REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.04.2021 - 30.04.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Rafał Majchrzak)

  Drużyna o ekscentrycznej nazwie FC "Po kielichu" wygrała turniej charytatywny "Gramy dla Franka". W sobotę rozegrano drugą część zawodów w kategorii open.

  W turnieju wystartowały 24 drużyny – choć były to amatorskie zespoły, to w niektórych ekipach można znaleźć zawodników grających na co dzień w III, IV oraz V lidze piłkarskiej, czyli klasie okręgowej. Zespoły podzielono na sześć grup. W fazie pucharowej zagrało 8 drużyn. Suchą stopą przez ćwierćfinały i półfinały przeszły zespoły o wdzięcznych nazwach – „FC Po Kielichu” oraz „KS Browarek”. Drużyn o ekstrawaganckich nazwach było więcej - wysatrczy wspomnieć „MZS Destylat”, „Smocze jaja”, „Koncertowi kopacze” czy też „Klaunfiesta”.

  - Podkreślamy charakter towarzyski tego turnieju – mówi Mateusz Pietrzyk, wpółorganizator imprezy. – Zgłosiła się maksymalna możliwa liczba drużyn, z czego jesteśmy zadowoleni. Turniej cieszy się dużym zainteresowaniem. To sprawia, że dzięki temu możemy pomóc Frankowi, dla którego wciąż zbieramy potrzebne pieniądze.

  W trakcie zawodów trwała zbiórka pieniędzy na leczenie 5-letniego Franciszka Popka, chorego na nowotwór pnia mózgu – glejaka. Potrzebne jest aż 350 tysięcy dolarów na pełne leczenie chorego chłopca, które może się odbyć jedynie w Stanach Zjednoczonych.

  W finałowym meczu zmierzyły się ze sobą dwie najlepsze drużyny - "FC Po Kielichu" i "KS Browarek". Ostatecznie górą była ta pierwsza drużyna, która wygrała 5:3. Walkę o trzecie miejsce wygrali „Chłopcy z Bielan”, wygrywając 4:2 z drużyną "Kopnij Biegnij".

  - Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tych zawodach – mówi kapitan zwycięskiej drużyny Konrad Dudziński. – Poziom sportowy tego turnieju był naprawdę wysoki, więc nie było wcale tak łatwo go wygrać. Cieszymy się też, że nasza towarzyska gra mogła się też przyczynić dla Franka – któremu pomagamy i dla którego zagraliśmy – dodał. 

  Po zakończeniu zawodów trzy najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary oraz medale. Wciąż trwa podliczanie efektów zbiórki dla 5-letniego Franka. Uzbierana w dwie grudniowe soboty kwota z pewnością pomoże w leczenu chłopca.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.5046 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021