REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 kwietnia 2021, 17:35 komentarzy 22

  (SK)

  Na skwerku przy Dereniowej pojawiły się oczyszczacze powietrza. Jeszcze nie działają i nie wiadomo, czy w ogóle będą spełniać swoje zadanie – to dopiero pilotaż.

  Rurowe instalacje zostały zainstalowane przez firmę Oxygeni, której urząd udostępnił kawałek zielonego terenu przy kościele św. Tomasza Apostoła. Wystartuje tam pilotażowy projekt Miejskiego Systemu Oczyszczania Powietrza.

  - Technologie są istotną częścią naszego życia, a odpowiednio wdrożone mogą wspierać nas w pokonywaniu wyzwań. Cieszę się, że w samym centrum Ursynowa, będą testowane innowacyjne urządzenia – mówi wiceburmistrz dzielnicy Bartosz Dominiak.

  Łącznie są cztery urządzenia. Wszystkie przymocowane zostały do latarni i wpasowują się w krajobraz „Zielonej Osi Ursynowa” - projektu z Budżetu Obywatelskiego, który zamienił teren przy Dereniowej w skwerek. Urząd dzielnicy za uruchomienie projektu nic nie zapłaci. Wszystkie koszty – instalacji oraz dokumentacji – pokryje Oxygeni. Na razie filtry nie zostały jeszcze uruchomione. Ma to nastąpić do 10 maja. Czy te tego rodzaju oczyszczacze miejskie rzeczywiście coś zmienią?

  - To jest etap nauki i zbierania informacji. Urządzenia będą wyposażone w mierniki powietrza, które będą sprawdzały ich skuteczność – mówi wiceburmistrze Dominiak.

  Chociaż nie wiadomo, czy pilotaż odniesie sukces, już teraz ursynowski ratusz deklaruje gotowość dalszej współpracy z firmą Oxygeni przy budowie Miejskiego Systemu Oczyszczania Powietrza.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 53

  • 13
   BARDZO PRZYDATNY
  • 9
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 12
   BRAK SŁÓW

  22Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~wpisać do rejestru unikatów 22 8 dni temuocena: 86% 

   Brawo redakcja ! Zdjęcia KULTOWE ! To jest miś na miarę ich możliwości ! Na zdjęciu nr 3 widać i śmietnik zaplecza, i romantyczną ławkę altankę przy płocie i sporą wolnostojącą tablicę informacyjną wystawioną przez urzędniczego założyciela tego „skweru” z instrukcją użytkowania tego obiektu - wzorca możliwości Ratuszowego Urzędnika.

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Analityk 21 9 dni temuocena: 78% 

   Myślałem że tytuł odnosi się do tych miłych ludzi z wydziału Kultury dzielnicy ursynow. To są urzędnicy najlepsi i pracowici. A uczciwi tacy! A ten ich szefu z Kadzidła woj Łomżynsko- Radomskie to dopiero burmistrz. Kempa to też prawdziwy profesjonalista.

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dzięki Analityku 20 8 dni temuocena: 0% 

   Ha,ha,ha! Dobre!

   Edytowany: 8 dni temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~brak słów 19 9 dni temuocena: 80% 

   Nazywanie ZAPLECZA starej , zaniedbanej BUDY z kebabami, „skwerkiem” przy Dereniowej jest duuuuużą przesadą. Owszem pod płotem kościelnym , wzdłuż ścieżki wejścia na teren Kościoła św. Tomasza, Ratusz Ursynów ustawił 3 ławeczki + tekturowego brunatnego niedźwiedzia , ale to szyderstwo z mieszkańców , a nie skwerek.

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dom_Develop 18 9 dni temuocena: 100% 

   Niedźwiedź nie jest wcale z tektury! Poza tym to jedyny skwer na który najwyraźniej zasłużył Imielin.

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 17 8 dni temuocena: 38% 

   Na Imielinie najbardziej straszy kościół z przyległościami.

   Edytowany: 8 dni temu

   oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ale jaja Ale jaja 16 9 dni temuocena: 96% 

   To stary pomysł - zbudował to Louis de Funes w filmie "Panowie, dbajcie o żony". A tak na poważnie , to takie oczyszczanie powietrza jest jak wrzucenie nagrzanego na plaży kamyczka do Bałtyku , w nadziei że zagrzeje wodę. Myślałem że jest jakaś granica eko-bzdur , ale myliłem się . Ale moim zdecydowanym faworytem wśród eko-pomysłow jest ograniczenie mocy czajnika do gotowania wody z 2 kW do 1 kW ( to jest poważna propozycja - naprawdę)

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SZOK 15 9 dni temuocena: 75% 

   Szok i niedowierzanie! O filtry burmistrz nie walczy( chociaż na prawo i lewo je obiecywał) a kasa na tak duże , notabene bez sensu nierdzewki jest? Parę osób zarobiło na sprzedaży, prowizji za zakup.

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 14 8 dni temuocena: 43% 

   Filtry obiecywał Patryk Jaki, twierdził że wszystko jest załatwione.

