Fantastyczny wynik Ursynowa w olimpiadzie młodzieży

15:15, 12.08.2019 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 15:32, 12.08.2019
Skomentuj ŁM ŁM

Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i aż 21 medali. Warszawska Olimpiada Młodzieży, czyli rozgrywki dla młodzieży szkolnej, zakończyła się dla Ursynowa wielkim sukcesem.

52. Warszawska Olimpiada Młodzieży to sukces lokalnych sportowców z naszej dzielnicy. Po raz pierwszy w historii zapewnili sobie pierwsze miejsce w tabeli najmłodszej kategorii wiekowej. W klasyfikacji generalnej Ursynów zajął drugie miejsce, zaraz po Śródmieściu.

Satysfakcja może być ogromna, bo centralna dzielnica Warszawy posiada wiele szkół mistrzostwa sportowego, na czele z LXII LO im. gen. Władysława Andersa. Ale to Ursynów w kategorii „dzieci", różnicą zaledwie pięciu punktów wywalczył w tym roku pierwsze miejsce na podium.

Ciekawstką jest fakt, że pomimo tak świetnego wyniku najlepsza podstawówka z Ursynowa zajęła „dopiero" dziewiątą lokatę w zestawieniu ogólnym. SP 319 – bo o niej mowa – ma jednak najlepszą w stolicy drużynę mini piłki nożnej, którą prowadzi Mariusz Smoła, a także świetnych pływaków, szkolonych przez Stanisława Zawarskiego. To wystarczyło, by zostawić w tyle ponad 150 innych placówek.

Tylko trzech punktów zabrakło naszej dzielnicy do pokonania Śródmieścia w „młodzieżowej" kategorii wiekowej. Pozostałe 16 dzielnic zdobyło w niej poniżej 200 punktów i co najmniej kilkadziesiąt punktów mniej niż dwie pierwsze dzielnice. Szkoła Podstawowa nr 303 z Koncertowej (dawne gimnazjum nr 92) utrzymała swoją dominującą pozycję w rankingu ogólnym, przewyższając swoimi wynikami nawet warszawskie szkoły ponadpodstawowe. Pierwsze miejsce w zestawieniu obejmującym 175 placówek dobitnie pokazuje, że poziom sportu przy Koncertowej po prostu nie ma sobie równych. Każdy kolejny, prowadzony przez wybitnych trenerów rocznik zostawia po sobie worek medali, na które zaczyna już brakować miejsca w szkolnych gablotach. Uczniowie SP 303 błyszczą m.in. w koszykówce, pływaniu i lekkiej atletyce.

Ostatnia i najstarsza kategoria wiekowa WOM, a więc licealiada, przyniosła w tym roku niemałą niespodziankę w zestawieniu poszczególnych szkół. Po wielu latach zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji między Kossuthem i Kamykiem, ten pierwszy znajduje się obecnie na czwartej pozycji w rankingu, chociaż jeszcze w ubiegłym roku obie szkoły (różnicą jednego punktu) zajmowały w nim piątą i szóstą lokatę. LXX boleśnie odczuło odejście rocznika, który brylował w koszu chłopców i siatkówce dziewcząt, co przyniosło mu spadek na „pechowe", trzynaste miejsce. Z kolei do awansu szkoły z Hirszfelda z pewnością przyczynił się ogromny sukces Krzysztofa Weremczuka, który został w tym roku drugim, najszybszym chłopakiem w Polsce w biegu na 2000 m z przeszkodami.

W klasyfikacji medalowej Ursynów zajął wysokie piąte miejsce za Śródmieściem, Bielanami, Wolą i  Ochotą. nasi zawodnicy zdobyli w sumie 21 krążków, w tym 4 złote, 8 srebrnych i 9 brązowych.