REKLAMAA1_FortSluzew_od-06-02-do-28-02-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Cezary Piwowarski)

  REKLAMA

  Pierwsza dama polskiego jazzu wystąpi dziś na Ursynowie. Na scenie plenerowej "Muzycznego Lata" na tyłach ratusza zaśpiewa Ewa Bem, autorka niezapomnianych przebojów popowych i wyjątkowo magnetyczny głos!

  Nagrała 15 albumów, zaśpiewała setki koncertów przed publicznością w kraju, w Europie, Ameryce, Afryce i Azji. Występowała z największymi gwiazdami polskiej muzyki jazzowej, a przy tym zawsze chętnie słuchała i pomagała młodym wykonawcom. Nic dziwnego, że nosi zaszczytny tytuł pierwszej damy polskiego jazzu.

  Swoją wielką karierę rozpoczęła od zespołu Bemibek, formacji wyjątkowej na ówczesne czasy na polskim rynku muzycznym. Współpracowała z największymi nazwiskami polskiej sceny jazzowej, m.in. z Wojciechem Karolakiem, Zbyszkiem Namysłowskim, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Markiem Blizińskim, Henrykiem Miśkiewiczem. Od 1987, z krótkimi przerwami, współpracuje z Andrzejem Jagodzińskim, pianistą, aranżerem, kompozytorem, kolejną wielką postacią polskiej sceny muzycznej.

  Jej wielkie przeboje popowe takie jak: "Żyj kolorowo", "Serce to jest muzyk", "Sprzedaj mnie wiatrowi", "Wyszłam za mąż, zaraz wracam", "Kolega Maj" i "Miłość jest jak niedziela", do dziś nucą starsze pokolenia. Młodsza widownia ceni ją za jazzowe brzmienie i porywające wykonania.

  Na co dzień mieszkanka Zielonego Ursynowa, a więc nasza krajanka. Wycofała się ze sceny kilka lat po wieści o chorobie nowotworowej córki Pameli. Od tamtego czasu skupiona jest na pomocy i walce o jej zdrowie.

  Dziś o 19:00 na koncercie "Muzycznego Lata na Ursynowie" usłyszymy jej najpopularniejsze piosenki a także covery utworów Andrzeja Zauchy, Czesława Niemena, Marka Grechuty, Skaldów i Czerwonych Gitar. Wstęp wolny.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Dora 3 7 miesięcy temuocena: 0% 

   Po znanej piosenkarce awans na pierwsza damę polskiego jazzu.Brawo!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dobromir 2 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Ramolanium na Ursynowie ciąg dalszy. Kto następny? Połomski? Może Wodecki?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 1 7 miesięcy temuocena: 0% 

   Słaba prowokacja.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1177 sekundy
  REKLAMA