REKLAMAA1 MAGICAL PLACES 15.06.2022 - 14.09.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 lipca 2022, 16:03 komentarzy 4
  Uczniowie z SP 340 przed egzaminem ósmoklasisty

  Uczniowie z SP 340 przed egzaminem ósmoklasisty (KW)

  Prawie dwa tysiące uczniów kończących podstawówkę zdawało w maju egzamin ósmoklasisty. Na Ursynowie wyniki przerosły najśmielsze oczekiwania. Ponownie nasi uczniowie są najlepsi w Warszawie!

  W tym roku egzamin ósmoklasisty był wyjątkowy. Pisały go roczniki, które przez ostatnie dwa lata uczyły się albo online, albo w systemie hybrydowym ze względu na pandemię koronawirusa. O wyniki obawiali się rodzice i sami zdający. Ocena punktowa liczy się bowiem w konkursach do szkół średnich.

  Obawy były chyba na wyrost. Uczniowie z Ursynowa pokazali, że dobre wyniki osiąga się mimo trudności! W naszej dzielnicy egzaminy z trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki i języka obcego pisało pod koniec maja 1917 ósmoklasistów ze szkół publicznych i niepublicznych.

  Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie podała już wstępne wyniki dla Warszawy w rozbiciu na dzielnice. I co się okazało? Że młodzi ursynowianie znów rozbili bank!

  Średni wynik z języka polskiego to 75 procent. Ursynów pozostawił wszystkie inne dzielnice w tyle. Jedynie Ursus i Bielany osiągnęły podobnie wyniki - odpowiedni 74 i 73 proc. Średnia dla całej stolicy to 69%. 

  Z matematyką - ku zaskoczeniu wszystkich - również jest bardzo dobrze. A tyle było obaw o ten przedmiot! Ursynowianie uzyskali średnią aż 79%, pobili Wilanów i Ursus (po 76%). Średnia warszawska wyniosła 71 proc.

  W Warszawie poziom nauczania języków obcych zawsze był wysoki, na Ursynowie szczególnie. W tym roku najwięcej uczniów zdawało egzamin z języka angielskiego. Wynik ósmoklasistów z naszej dzielnicy znów jest fenomenalny - średnia to 91 procent. "90" przebił też Wilanów, trzecie jest Bemowo z wynikiem 86 proc. Średnia warszawska to 83 proc., a więc też bardzo dobrze.

  13 osób na Ursynowie zdawało język niemiecki - średnia 78%, 2 osoby język hiszpański - 70%, 6 osób język rosyjski - 98 proc.

  O tym, jak dobrze wypadli uczniowie z Ursynowa świadczą średnie wyniki ogólnopolskie. Wyniosły one: j. polski - 60%, matematyka - 57%, j. angielski - 67%.

  Jak informuje Centralna Komisja Egzaminacyjna:

  Wyniki tegorocznego egzaminu pokazują, że uczniowie dobrze poradzili sobie z zadaniem z języka polskiego, które sprawdzało umiejętność odbioru tekstu kultury, w szczególności wyszukiwania w tekście informacji wyrażonych wprost i pośrednio.

  Z matematyki uczniowie wykazali się umiejętnością wykonywania prostych rachunków pamięciowych na liczbach całkowitych w sytuacji praktycznej. Na egzaminie z języka obcego nowożytnego ósmoklasiści rozwiązujący zadania z języka angielskiego oraz języka niemieckiego najlepiej poradzili sobie z zadaniem zamkniętym sprawdzającym znajomość funkcji językowych.

  Egzamin wskazał również umiejętności, które ósmoklasiści opanowali słabiej. Z języka polskiego trudność sprawiło uczniom między innymi zadanie z zakresu kształcenia językowego sprawdzające umiejętność poprawnego używania znaków interpunkcyjnych (przecinka). Z matematyki trudne okazało się zadanie zamknięte, którego rozwiązanie wymagało umiejętności prawidłowej interpretacji zapisu wyrażenia algebraicznego. W przypadku języka angielskiego najtrudniejsze dla ósmoklasistów było zadanie otwarte sprawdzające znajomość środków językowych (por. tutaj), natomiast uczniowie przystępujący do egzaminu z języka niemieckiego najniższe wyniki uzyskali za zadania otwarte sprawdzające znajomość środków językowych oraz rozumienie ze słuchu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 153

  • 75
   BARDZO PRZYDATNY
  • 19
   ZASKOCZONY
  • 12
   PRZYDATNY
  • 20
   OBOJĘTNY
  • 9
   NIEPRZYDATNY
  • 9
   WKURZONY
  • 9
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Anna M. 4 miesiąc temu

   Wszyscy uczniowie powyzej przecietnej!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Route66 3 miesiąc temuocena: 50% 

   To poziom egzaminów był żenująco niski - szczególnie angielskiego i matematyki. Trzeba jakoś umieć „sterować” wynikami….

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ewaaaaa 2 miesiąc temuocena: 100% 

   A jak wypadły poszczególne podstawówki z Ursynowa? Publiczne i niepubliczne. Poproszę o takie zestawienie :)

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4508 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022