REKLAMAA1 MKS VIR 03.01.2022 - 02.04.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 grudnia 2021, 12:41

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Awarie instalacji elektrycznej zdarzają się dość często. Wiele problemów można usunąć na własną rękę, ale niektórymi usterkami powinien się zająć tylko specjalista.

  W takiej sytuacji dobrze wezwać na pomoc Opal Wojciech Popławski. To profesjonalna firma, która przyjeżdża do nagłych awarii nawet w nocy. To ogromny atut, ponieważ wyjątkowo trudno jest funkcjonować bez prądu. Warto pamiętać, że awaria instalacji elektrycznej może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia i nie warto zwlekać z wezwaniem fachowców.

  Sprawna instalacja elektryczna – prąd to podstawa każdego domu

  Trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez prądu. Warto pamiętać, że prąd to nie tylko telewizja czy komputer, ale również lodówka, w której psuje się żywność, a także ogrzewanie, bez którego trudno wytrzymać w okresie zimowym. Nowoczesna instalacja elektryczna zapewnia dość wysoki poziom bezpieczeństwa. To sprawia, że obecność prądu w gniazdku traktuje się jako coś oczywistego.

  Awarie zdarzają się mimo fachowo wykonanej instalacji elektrycznej. Małe - przeważnie dość często, a poważne i duże - zwykle rzadziej. Prąd to dobro, z którym należy obchodzić się ostrożnie, ponieważ jest niebezpieczny, a w wyjątkowych sytuacjach może spowodować wypadek śmiertelny.

  Brak prądu – ustalenie obszaru awarii

  Brak prądu w gniazdku wymaga w pierwszej kolejności ustalenia obszaru awarii. Ważne, aby skontaktować się np. z sąsiadami w celu skonsultowania, czy również nie mają prądu. To pozwoli na ustalenie, czy awaria dotyczy jednego mieszkania czy kilku. Brak prądu w kilku mieszkaniach powinien zostać zgłoszony do dystrybutora energii, który jest odpowiedzialny za usunięcie ewentualnego uszkodzenia sieci energetycznej.

  Sprawdzenie bezpieczników

  Brak prądu tylko w jednym mieszkaniu? W większości przypadków jest to przepalony albo rozłączony bezpiecznik, czyli tzw. „korek” w instalacjach starszego typu. Nowsze są wyposażone w wyłącznik nadmiarowoprądowy, czyli tzw. „eska”. Usunięcie usterki i przywrócenie prądu w gniazdach polega na wymianie uszkodzonego bezpiecznika albo ponownym włączeniu rozłączonej eski poprzez podniesienie małej plastikowej dźwigni. Nie wolno naprawiać korka albo zastępować go drutem, ponieważ takie próby zagrażają zdrowiu i życiu i mogą spowodować pożar.

  Nie ma prądu w gniazdach? To może być wina bezpieczników.

  Awaria instalacji elektrycznej – znalezienie przyczyny

  Przed przywróceniem napięcia w instalacji dobrze wcześniej przeanalizować ewentualne przyczyny powstałego problemu. Zalicza się do nich najczęściej przeciążenie sieci, które pojawia się po podłączeniu do jednego obwodu zbyt dużej ilości urządzeń o wysokiej mocy. Może to być także zwarcie, którego przyczyną są najczęściej nieprawidłowo działające sprzęty elektryczne, które zostały podłączone do sieci. Mogą to być także obluzowane złączki śrubowe znajdujące się w gniazdach, a z których następnie wysunęły się przewody. Powodem są też uszkodzenia mechaniczne na izolacji przewodów i kabli oraz zalania. Warto sprawdzić stan instalacji elektrycznej w mieszkaniu, czyli gniazdek, przedłużaczy, podłączonych urządzeń itp.

  Podczas sprawdzania stanu instalacji elektrycznej w domu szczególną uwagę należy zwrócić na ewentualne rozgrzanie gniazdek, kontaktów, wtyczek, przedłużaczy oraz ślady osmolenia i zalania lub nadtopienia, a także zapach spalenizny. Po włączeniu bezpieczników powinno się przeprowadzić ponowną inspekcję. Najlepiej w ciszy, aby móc usłyszeć dość charakterystyczny brzęczący dźwięk iskrzącej instalacji elektrycznej.

  Część problemów, które uda się w taki sposób zlokalizować, można rozwiązać samodzielnie. Będzie to polegało na odłączeniu nieprawidłowo działającego urządzenia od gniazda, osuszeniu przedłużacza, wymianie gniazda elektrycznego albo kontaktu. To nie są problematyczne prace i nie wymagają posiadania specjalnych uprawnień.

  Naprawa instalacji elektrycznej – zadanie dla specjalisty

  Brak napięcia po oględzinach mieszkania i usunięciu ewentualnych zauważonych przyczyn awarii może świadczyć o większym problemie. Jeżeli napięcie wciąż nie wraca, należy wyłączyć bezpieczniki i wezwać elektryka. To samo należy zrobić, jeżeli bezpieczniki wyłączają się automatycznie po ponownym włączeniu.

  Jakiekolwiek dalsze prace powinny zostać wykonywane przez specjalistę. Elektryk będzie wiedział, w jaki sposób skutecznie i bezpiecznie usunąć awarię. Elektrykowi powinno się powierzyć wykonanie takich prac jak: usuwanie zwarć w instalacji, eliminowanie luźnych przewodów, znajdujących się w puszkach, przeprowadzenie ogólnej modernizacji sieci elektrycznej.

  Przewiercenie kabla

  Podczas prac remontowych awarie instalacji zdarzają się szczególnie często. Łatwo wtedy o przecięcie, przewiercenie lub urwanie przewodu, co może skutkować porażeniem prądem. Uszkodzeniu ulega instalacja elektryczna oraz często także sprzęt, którym były wykonywane prace. Naprawa przewodu jest problematyczna, ponieważ jest związana z kuciem tynku, wyciąganiem uszkodzonego kabla i ponownym łączeniem. To prace, których podjąć się może jedynie osoba z odpowiednimi uprawnieniami. Czynności są trudniejsze w starszych nieruchomościach. Nowe domy zwykle posiadają kompletną i aktualną dokumentację wszystkich instalacji. Starsze nieruchomości zwykle nie mają dokumentacji, a kable są położone w sposób trudny do przewidzenia.

  Zniszczony kabel to częsty problem podczas wykonywania prac remontowych bez aktualnej dokumentacji instalacji elektrycznej.

  Nagła awaria instalacji elektrycznej – pomoc profesjonalnego elektryka

  Opal Wojciech Popławski jest doświadczoną firmą elektryczną, która świadczy usługi u klientów indywidualnych oraz w firmach i różnego rodzaju instytucjach. Firma zajmuje się zakładaniem instalacji elektrycznych, ich konserwacją oraz wymianą. Usuwa awarie, nawet w porze nocnej.

  Opal Wojciech Popławski zajmuje się instalacjami elektrycznymi, przepięciowymi, odgromowymi, wideo domofonowymi, domofonowymi, komputerowymi, alarmowymi oraz innymi. Firma zatrudnia profesjonalnych elektryków z wieloletnim doświadczeniem, którzy posiadają wszelkie uprawnienia do pracy z instalacjami elektrycznymi i nie tylko. Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszych usług.

  Artykuł powstał we współpracy z:

  Opal Wojciech Popławski
  ul. Włodarzewska 67
  02-384 Warszawa
  tel.: 885 765 192
  www: elektrycy.warszawa.pl

  Artykuł załadowany: 0.3681 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.11.2021 - 24.02.2022