REKLAMAA1 Magical MONTESSORI 27-11-2020 - 25-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 października 2020, 11:32

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Chcesz dynamicznie rozwijać swoją firmę, jednak długotrwałe oczekiwanie na pieniądze od kontrahentów skutecznie blokuje wszelkie inwestycje? Długotrwałe oczekiwanie na pieniądze od klientów sprawia, że masz problem z pokrywaniem bieżących kosztów? Dowiedz się, w jaki sposób faktoring online może poprawić płynność finansową Twojej firmy i zwiększyć jej potencjał inwestycyjny.

  Na czym polega faktoring online?

  Faktoring online to usługa finansowa, skierowana przede wszystkim do nowoczesnych przedsiębiorców, którzy nie chcą mieć żadnych zastojów i planują rozwijać swoją firmę. Niestety, w wielu branżach bardzo popularne są faktury z odroczonym terminem płatności, które mogą nastręczać przedsiębiorców wielu problemów – włącznie z powstawaniem niebezpiecznych zatorów finansowych. Ratunkiem dla firm okazuje się być faktoring online. 

  Na czym dokładnie polega faktoring? Jest to jeden ze sposobów na zewnętrzne finansowanie firmy. Najprościej rzecz ujmując, kiedy dana firma wystawia fakturę na przykład z terminem płatności 90 dni, nie musi czekać na płatność aż trzy miesiące. Wystarczy, że zwróci się do faktora, który odkupi daną wierzytelność. W ten sposób firma otrzyma swoje pieniądze bez czekania na przelew, a kontrahent będzie mógł spokojnie opłacić fakturę w terminie, określonym na dokumencie. Faktor natomiast zajmie się uzyskaniem wierzytelności w danym terminie, czyli w tym przypadku po 90 dniach od wystawienia faktury. Jak widać, mechanizm działania faktoringu online jest bardzo prosty i przejrzysty. Jakie jeszcze są zalety takie rozwiązania? 

  Dlaczego warto zdecydować się na faktoring?

  Od pewnego czasu faktoring online stał się jedną z najchętniej wykorzystywanych przez przedsiębiorców formą finansowania firmy. Jego główną zaletą jest brak konieczności długotrwałego oczekiwania na pieniądze od kontrahentów, co może mieć kluczowe znaczenie nie tylko przy bieżących kosztach firmowych, ale też przy wszelkich podejmowanych inwestycjach. Oczekiwanie na przelewy od kontrahentów przez trzy miesiące lub dłużej może zablokować działalność firmy. Przedsiębiorca zyskuje więc skuteczne narzędzie, które pomoże mu w zadbaniu o płynność finansową przedsiębiorstwa. 

  Ogromną zaletą faktoringu online jest uniwersalność i dostępność takiej usługi. Z pomocy faktora mogą skorzystać zarówno duże firmy, jak i osoby, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. Faktoring jest chętnie wykorzystywany szczególnie przez firmy transportowe czy budowlane, jednak coraz częściej decydują się na niego freelancerzy, którzy wykonują usługi dla korporacji, które wymagają faktur z długim terminem płatności. W niektórych przypadkach faktoring może stanowić jedyną bezpieczną metodę na zachowanie płynności firmy. 

  Faktoring online jest także  bardzo dobrą alternatywą dla tradycyjnego kredytu, gdyż przede wszystkim nie ma tutaj konieczności wykazywania zdolności kredytowej firmy. Nie ma także potrzeby określania, na co zostaną przeznaczone środki. Dla wielu przedsiębiorców kluczowe jest to, że faktoring nie wymaga podejmowania długoterminowych zobowiązań finansowych. Jak więc widać faktoring online posiada wiele zalet – nic dziwnego, że popularność tej usługi stale rośnie. 

  Faktoring online jako sposób na dynamiczny rozwój firmy? 

  Możliwości, jakie daje faktoring, są ogromne – szczególnie jeśli chodzi o rozwój firmy. Przede wszystkim brak konieczności oczekiwania na pieniądze nie blokuje inwestycji, które w wielu przypadkach są kluczem do odniesienia sukcesu przez przedsiębiorcę. Co ważne, faktoring online jest szansą nie tylko dla dużych firm, ale też dla takich, które dopiero się rozwijają i mogą nie dysponować wystarczającym zapleczem finansowym do czynienia inwestycji. W takiej sytuacji faktoring pozwala na zwiększanie potencjału inwestycyjnego firmy. 

  W tym miejscu warto również wspomnieć, że dzięki faktoringowi firma może cieszyć się wizerunkiem rzetelnego, godnego uwagi gracza na danym rynku. Dlaczego? Ponieważ dzięki środkom nie ma ona problemów z wypłacalnością, a – jak wiadomo – częste zaleganie z uiszczaniem opłat czy opłacanie faktur po terminie może przekreślić nawet najlepiej zapowiadającą się współpracę. Jeśli natomiast firma dysponuje środkami na pokrywanie bieżących kosztów czy na inwestycje, ma o wiele większe szanse na nawiązywanie intratnych relacji, a tym samym na utrzymanie stałego tempa rozwoju przedsiębiorstwa. 

  Wybierz najlepszą ofertą faktoringową!

  Jak widzisz, faktoring online jest rozwiązaniem bardzo opłacalnym, a przy tym niezwykle przejrzystym i bezpiecznym. Wybierając firmę faktoringową, koniecznie zwróć uwagę na szczegóły jej oferty, między innymi na to, jakie warunki oferuje i jaką ma opinię wśród przedsiębiorców. Firma Fandla zdecydowanie wyróżnia się na tle innych faktorów – możesz tutaj liczyć na doskonałe warunki, szybką wymianę faktury na gotówke, a także na najwyższy standard obsługi. Postaw na faktoring online w Fandli i ciesz się dynamicznym rozwojem swojej firmy!

  Artykuł załadowany: 0.2407 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021