REKLAMAA1-ENELMED---15-07----15-10-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 marca 2019, 10:12 komentarzy 2

  (KT)

  Ursynowski turniej tańca sportowego - organizowany przez szkołę Hand to Hand - ponownie porwał najmłodszych w Szkole Podstawowej nr 313. Było disco, był hip-hop, były improwizacje i zachwyty publiczności. Członkowie jury przyznają, że wśród uczestników dało się zauważyć taneczne perełki z ogromnym potencjałem.

  W SP 313 młodzi tancerze zaprezentowali swoje umiejętności tam, gdzie czują się najlepiej. Na parkiecie oglądaliśmy żywiołowe disco i rytmiczny hip-hop. Nie zabrakło improwizacji oraz popisów w duetach. 

  - Są trzy kategorie taneczne, ale każda z nich odbywa się na kilku poziomach zaawansowania. W hip-hopie i disco oglądamy solo i duety. Nawet dzieci z jednego rocznika są podzielone ze względu na poziom umiejętności. To jest bardzo sprawiedliwe, bo kategoria samego wieku nie zawsze jest dobrym wyznacznikiem - mówi Łukasz Owczarski, jeden z sędziów ursynowskiego turnieju tańca sportowego.

  Przez blisko 9 godzin przy Cybisa 1 zaprezentowało się ponad 500 tancerzy o najróżniejszym stopniu zaawansowania - niektórzy zapadli jurorom w pamięć.

  - Świetna była jedna dziewczynka, która tańczyła hip-hop solo w jednej z najmłodszych kategorii wiekowych. Nie spodziewałem się, że tak mała osóbka będzie w stanie wykonać tak złożone kroki taneczne i utrzyma przy tym wysoki poziom - dodaje Łukasz Owczarski.

  DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ ZDJĘĆ

  W podstawówce panowała prawdziwie turniejowa atmosfera. Zaangażowanie na parkiecie pozwalało uporać się ze stresem, który towarzyszył każdemu na chwilę przed rozpoczęciem wytrenowanego układu. - Ja tańczę od 6 lat. Zaczęłam z koleżanką, która już przestała. Mnie spodobało się tak bardzo, że chciałabym to robić w życiu. Stresuję się przed każdym występem, a tu jeszcze są prawdziwi sędziowie - mówiła Martyna na chwilę przed swoim występem.

  Celem cyklicznego turnieju jest popularyzacja tańca dziecięcego, ale nie tylko. Chodzi o to, żeby dać najmłodszym szansę na skonfrontowanie umiejętności z rówieśnikami. W tej edycji najmłodszy uczestnik miał 5 lat, najstarszy zaś 18. Wszyscy, których zobaczyliśmy na parkiecie, dostali pamiątkowe dyplomy, a najlepsze trójki z poszczególnych kategorii nagrodzono pucharami.

  - Jeżeli ktoś tańczy w kategorii początkującej i zajmie czołowe miejsce, to podczas kolejnego konkursu może wystartować w wyższej kategorii. To daje poczucie, że człowiek się rozwija. Nie ma wielkich nagród, ale myślę, że w tańcu nie chodzi o to. Najważniejsze jest to, że młodzi czują, że się rozwijają i to daje im motywację do dalszej pracy - kończy Łukasz Owczarski.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ja 2 ponad rok temu

   Podobno z tej imprezy w TVN była relacja video. Może wie ktoś gdzie ją znaleźć?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wi-ko 1 ponad rok temuocena: 67% 

   Wspaniała impreza! Kto nie widział niech żałuje.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3258 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni—01-08—-31-08-2020