REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Na tyłach ratusza widać już ostatnie prace przy budowie elewacji Ursynowskiego Centrum Kultury. Budynek przy ul. Gandhi jest obłożony płytami, mającymi przypominać ściany brylantu. To najwyższy czas na określenie, jak ma pracować UCK, by mieszkańcy byli zadowoleni. 

  Jeszcze kilka tygodni temu, gdy budowa elewacji dopiero nabierała ostatecznego kształtu, pytani przez nas mieszkańcy nie ukrywali swojego zadowolenia fantazyjnym kształtem. Teraz kiedy prace są na ukończeniu, trudniej o pozytywne opinie.

  - Nie podoba mi się. Tyle mam do powiedzenia. Trudno nawet wskazać jakiś konkret. Ogólnie wszystko razem nie gra mi. To kojarzy mi się z estetyką lat 90-tych. Tak wówczas postrzegano nowoczesność i miałem nadzieję, że od tamtej pory architektura mocno poszła do przodu, a jak się okazuje niekoniecznie  - mówi pan Adam.

  Dużo ważniejsze od elewacji jest to, co będzie się działo wewnątrz budynku. I nie chodzi tylko o zaprojektowanie przestrzeni, ale o jej wykorzystanie. Dlatego ursynowcy radni podczas ostatniej komisji kultury przyjęli dokument zawierający rekomendacje dla zarządu dzielnicy.

  - Zawiera on listę konretnych działań, spełniających oczekiwania mieszkańców, wyrażonych w czerwcowych konsultacjach społecznych. Ważne, żeby były one uwzględnione podczas konkursu na dyrektora UCK, bo to on będzie je realizował - mówi Antoni Pomianowski z Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa.

  Nie tylko kultura

  Radni sporządzili długą listę zadań. Wśród nich są m.in. konkursy ursynowskich talentów, zajęcia dedykowane nie tylko różnym grupom wiekowym, ale też międzypokoleniowe, np. zespoły muzyczne, teatralne. Zatrudnieni animatorzy kultury powinni być profesjonalnie przygotowani, a najbardziej popularne i wartościowe inicjatywy, realizowane przez spółdzielcze domy kultury, mogłyby odbywać się pod skrzydłami UCK. Centrum powinno współpracować z innymi podmiotami działającymi w dzielnicy np. z Ursynowskim Centrum Sportu i Rekreacji. 

  - Ważna jest też druga część rekomendacji odnosząca się do spraw organizacyjno-finansowych. UCK powinno mieć możliwość korzystania ze stałego dofinansowania dzielnicy oraz ze środków unijnych, czy ministerstwa kultury - mówi Olga Górna, przewodnicząca komisji kultury z Koalicji Obywatelskiej.

  Radni chcą też, by w Ursynowskim Centrum Kultury było zorganizowane miejsce aktywności lokalnej, tzw. MAL. Oprócz tego powstanie sala widowiskowo-teatralna na 350 osób oraz 5 sal, w których będą mogły odbywać się np. zajęcia malarskie czy rzeźbiarskie oraz galeria w hallu i kawiarnia. Przewidziany jest też parking na 107 miejsc.

  Inwestycja warta około 30 mln złotych ma zostać otwarta w przyszłym roku, dwa lata po początkowo planowanym terminie. W trakcie budowy miasto przyznało dodatkowe pieniądze na stworzenie w UCK sceny teatralnej z pełnym wysposażeniem, wymaganym przez profesjonalne teatry warszawskie. Wiązało się to ze zmianą technologii sceny i jej wyposażenia oraz - w konsekwencji - z opóźnieniem terminu zakończenia budowy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 28

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 9
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 6
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~bu-da 7 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Gorzej jak biuro w dawnym GS-ie!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Balbina 6 9 miesięcy temuocena: 83% 

   Gdzie ekrany na wiadukcie przy Karczunkowskiej??

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WSTYD 5 9 miesięcy temuocena: 69% 

   Na koński zwis takie Centrum Kultury w którym znowu posadzą na stołku jakąś Rusinowską sierotę sejmową po partyjnym kluczu. Klaudiusz Ostrowski jest nie mniej efektywny od Łukasza Ciołko vel Sprzedam Się Pisowi. Zresztą jego skryte marzenia i wybujała ambicja mogą być podobne do wspomnianego poprzednika. Wstyd i hańba sprzedawczykom z lokalnych ugrupowań. Dla władzy oddadzą swoje ciała i duszę nawet Kaczystowskim zbrodniarzom. Hańba!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~CiekawaBaba 4 9 miesięcy temuocena: 60% 

   Ciekawe ilu członków dzisiejszego zarząd dałoby się kupić PiSom za posady i srebrniki brunatnej dyktatury niziołka z Żoliborza? Same tam chłopki rozstropki a ci w imię ambicji matke by sprzedali.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 3 9 miesięcy temuocena: 90% 

   Ostrowski. Miszcz lansu i bandu. Tęczowy chłopacek miszcz ściemy i opier...nia

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~G 2 9 miesięcy temuocena: 63% 

   Elewacja to kwestia gustu natomiast mi bardziej nie podoba sie kolejny parking jak przed marketem, który powstał przy budynku. A przeciez zaraz obok jest stacja metra, przystanki i parking P&R! Był fajny teren zielony a teraz mamy mało atrakcyjny budynek i wokół sam beton...Licze na to że wykonawca przynajmniej zazieleni ten teren po zakończeniu budowy i to nie tylko trawnikiem...

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 1 9 miesięcy temuocena: 88% 

   Ale burmiszcz znów zrobił z urzędowego parkingu P&R. Wystarczy popatrzeć ile tam tych samych codziennie wozów na WPI parkuje. Chyba na kolejną kadencję startować będzie z Konstancina, bo tyle dla przyjezdnych robi.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3722 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO--14-08----13-11-2020