REKLAMAA1_FortSluzew-NOWY-od-12-03-do-31-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. promocyjne)

  Dlaczego tak ważne jest odpowiednie nawodnienie w czasie biegunki dziecka?

  Biegunki u niemowląt i dzieci różnią się od problemów żołądkowych dorosłych. O ile organizm już wykształcony z nabytą odpornością, jest w stanie poradzić sobie z osłabieniem i utratą składników mineralnych, to dzieci bardzo szybko odwadniają się, co prowadzi do wielu dolegliwości — począwszy od złego samopoczucia, do utraty przytomności. Tym samym biegunki u dzieci nie należy lekceważyć, tylko od samego początku zadbać o odpowiednie nawodnienie.

  Jak nawadniać dziecko?

  Warto wiedzieć, że w przypadku biegunki najlepiej nawadniać dziecko wodą lub elektrolitami. Elektrolity szybko stawiają na nogi, jednak gdy nasze dziecko ma problemy żołądkowe, musimy je odpowiednio podawać. Organizm lepiej toleruje elektrolity schłodzone, wypijane małymi łyczkami — w taki sposób nie podrażniają one przełyku oraz nie wywołują kolejnych odruchów wymiotnych.Odradza się podawanie dzieciom w czasie biegunki i problemów żołądkowych soków oraz napojów gazowanych. Wykazano, że te cechują się wysoką osmolarnością, tym samym, zamiast nawadniać, mogą dodatkowo nasilić dolegliwości.

  Im szybciej tym lepiej!

  Specjaliści polecają podawanie dziecku doustnych płynów nawadniających od razu po pojawieniu się biegunki. Co więcej, nie musimy z tą decyzją zwlekać do momentu pójścia do lekarza. Elektrolity to skład, który ułatwia wchłanianie wody do organizmu, tym samym zapobiegając odwodnieniu. By nie obciążać organizmu dziecka, elektrolity podawajmy powoli i stopniowo. Nie przymuszajmy dziecka do wypicia dużej ilości płynu na raz, tylko skupmy się na małych łykach i systematyczności.

  Po biegunce

  Po ustąpieniu objawów biegunki dalej należy dbać o dietę dziecka — lekkostrawne posiłki, delikatne zupki, czy gotowane warzywa będą ukojeniem dla zmęczonego żołądka. Pamiętajmy dalej o płynach — o ile odstawiamy elektrolity, to kontrolujmy, by nasza pociecha wypijała odpowiednią ilość wody w przeciągu dnia.

  Biegunka u dzieci wymaga od nas szybkich reakcji. Warto mieć w apteczce elektrolity, które podamy dziecku, od razu po pojawieniu się biegunki — tak, by ta dolegliwość, była jak najmniej obciążająca dla młodego organizmu.

  (mat. promocyjny)

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1448 sekundy
  REKLAMA