REKLAMAA1-AUCHAN-01-04----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Blisko 1,3 tys. ósmoklasistów napisze swój pierwszy w życiu egzamin. Dzielnica ogłosiła, że we wszystkich podstawówkach udało się znaleźć nauczycieli chętnych do pracy w komisjach egzaminacyjnych.

  - We wszystkich 16 publicznych szkołach podstawowych na Ursynowie egzaminy klas ósmych dojdą do skutku. Tak w każdym razie wygląda na podstawie informacji od dyrektorów. Zaangażowanie nauczycieli i dyrektorów jest naprawdę imponujące - poinformował burmistrz Robert Kempa.

  Przez cały tydzień w szkołach trwała nerwówka. Dyrektorzy zbierali deklaracje od nauczycieli w sprawie komisji egzaminacyjnych. Tych niestrajkujących było za mało, by skompletować składy nadzorujące egzaminy. By pomóc, wielu pedagogów zdecydowało się na kilka dni przerwać udział w strajku. I tak na Ursynowie w komisjach pracować będą także pedagodzy z przedszkoli czy nauczyciele z niestrajkującej Szkoły Podstawowej nr 81.

  W naszej dzielnicy egzaminy ósmoklasisty napisze ok. 1.300 uczniów w 16 podstawówkach. W poniedziałek, 15 kwietnia o godz. 9:00 przystąpią do egzaminu z języka polskiego, we wtorek z matematyki, a w środę z języka obcego.

  Egzaminy oraz trwający strajk nauczycieli oznaczają, że przez kolejne dni szkoły będą zamknięte, a rodzice będą musieli sami zapewnić opiekę swoim dzieciom. Dyrektorzy kilku ursynowskich podstawówki już dziś ogłosili, że wobec strajku zajęć w ich szkołach nie będzie przez cały przyszły tydzień.

  - Determinacja nauczycieli i pracowników szkoły jest ogromna. Dlatego również w następnym tygodniu od 15 do 19 kwietnia 2019 r. zajęcia zostaną zawieszone. Oprócz ósmoklasistów nie będziemy przyjmować dzieci w związku z brakiem możliwości zagwarantowania im bezpiecznych warunków przebywania w szkole - poinformował rodziców Tomasz Górski, dyrektor SP 322.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 27

  • 14
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 7
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2374 sekundy
  REKLAMAA2-Colorissimo-14-06----29-06-2019