REKLAMAA1-DAGRASSO--14-08----13-11-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Oranżeria w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie

  Oranżeria w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie (Jarosław Deluga)

  Nowy Rok spędzony w kwiecistym, tropikalnym ogrodzie? Brzmi kusząco, a na dodatek jest naprawdę w zasięgu ręki, bo jest otwarty dla zwiedzających również w okresie zimowym.

  Po długich godzinach spędzonych za stołem, miło odetchnąć świeżym powietrzem. Wystarczy udać się do Ogrodu Botanicznego w Powsinie, gdzie przyrodnicze atrakcje czekają na nas zarówno na dworze, jak i pod dachem.

  Skarby lasu

  Mimo że przyroda znajduje się teraz w stanie zimowego spoczynku, to ogród w Powsinie oferuje wiele atrakcji. Jedną z nich jest część leśna – Arboretum. Zgromadzono tutaj blisko 600 gatunków i odmian drzew oraz krzewów. Można napotkać m.in. jałowce, cisy, żywotniki i cyprysiki oraz podziwiać piękne egzemplarze sosny czarnej, jodły koreańskiej, świerka serbskiego czy 40-letnią populację kosodrzewiny.

  Ta część ogrodu niezależnie od pogody prezentuje się wyjątkowo ciekawie i zielono, dzięki temu może stanowić inspirację do wykonania nietuzinkowych zdjęć, w szczególności, gdy rośliny pokryje szron.

  Tropiki pod dachem

  Podczas wizyty w ogrodzie warto zajrzeć także do oranżerii (czynna codziennie od 10:00 do 15:00), gdzie w okresie zimowym można podziwiać pięknie kwitnące krzewy kamelii japońskiej, sukulenty i kaktusy oraz kolekcję paproci, sagowców i roślin tropikalnych. Nie zabraknie też roślin cytrusowych, znajdziemy tu cytryny, pomarańcze, limonki, mandarynki czy grejpfruty.

  Codziennie czynna jest także kawiarenka Cafe Ogród, znana z pysznych, lepionych na miejscu pierogów oraz domowych ciast i deserów. Choć w pierwszy i drugi dzień świąt ogród będzie zamknięty, już od piątku (27.12) codziennie – w tym 1 stycznia – odwiedzający są mile widziani w godzinach 09:00-16:00 (31 grudnia czynne do 13:30 – wstęp bezpłatny). Ceny biletów: normalny 10 zł, ulgowy 6 zł.

  W GALERII ZDJĘCIA ZIMOWYCH ATRAKCJI W OGRODZIE:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 132

  • 82
   BARDZO PRZYDATNY
  • 13
   ZASKOCZONY
  • 32
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3506 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-09----30-09-2020