REKLAMAA1-PAAR-(X2)-19-08----18-09-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Z kilku tygodni może zrobić się kilka miesięcy. Przebudowa parkingu przy ul. Rosoła miała się już skończyć, a przeciągnie się do połowy maja. Jeszcze gorzej jest z przebudową starej nitki ul. Rosoła. Tu nawet nie ma terminu rozpoczęcia prac.

  Poszerzanie ostatniego, kabackiego odcinka ulicy Rosoła idzie jak po grudzie. Najpierw inwestycję zablokował wojewoda, doszukując się w maju ubiegłego roku błędów formalnych w pozwoleniu na budowę. Gdy we wrześniu ruszyła budowa nowej, ukończonej już nitki, po której jeżdżą kierowcy, w pracach przeszkodziły warunki atmosferyczne.

  Powinni już kończyć

  Remont parkingu przy blokach spółdzielni "Osiedle Kabaty", będący częścią inwestycji, rozpoczął się pod koniec lutego. Od początku wykonawca - ursynowska firma Falbruk - miał problemy z zaparkowanymi samochodami, których na czas remontu nie zabrali właściciele. Robotnicy musieli je omijać, a czasami przepychać w inne miejsca, by nie przeszkadzały w pracach.

  Początkowo przebudowa parkingu miała potrwać 3-4 tygodnie. Z powodu zamieszania z pozostawionymi autami, a przede wszystkim koniecznością przebudowy instalacji podziemnych, wykonawca wydłużył remont do 5-6 tygodni, czyli do połowy kwietnia. Teraz mowa o nowym terminie zakończenia prac - maju. 

  - Zostało nam niewiele do zrobienia. Trzeba wylać ostatnią warstwę asfaltu i dokończyć roboty na wjeździe na parking od ulicy Rosoła. Są też ostatnie prace przy sieci energetycznej i ciepłowniczej. Na teren wejdziemy po majowym długim weekendzie i w tydzień powinniśmy to wszystko zrobić - mówi Bogdan Falenta, prezes Falbruku, który na zlecenie dzielnicy przebudowuje ulicę Rosoła.

  Miejsca parkingowe są już skończone i mieszkańcy mogą bez problemu zostawiać tam swoje samochody, gorzej z samym wjazdem na parking i poruszaniem się po nim. Z powodu braku warstwy asfaltu wystają pokrywy studzienek kanalizacyjnych.

  - Różnica jest kolosalna i nawet jakoś nie odczuliśmy tego remontu. Może dlatego, że cały czas udawało się nam parkować. Nie wiem dlaczego nie kończą roboty, bo jest ładna pogoda i warto się sprężyć - komentuje mieszkaniec, pan Jerzy.  

  Wykonawca tłumaczy, że za chwilę święta, a zaraz potem majowy długi weekend i nie warto rozpoczynać prac w tym okresie. Dlatego prace na nowo ruszą dopiero około 6 maja. 

  Przed remontem na ogólnodostępnym parkingu wzdłuż Rosoła pomiędzy Wąwozową a Jeżewskiego parkowało około 250 samochodów, teraz jest miejsce dla 186 pojazdów.

  A co dalej z przebudową starej nitki Rosoła?

  Remont parkingu miał być preludium do ostatniej części pechowej inwestycji - przebudowy starej nitki ul. Rosoła. Początkowo miało to się stać w marcu i skończyć w kwietniu, później dzielnica wspominała o zakończeniu prac do Wielkanocy. Teraz - według wykonawcy - nie ma... żadnego konkretnego terminu.

  - My jesteśmy gotowi wejść z pracami w każdej chwili, ale trwają uzgodnienia co do organizacj ruchu na odcinku, który będziemy robić - mówi Bogdan Falenta z Falbruku.

  Sprawą zajmuje się Biuro Polityki Mobilności i Transportu, a chodzi o zatwierdzenie tymczasowych zasad poruszania się po nowej nitce w czasie remontu starej. Do momentu, w którym urzędnicy nie wydadzą decyzji, drogowcy nie mogą nawet tknąć ulicy. Kierowcy muszą być poinformowani o zmianach w ruchu co najmniej na 7 dni przed rozpoczęciem prac. Może się więc skończyć na czerwcu lub... wakacjach, co dla kierowców nie było aż tak złym rozwiązaniem.

  - W wakacje ruch jest dużo mniejszy, więc skoro nad tą drogą wisi już fatum, to niech robią je latem? - zastanawia się kierowca Olek z Kabat.

  Nie wiadomo czy ulica Rosoła podczas przebudowy starej nitki będzie cały czas przejezdna w obu kierunkach. Według zapowiedzi sprzed kilku miesięcy cały ruch miałby być poprowadzony nową nitką.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 68

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 8
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 11
   OBOJĘTNY
  • 12
   NIEPRZYDATNY
  • 14
   WKURZONY
  • 13
   BRAK SŁÓW

  11Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~m jak metro - podpowiem 11 4 miesiące temuocena: 81% 

   od 24 mamy juz metro - polecam

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ursyno 10 4 miesiące temuocena: 76% 

   wraki na zlom

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kaszanka 9 4 miesiące temuocena: 62% 

   Czy Redakcja mogłaby się dowiedzieć od tych urzędniczych nieudaczników, dlaczego na wyremontowanym skrzyżowaniu Wąwozowej z Rosoła zielone strzałki do skrętu w prawo są zakryte workami, przez co na całej długości Wąwozowej, aż do KEN jest permanentny korek?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 8 4 miesiące temuocena: 67% 

   Bo tak zadecydował Janusz Galas, miejski inżynier ruchu, a nie czekaj, już go nie ma! CO JA PISZE (nic się kuźwa nie zmieniło!)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Oburzony lewak 7 4 miesiące temuocena: 42% 

   Niezle Orzeł Z Projektu namieszał. Wstyd, że Kempa go nie powstrzynmał, ale widać ze swój bład zrozumiał i teraz dobrał sobie "lepszych" koalicjantów, czyli takich co lubią krasć po cichu :)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ Wał Kuski 6 4 miesiące temuocena: 46% 

   Nie bardzo rozumiem, czemu przebudowują tego Rosoła. Przecież niedługo zgłosimy z Krisem projekt, i trzeba go będzie zwężać.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kasiaa 5 4 miesiące temuocena: 44% 

   Widać, že komentarze piszą ci co tutaj nie mieszkają. Z mojej perspektywy tempo prac jest ok, bo jest związane z dostępnością miejsc parkingowych. Wykonawca robi kawałek a na innym możemy parkować

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dyletanci rządzą 4 4 miesiące temuocena: 43% 

   to nie fatum , czary , zły urok czy UFO - to się nazywa nieudolność władzy

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zły porucznik 3 4 miesiące temuocena: 52% 

   Burmiszczunio jak zwykle w formie. Ma facet dar do tych inwestycji i ogólnej organizacji. Jak on chce szkołę przy Zaruby na przyszły wrzesień postawić!?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~?? 2 4 miesiące temuocena: 52% 

   Super pomyślane...z 250miejsc parkingowych zrobiło się 186....

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zorientowany 1 4 miesiące temuocena: 33% 

   Z około 200

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3656 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019