REKLAMAA1 UCK ALTERNATYWY 17.11.2021 - 31.12.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 lipca 2021, 22:07 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (Kamil Szpilski)

  W niedzielny wieczór Orkiestra Świętego Mikołaja zabrała ursynowian w podróż po różnych stylach muzycznych. Takich połączeń i takich dźwięków na Ursynowie dawno nie słyszano. 

  Trzeci koncert z letniego cyklu "Muzyczne Lato na Ursynowie" był chyba najbardziej interesujacy i zaskakujący. Na scenie w Sadku Natolińskim, parę chwil po deszczu, który spadł na Ursynowie, i który zakończył się tęczą na niebie, zagrała znana grupa folkowa Orkiestra Świętego Mikołaja. Natychmiast udowodniła, że tak jak nosi "egzotyczną" nazwę, tak potrafi łączyć wydawałoby się dalekie sobie klimaty muzyczne. Czego w tych utworach nie było! Od folku osadzonego gdzieś na Łemkowszyźnie i Huculszyźnie po nowoczesne brzmienia gitarowe. Były też wpadające w ucho teksty - i refleksyjne, i zabawne. 

  Zgodnie z zapowiedziami każdy z artystów grupy dawał coś od siebie, ze świata swoich muzycznych fascynacji. Jacek Warszawa nutki reggae, basista Zbigniew Kowalski szczyptę bluesa. Do tego wmiksowywano słowiańskie, skoczne melodie i dźwięki w wykonaniu Anny Kołodziej czy nuty z nietypowych instrumentów (m.in. skandynawskiej nyckelharphy). Całość spinał śpiew Bogdana Brachy, którego kreacja tłumaczy nazwę zespołu.

  Świat Orkiestry, dzięki połączeniu i uzupełnianiu się tak różnych postaci, jest tradycyjny i nowoczesny zarazem. Może zainteresować i starszych i młodszych. Zresztą wśród ok. 150 osobowej widowni widać było twarze w różnym wieku, co chyba jest najlepszą rekomendacją dla zespołu. Dość egzotyczny koncert, bo tego rodzaju muzyka rzadko gości w naszej dzielnicy, podobał się ursynowianom.

  A za tydzień, ostatni lipcowy koncert "Muzycznego Lata na Ursynowie". Wracamy do parku Jana Pawła, by wysłuchać muzyki klasycznej. 25 lipca o godz. 18 wystąpi Trio Amabile, które zaprezentuje najpiękniejsze walce świata.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~DARK 1 4 miesiące temuocena: 100% 

   Następnym razem niech Święte Mikołaje czy inne cudaki poinformują mieszkańców okolicznych bloków chociażby przez powieszenie plakacików na drzwiach wejściowych do klatek schodowych. Część na pewno się ucieszy i zaplanuje sobie przyjście na koncert, a część ucieknie nocować do pobliskiego lasu.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4333 sekundy
  REKLAMAA2 YASUMI 01.10.2021 - 31.12.2021