REKLAMAA1 Pizzeria105  13.12.2021 - 12.02.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Jeden z projektów to stworzenie ekologiczne biblioteki plenerowej.

  Jeden z projektów to stworzenie ekologiczne biblioteki plenerowej. (Apacz)

  Propozycji do budżetu obywatelskiego przybywa z dnia na dzień. Teraz jest ich już ponad 30. Mieszkańcy chcą poprawy bezpieczeństwa na drogach, zajęć kulturalnych, miejsc do odpoczynku, ale nie tylko... Niektórzy zgłosili bardzo oryginalne propozycje.

  Jednym z nietypowych pomysłów jest projekt utworzenia ekologicznej biblioteki plenerowej. Pomysł jest dość prosty i tani. Wystarczy tylko kilka starych, ściętych drzew: - Projekt zakłada wycięcie w nich otworów i zrobienie tam półek na książki. W ten sposób mieszkańcy wymienialiby się nimi miedzy sobą - mówi Nikola Jennek, koordynator ds. budżetu partycypacyjnego w dzielnicy Ursynów.

  Gdzie może pojawić się nietypowa wypożyczalnia? Pomysłodawca chce, aby biblioteka stanęła przy Kopie Cwila. Na razie nie wiadomo, kto zapewniłby książki.

  Jest też pomysł na teatr uliczny. Miałby się on rozstawiać się w soboty na tyłach parafii Wniebowstąpienia Pańskiego: - Miałby to być teatr bez sceny, tylko z nagłośnieniem. Pomysłodawca przewiduje zorganizowanie czterech przedstawień – mówi Nikola Jennek. Teatr też ma być dość nietypowy, bo publiczność oglądałaby spektakle, siedząc na kocach.

  Co jeszcze proponują mieszkańcy? Wśród 35 wniosków najwięcej, bo aż dwadzieścia z nich, dotyczy infrastruktury: - Nowe ścieżki rowerowe, chodniki, place zabaw, wybiegi dla psów, siłownie w plenerze, a także montaż świateł czy latarni – wylicza koordynatorka.

  Na drugim miejscu znalazła się kultura. Na Ursynowie złożono 5 takich projektów. Autorzy proponują przeprowadzenie gry miejskiej, zorganizowanie warsztatów, czy wspominany wcześniej teatr. Jest też pomysł na stworzenie Miejskiego Centrum Kultury. Osoba, która złożyła wniosek, nie określiła jednak jego lokalizacji. 

  Kolejna popularna dziedzina to zdrowie. Są pomysły na zorganizowanie zajęć dla seniorów czy przeprowadzenie kursów pierwszej pomocy. Jest też kilka projektów dotyczących sportu i oświaty.

  Czasu na składanie wniosków do budżetu obywatelskiego jest coraz mniej. Można to zrobić do 10 marca. Poprzednio podawano datę 9 marca. Jeden dzień przybył przez pomyłkę w wyliczeniach. Ostatni dzień składania wniosków nie może wypaść w niedzielę.

  Jak wypełnić wniosek, można sprawdzić w naszym poradniku

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4285 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.11.2021 - 31.01.2022