-08----18-09-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Elektroniczne rozliczenia podatkowe dostępne są od roku 2008. Początkowo z tej możliwości korzystało niewielu podatników, ale już w roku 2017 niemal 56% Polaków wybrało właśnie taki sposób rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Każdego roku coraz większa ilość deklaracji składanych jest właśnie przez internet, a od 15 lutego 2019 roku jest to jeszcze łatwiejsze, ponieważ deklaracje są wstępnie wypełnione przez wyznaczony do tego organ.

  E-PIT – co to jest?

  E-PIT jest usługą, dzięki której podatnicy mogą w łatwy sposób składać roczne zeznania podatkowe. W systemie wykorzystywane są informacje, które znajdują się w Krajowej Administracji Skarbowej. Są one wprowadzone do deklaracji, więc podatnik nie musi ich wpisywać. Dzięki temu czas, który trzeba poświęcić na przygotowanie rozliczenia podatkowego, jest zdecydowanie krótszy.

  E-PITy to wygodne i szybkie rozwiązanie, dzięki któremu można przesłać deklarację podatkową. Co więcej, przy elektronicznym rozliczeniu nie ma konieczności dostarczania do urzędu skarbowego dokumentów stanowiących potwierdzenie prawa do ulgi czy odliczenia. Warto też dodać, że osoby korzystające z e-PITów, otrzymują zwrot nadpłaconego podatku w ciągu 45 dni, a nie 3 miesięcy, jak to miało miejsce do tej pory.

  W jaki sposób można się rozliczyć?

  Usługa e-PIT cieszy się dużym zainteresowaniem, choć wzbudza również sporo obaw, o czym więcej na stronie https://www.nntfi.pl/finanse-po-godzinach/rozlicz-sie-elektronicznie-epit. Wynika to z faktu, że dla większości podatników rozliczenie za rok 2018 zostało przygotowane przez Ministerstwo Finansów, więc wystarczyło tylko potwierdzić PIT i wysłać go do Urzędu Skarbowego. W razie potrzeby deklarację można także zmodyfikować, a nawet zupełnie odrzucić i wypełnić samodzielnie.

  Należy pamiętać, że zeznania są automatycznie wypełniane jako rozliczenia indywidualne. Jeśli więc ktoś chce rozliczyć się z małżonkiem lub w sposób przewidziany dla osób samotnie wychowujących dzieci, to powinien tę opcję zaznaczyć w formularzu. Usługa e-PIT pozwala na rozliczenie takich formularzy jak PIT-37 i PIT-38. Natomiast w roku 2020 za pomocą e-PIT możliwe będzie rozliczenie na formularzach PIT-36, PIT-36L oraz PIT-28. Dzięki temu popularność systemu z pewnością jeszcze bardziej wzrośnie.

  Gdzie można rozliczyć PIT 2019?

  PIT 2019 można rozliczyć w domu, siedząc wygodnie przed komputerem. W tym celu najlepiej skorzystać ze strony przygotowanej przez Ministerstwo Finansów. Jest to bardzo ważne, ponieważ już kilka godzin po uruchomieniu systemu e-PITy, pojawiły się pierwsze próby oszustwa. Polegały one na tym, że zaprogramowane przez hakerów maile trafiały do skrzynek odbiorczych podatników. Znajdowały się w nich fałszywe linki, w których kryło się złośliwe oprogramowanie. Z tego właśnie względu takich linków nie należy otwierać, a szczególną ostrożność trzeba zachować w przypadku wiadomości pełnych błędów gramatycznych lub ortograficznych oraz przesyłanych z dziwnie brzmiących adresów.

  Próby oszustw są zawsze zgłaszane do ABW, dzięki czemu tego rodzaju strony są szybko blokowane. Jednak, aby nie narazić się na oszustwo, deklarację najlepiej złożyć przez system e-PIT, zwracając szczególną uwagę na to, czy połączenie jest szyfrowane.

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2892 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019