REKLAMAA1 UNILINK 16.06.2021 - 22.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Urządzając dom, biuro czy nawet ogród, często poszukujemy niebanalnych rozwiązań, które nadadzą przestrzeni wyjątkowy charakter. W takich sytuacjach nie musimy ograniczać się jedynie do tego, co jest dostępne w sklepach i hurtowniach – możemy także uruchomić własną inwencję twórczą i skorzystać z metody DIY, czyli do it yourself – zrób to sam. Szczególną popularnością w tym względzie –zarówno wśród projektantów wnętrz, jak i domowych majsterkowiczów – cieszą się ostatnio palety.

  Paleta – co to jest?

  Paleta to konstrukcja wykonana zazwyczaj z drewna (choć zdarzają się również modele z tworzyw sztucznych), służąca do przewożenia i magazynowania towarów. Ich wymiary są ściśle określone, ponieważ dzięki temu łatwo można obliczyć, ile produktów możemy zmieścić na jednej palecie oraz jakiej powierzchni transportowej czy magazynowej będziemy potrzebować dla określonej liczby palet. Poza tym standardowe wymiary palet umożliwiają sprawne przenoszenie ich przy pomocy wózków widłowych.

  Palety euro czy palety przemysłowe?

  W transporcie międzynarodowym obowiązują palety euro, które funkcjonują już od lat 50. XX wieku. Posiadają one specjalne oznaczenia (EUR), świadczące o tym, że paleta została wyprodukowana przez firmę posiadającą licencję EPAL (European Pallet Association), zaś jej konstrukcja jest zgodna z wymogami dotyczącymi jakości drewna, wymiarów i nośności. Standardowy rozmiar palety euro to 800 x 1200 x 145. Ważne jest także, by drewno wykorzystane do produkcji palet nie było obrabiane z użyciem szkodliwych substancji chemicznych.  Jeżeli paleta ma być wykorzystana ponownie do transportu, a posiada drobne usterki, wówczas jej naprawą musi zająć się również licencjonowana firma – w przeciwnym wypadku paleta przestaje spełniać standardy EPAL i staje się „zwykłą” paletą przemysłową. Nie znaczy to jednak, że nie nadaje się już do użytku – można nadal posługiwać się nią np. w transporcie krajowym. Palety przemysłowe mogą mieć bardziej zróżnicowane wymiary i niekiedy są nieco lżejsze niż palety euro. Oba rodzaje możemy znaleźć  np. w skupie palet, który często zajmuje się także naprawą uszkodzonych elementów.

  Jak kreatywnie wykorzystać palety?

  Paleta może okazać się świetnym materiałem na nowe meble typu DIY. Na początku warto wybrać się do punktu zajmującego się sprzedażą palet lub przejrzeć oferty w internecie, np. na www.tefra.com.pl (to propozycja przede wszystkim dla osób poszukujących skupu palet w Poznaniu i okolicy, jednak niezależnie od miejsca możemy po prostu skorzystać z wyszukiwarki). Taka wizyta w skupie palet – czy to stacjonarnie, czy też online – pomoże nam określić, jakiego budżetu potrzebujemy, oraz ocenić jakość oferowanych palet.  Zanim zdecydujemy się na zakup, trzeba zaplanować, jaki mebel chcemy z nich wykonać, a co za tym idzie – jaka liczba palet będzie nam potrzebna.

  Może to być krzesło lub fotel, stolik, regał lub półki do powieszenia na ścianie, a nawet sofa do postawienia na balkonie lub w ogrodzie. Palety należy oczywiście dokładnie oczyścić, oszlifować, a następnie pomalować i zaimpregnować. Gotowy mebel możemy uzupełnić takimi elementami, jak np. poduszki lub materac, blat ze szkła hartowanego lub innego efektownego tworzywa, lub jedynie ozdobić stylowymi wzorami.

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3632 sekundy
  REKLAMAA2 StrefaDiet G4 01.06.2021 - 30.06.2021