REKLAMAA1 SanGiovanni 01.03.2022 - 31.05.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 stycznia 2022, 10:35 komentarzy 2
  Policjant z zatrzymaną 26-latką

  Policjant z zatrzymaną 26-latką (policja)

  80-latka z Ursynowa chciała pomóc swojemu wnukowi. Szybko zrozumiała, że została oszukana. Łupem oszustów "na policjanta" padły cztery sztabki złota o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

  Dzień przed zgłoszeniem oszustwa na policji na telefon stacjonarny 80-letniej mieszkanki Ursynowa zadzwonił nieznajomy mężczyzna. Podawał się za wnuka pokrzywdzonej - Mariusza. Tłumaczył seniorce, że brał udział w wypadku samochodowym i na szybko potrzebuje pieniędzy. Inaczej zostanie aresztowany.

  Pokrzywdzona nie miała gotówki. Przyznała za to, że posiada kilka sztabek złota. Wówczas jeszcze nie wiedziała, że staje się ofiarą przestępstwa. Ponadto w rozmowie uczestniczył jeszcze rzekomy policjant, co miało dodatkowo przekonać kobietę o powadze sprawy.

  - Podający się za policjanta mężczyzna poinformował pokrzywdzoną, że po sztabki złota zgłosi się adwokat jej wnuczka - mówi podkom. Robert Koniuszy, rzecznik mokotowskiej komendy policji.

  Fałszywa adwokat i 200 gramów złota

  80-letnia ursynowianka podała oszustom dodatkowo swój numer komórkowy. Zaledwie godzinę później w mieszkaniu pojawiła się młoda kobieta podająca się za mecenasa. 

  - Seniorka w obecności swojego męża przekazała jej cztery sztabki złota zapakowane w firmowe opakowania Mennicy Polskiej o łącznej wadze około 200 gramów i wartości ok. 43 tys. zł - przekazuje podkom. Koniuszy.

  Małżeństwo dopiero po fakcie zrozumiało swój błąd. Nie było jednak w stanie rozpoznać później oszustki. Ostatecznie mundurowi zebrali potrzebne dowody i znaleźli podejrzaną. Okazała się nią 26-latka. Kobieta została zatrzymana i umieszczona w policyjnej celi. Usłyszała też zarzut, że wspólnie z innymi osobami doprowadziła 80-latkę oraz jej męża do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem. Przyznała się do przestępstwa, a prokurator zastosował wobec niej dozór do czasu rozprawy sądowej oraz poręczenie majątkowe w wysokości 15 tys. zł. 26-latce grozi 8 lat więzienia.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 37

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 25
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~oko za oko 2 4 miesiące temuocena: 91% 

   Od 1 stycznia o 600% podwyższono grzywny wymierzane przez sądy za wykroczenia drogowe. Kiedy co najmniej w takim samym stopniu wzrosną kary finansowe i kary więzienia za oszustwa?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ando 1 4 miesiące temuocena: 100% 

   Nie będzie, bo wtedy politycy by też poszli siedzieć. Musi się opłacać kraść,

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4457 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.02.2022 - 25.05.2022