REKLAMAA1 Pizzeria105  01.04.2022 - 31.05.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 stycznia 2022, 08:33 komentarzy 7

  (IB)

  Mieszkańcy narzekają na brud, brak oświetlenia, ściany pomazane graffiti oraz dziurawą i niebezpieczną nawierzchnię. Od lat domagają się od władz Ursynowa remontu tego przejścia. Coraz częściej pojawiają się także wątpliwości, czy ono w ogóle jest potrzebne.

  Przejście podziemne przy ul. Herbsta to jedno z najstarszych takich miejsc w Warszawie. Dawno nieremontowane straszy swoim wyglądem i nie zachęca do korzystania. Odpadające tynki ze ścian i sufitu. Nawierzchnia cała w dziurach i nierównościach. Zniszczone schody i brak oświetlenia. To główne zarzuty korzystających z przejścia.

  - Wieczorem strach tędy przechodzić. Boję się, żeby się nie połamać na tych nierównościach. Tyle czasu prosimy dzielnicę o remont i nic nie robią. Najgorszy jest brak oświetlenia. Jest bardzo niebezpiecznie. Nie boimy się przesiadującej tu czasami młodzieży, nie zaczepiają. To nie jest dla nas problem - mówią nam zgodnie mieszkańcy okolicznych bloków.

  W wakacje działacze Młodzieżowej Rady Ursynowa na szybko odmalowali przejście, ale szybko wróciło do stanu poprzedniego.

  W październiku zeszłego rok generalnego remontu doczekało się przejście pod ulicą Romera. Wcześniej mieszkańcy też narzekali tam na hałasy, libacje i zdewastowane ściany. Dziś ściany są czyste i niepomazane. Wrócił spokój.

  - Kiedyś co chwilę była jakaś awantura, dzwoniliśmy na policji, do straży miejskiej. Nie reagowali, według nich to niska szkodliwość czynu. Śmierdziało, przejście było zalewane - mówi mieszkanka bloku przy Romera.

  Czy te przejścia w ogóle są potrzebne?

  Nie brakuje wśród mieszkańców głosów, że oba przejścia nie są potrzebne. Wielu z nich wprost uważa, że lepiej je zlikwidować i zrobić porządne naziemne.

  - Zrobiliby normalne, na równej nawierzchni. Dobrze oświetlili, a nie tak jak tutaj. Starszym ludziom trudno chodzić po schodach, a przy takim oblodzeniu jak dziś to mowy nie ma wejście do tego podziemnego - mówi nam mieszkaniec ul. Herbsta.

  Zdaniem dzielnicy podziemne przejścia są potrzebne i nie ma w planach ich likwidacji, podobnie jak ich szybkiego remontu.

  Ostatnia konserwacja przejść podziemnych pod ulicami Herbsta, Jastrzębowskiego i Bartóka oraz wiaduktu w ul. Surowieckiego odbyła się w 2016 roku. Dzielnica wydała 16 600 zł. W 2018 roku za remont murków nad przejściami podziemnym pod ulicą Herbsta i Bartóka zapłacono 10 335 zł.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 18

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Paulo 7 4 miesiące temuocena: 100% 

   Moment... to przejście miało być remontowane. I co...?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KoRnelKA 6 4 miesiące temuocena: 60% 

   Oczywiście, że jest potrzebne, można nim wygodnie przejść idąc od strony Biedronki (za rogiem). Gdyby go nie było, to trzeba by się wspinać zbyt wysokimi i męczącymi schodami, żeby się dostać do Herbsta. Nigdy nie wchodzę tamtymi schodami.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DBC 5 4 miesiące temuocena: 100% 

   Przecież dosłownie kawałeczek dalej są po obu stronach dwa przejścia naziemne (przy skrzyżowaniu z KEN i przy garażu wielopoziomowym), czy kolejne między nimi naprawdę ma sens? Załatać dziury, doświetlić i niech służy dalej.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~GotowośćNaZmiany 4 4 miesiące temuocena: 30% 

   To może naziemne?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 3 4 miesiące temuocena: 44% 

   Zdaniem dzielnicy.... oni palcem nie kiwną bo kasy nie mają. Przejścia podziemne na osiedlowych ulicach, to jakiś relikt czasów minionych. Ja bym to zasypał i porobił normalne przejścia dla pieszych ze światłami.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DBC 2 4 miesiące temuocena: 75% 

   Bardzo blisko tego przejścia są już dwa inne naziemne. A to, że pod Herbsta jest też podziemne, to duża wygoda - gdy ktoś się spieszy, można szybko dotrzeć w dowolny narożnik skrzyżowania z al. KEN bez stania na światłach.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 1 4 miesiące temuocena: 50% 

   dam sobie rękę uciąć tępą piłą, że nikt kto wbił mi minusa ani razu nie skorzystał z tego przejścia. ;-D

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4459 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.02.2022 - 25.05.2022