   Edytowany: 8 dni temu

   oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 13 8 dni temuocena: 33% 

   Przestań kłamać z tymi filtrami i władzami lokalnymi. To nie jest inwestycja m.st. Warszawy, a GDDKiA i to Jaki stwierdził, że sprawa filtrów jest załatwiona, bo to jest w jego kompetencji jako członka rządzącej partii. To teraz wiesz do kogo masz pisać albo już wiesz kto ci płaci za takie kłamliwe posty.

   Edytowany: 8 dni temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~szym 12 9 dni temuocena: 81% 

   Słodki Jezu w morelach! Rura z nierdzewki, kanalizacyjna, kamera i dwa wentylatory. Nie chcę nawet pytać ile miasto zapłaciło za sztukę. I co tam jest jeszcze w tej rurze - węgiel aktywny? Filtry lub wkład trzeba zmieniać. Materiały plus robocizna 5000zł. Ile płaciło miasto?

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 11 9 dni temuocena: 93% 

   Ale za to jak cyberpunkowo wygląda z tymi kłódkami i śrubkami. Wprawdzie nity i mosiężna blacha byłyby bardziej klimatyczne, ale mniej bezpieczne, bo jakiś miłośnik trunków uwznioślających mógłby buchnąć. Razem z kamerami, co mu tam. Maska na twarz i mogą sobie kamerować. Więc to w zasadzie nie jakiś oczyszczacz, a prekursor nowej mody. Oni tym prekursorem zaspokajają zapotrzebowanie społeczne na ekologię i cyberpunk. I to nie jest ich ostatnie słowo:P

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 10 9 dni temuocena: 33% 

   "Urząd dzielnicy za uruchomienie projektu nic nie zapłaci. Wszystkie koszty – instalacji oraz dokumentacji – pokryje Oxygeni."

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 5 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dreszczyk 9 9 dni temuocena: 100% 

   ~qwr ale jednocześnie " deklaruje gotowość dalszej współpracy". Która z pewnością nastąpi i koszta zwrócą się wykonawcy z nawiązką. Bo społeczeństwo będzie zachwycone. I nikt nie wie jak ten prekursor działa i jak ma oczyścić powietrze, więc nikt nie zapyta. Nawet redakcja HU. A później to wszystko zgnije, rozpadnie się, zostanie rozkradzione. Bo najwięcej się zarabia na słomianych (blaszanych) inwestycjach. I z pewnością nie jest to nasze ostatnie słowo. Nasze bo my wybieramy tych misiów.

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~laik 8 8 dni temuocena: 83% 

   Poziom innowacyjności tego wentylatora jest zbliżony do poziomu ozdoby różnych „parczków" na Ursynowie w formie brunatnego niedźwiedzia. z dykty. Czy Ci pomysłodawcy są jakoś skoligaceni ?

   Edytowany: 8 dni temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Spaślaczek 7 10 dni temuocena: 91% 

   Prawdziwymi oczyszczaczami były korytarze powietrzne na ursynowie...póki nie zostały zabudowane przez pazerną deweloperkę i tłustą łapę urzędasów. To urządzenie to nic innego jak gadżet nic nie wnoszący ale pokazujący, że dzielnica jest pseudo eko jak miasto i ich elektryczne szajs autobusy.

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 6 9 dni temuocena: 69% 

   Mieszkam przy gigantycznym korytarzu powietrznym i zimą smog z niskiej emisji jest dokładnie taki sam jak wszędzie. Tyle że szybciej napływa z przemieść.

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~T 5 10 dni temuocena: 100% 

   Ta smieci. Inny temat z kolekcji technologie - swiatla przy Lanciego na przejsciu jakies sloneczne czy cus. . Tak, swiecily, ale jeden sezon. A ten zlom od kilku lat dalej tam stoi. Taka tehnologia

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 4 10 dni temuocena: 94% 

   Eee... Ale z czego te filtry mają oczyszczać powietrze akurat w tamtym miejscu? Obok ujęcie oligocenki, trochę dalej kościół i urząd dzielnicy... Nie wiem, sądząc z lokalizacji filtrują kadzidło i głupotę? Niby wizja słuszna, ale czy skuteczna? Bo jeśli z jakichś spalin i takich rzeczy, to chyba lepiej ustawić w ogródkach przy Cwilu, gdzie w pobliżu jest Puławska i przelotowa Służewiecka?

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 3 10 dni temuocena: 100% 

   Myślę, że chodzi o neutralizację zapachów z kebabowni znajdującej się tuż obok.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 18 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Cojapacze!? 2 10 dni temuocena: 93% 

   Taaaa, filtry, oczyszczacze za gruby hajs. Może lepiej zainwestować w synchronizację świateł na ulicach panie gadżeciarzu dominiak.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~"Etap nauki i zbierania informacji" 1 10 dni temuocena: 100% 

   Pewien mężczyzna testował kiedyś inne "innowacyjne urządzenie". W jego przypadku "etap nauki i zbierania informacji w celu sprawdzenia skuteczności" nowego pomysłu polegał na jednorazowym skoku z wieży Eiffla. W wyniku testowania płaszcza-spadochronu własnego pomysłu zginął uderzając w ziemię. Miejmy nadzieję, że "etap nauki i zbierania informacji" na Ursynowie nie pociągnie za sobą ofiar.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3635 sekundy
  REKLAMAA2 Kaar-Med 01.04.2021 - 30-06-2021