REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (GS)

  Ursynowska młodzież spędziła ten weekend alternatywnie - nie przed komputerem, a na FAK - Festiwalu Alternatywnej Kultury. Był wernisaż sztuki, teatr, autorskie filmy, poezja i koncerty. 

  Nastolatkowie z Ursynowa postanowili zorganizować w UCK "Alternatywy" imprezę po swojemu. Ich prace, sztuka i muzyka ujrzały światło dzienne podczas Festiwalu Alternatywnej Kultury - FAK.

  Festiwal to pomysł uczniów liceum im. Lajosa Kossutha w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii". Nastolatkowie z całej Polski wystawili swoje prace plastyczne i fotograficzne, pokazali rówieśnikom swoje umiejętności poetyckie, muzyczne, teatralne i filmowe.

  Swoje prace wystawili tutaj młodzi nie tylko z liceum Kossutha, ale i z całej Warszawy. Mamy też obrazy artystów z Supraśla. Fajnie, bo odwiedzili nas nie tylko koledzy ze szkoły, ale widzimy wiele obcych twarzy - a to znaczy, że jest zapotrzebowanie na takie festiwale - mówi jedna z organizatorek festiwalu Maja Gromek.

  Podczas wydarzenia młodzież przedstawiła swoje etiudy filmowe, spektakl "Dziady" w zupełnie nowej odsłonie, prace i piosenki krytykujące świat oraz własną poezję. Centrum kultury zamieniło się w przestrzeń do wyrażania siebie.

  - Jest bardzo fajnie. Możemy tutaj spędzić czas trochę inaczej niż na co dzień i w końcu po pandemii trochę się rozerwać. Mam nadzieję, że częściej będą pojawiały się takie imprezy - mówi licealistka Kasia.

  Na imprezie nie zabrakło zespołów muzycznych. Początkujące, jednak dobrze zorganizowane bandy zagrały hity muzyki rockowej m.in. covery zespołu Kult, Republika czy Megadeth.

  Wystąpili Violet Dogs - czterech chłopaków z Warszawy, którzy grają punk połączony ze wszystkim, co im się podoba i śpiewają o wszystkim, co im się nie podoba - oraz Freak Situation, którzy grają po to, aby ludzie "mogli się dobrze bawić, inspirować, a wręcz odurzać i czuć bunt". Licealiści bawili się świetnie. Podczas koncertów nie zabrakło tańca i wspólnego pogo na środku sali "Bareja".

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4322 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022