REKLAMAA1-GREEN-PORT-od-01-12-2017-do-02-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 sierpnia 2017, 10:39 komentarzy 30

  (SK)

  REKLAMA

  Po prawie czterech miesiącach milczenia, szefowa ursynowskiej rady zwołała posiedzenia - i to aż dwa. 19 września radni dokończą przerwane kwietniowe posiedzenie, a tydzień później zbiorą się na kolejnym. Czy to koniec pata w ursynowskim samorządzie? Z pewnością nastąpią przetasowania, ruszy też kampania wyborcza.

  W kwietniu przewodnicząca rady zwołała na wniosek Platformy Obywatelskiej sesję nadzwyczajną. Zrobiła to w nocy, zawiadomienia wysyłane były radnym esemesami. W porządku obrad - jeden punkt: powołanie czwartego wiceburmistrza, którym miał zostać Antoni Pomianowski z IMU. Jurczyńska nie chce do tego dopuścić. Wyraża "zaskoczenie" wnioskiem i przerywa posiedzenie po 1,5 minuty. 

  Sesji nie ma przez kolejne cztery miesiące, mimo iż statut mówi o ich zwoływaniu co najmniej raz na kwartał. Interweniują radni. Klub PiS (wraz z radnymi Naszego Ursynowa i PO) zgłasza wnioski o sesję nadzwyczajną, na której zwołanie statut daje 7 dni. Przewodnicząca nie reaguje, być może dlatego, że chciano ją wówczas odwołać. Sprawa trafiła do prokuratury.

  W lipcu zarząd Ursynowa chce dokonać dużych zmian w budżecie. Miasto przekazało dzielnicy dodatkowe środki. Radni miejscy zauważają, że nie ma opinii dzielnicowych rajców - w ostatniej chwili autoryzowanie poprawek bierze na siebie radna miejska Ewa Janczar z PO, ratując pieniądze. To realne konsekwencje niezwoływania sesji.

  Pod koniec lipca do akcji wkracza miasto - żąda wyjaśnień dlaczego nie ma zebrań rady. Przewodnicząca odpisuje, że ma wątpliwości związane z jedną z radnych i jej miejscem zamieszkania. W rozmowie, którą nagrywamy z zaskoczenia, łapiąc Jurczyńską przed windą w ratuszu, brak sesji uzasadnia okresem urlopowym (radnych rzekomo nie ma w stolicy). Twierdzi, że statutu nie złamała, bo sesje zwołuje się raz na kwartał kalendarzowy a nie raz na trzy miesiące.

  Teraz przewodnicząca najwyraźniej zmieniła zdanie, bo zwołała na wrzesień aż 2 sesje - a uczyniła to jeszcze w sierpniu. Jeśli za początek statutowych kwartałów liczyć pierwszą sesję tej kadencji, która odbyła się w grudniu 2014 roku, to Jurczyńska wybroni się przed zarzutem łamania prawa.

  Nie wybroni się jednak przez kolejnymi zarzutami o blokowanie spraw finansowych dzielnicy. Platforma Obywatelska żadała od niej zwołania sesji na dziś - 30.08, bo w czwartek radni miejscy znów będą głosować nad poprawkami budżetowymi, dotyczącymi oświaty - która Jurczyńskiej-Owczarek tak leżała zawsze na sercu. Nie zrobiła tego, więc radny miejski znów będzie musiał zastosować sztuczkę z wprowadzeniem niezaopiniowanych poprawek do budżetu.

  - Uda się, bo PO ma większość, ale fatalne wrażenie pozostaje. Jurczyńska jest przeciwko większym pieniądzom dla oświaty? - słychać w Platformie.

  Sesja będzie, a nawet dwie...

  We wtorek biuro rady powiadomiło o dokończeniu przerwanej kwietniowej sesji we wtorek 19 września (dokładnie 5 miesięcy później). W porządku obrad: powołanie nowego wiceburmistrza. Tydzień później - 26 września - ma odbyć się normalna sesja.

  Pewne jest, że opozycja będzie próbowała odwołać Teresę Jurczyńską-Owczarek, być może nawet wesprze ją w tym koalicja. Radni wszystkich opcji mają już dość zachowania przewodniczącej. Niezwoływanie sesji to jedno - inne zarzuty to: arogancja wobec radnych i mieszkańców, niedopuszczanie do głosu.

  Ale plany odsunięcia przewodniczącej mogą się nie udać. To ona - zgodnie ze statutem - decyduje o porządku obrad i nie musi zgadzać się na dodanie wniosku o jej odwołanie. Radni obawiają się sytuacji, w której 19 września jeszcze przed sesją Jurczyńska ogłosi porządek obrad na sesję 26 września, przerwie oba posiedzenia i... do października będzie miała spokój. Pytanie tylko po co? Chęć przetrwania czy większy polityczny plan?

  Przewodnicząca bardzo przeżywa wszelkie doniesienia medialne o braku sesji. Szczególnie stwierdzenia, że przez nią Ursynów mógł stracić pieniądze. Jak podkreślają wszyscy politycy, z którymi rozmawialiśmy, doskonale wie, że decydując się na niezwoływanie sesji i konfliktując samorząd, "wykupiła bilet w jedną stronę". Ma zamknięte drzwi we wszystkich ugrupowaniach. Nikt nie chce z nią rozmawiać o ew. współpracy. Nawet PO, która do tej pory ją chroniła. 

  Nowe rozdanie w radzie dzielnicy?

  Na wielomiesięczny kryzys w ursynowskim samorządzie nałożył się także konflikt w szeregach stowarzyszenia "Nasz Ursynów", które ma czworo radnych. Dwie radne - Goretta Szymańska oraz Katarzyna Niemyjska - od maja dystansują się od działań ugrupowania Piotra Guziała. Są z nim w konflikcie. Również radna Ewa Cygańska ma myśleć o opuszczeniu klubu.

  Secesjonistów do współpracy zachęca "Projekt Ursynów", który ma w tej chwili jednego radnego Kamila Orła, a chciałby mieć w radzie klub. Potrzebuje do tego minimum trójki głosów. O współpracę z radnymi intensywnie zabiega również Platforma Obywatelska, której przedstawiciele spotkali się we wtorek wieczorem z trójką Szymańska-Cygańska-Niemyjska.

  Pozyskanie radnych znikającego "Naszego Ursynowa", zupełnie zmieniłoby sytuację polityczną na Ursynowie. PO zyskałaby stabilną większość (w tej chwili razem z Jurczyńską i Orłem ma zaledwie jeden głos przewagi w 25-osobowej radzie) i uwolniła się od kaprysów niepewnych koalicjantów. Taka nieformalna szeroka koalicja daje Platformie pozycję rozgrywającego, którą już dawno utraciła.

  Sojusz z Niemyjską i Szymańską może polegać na wspieraniu przez nie głosowań ważnych dla zarządu Ursynowa. W zamian, ten spełniałby prośby i postulaty nowego tandemu - np. załatanie przysłowiowej dziury w chodniku czy przekazanie wejściówek dla mieszkańców na dzielnicową imprezę. Radne pochwaliłby się takimi sukcesami na swoim mocno promowanym profilu na Facebooku - "Ursynów - tu mieszkam". Przed wyborami - już jako nowy komitet lokalny - zyskałyby opinię aktywnych i skutecznych, nie mieszających się do lokalnych awantur. Pomysł ciekawy, bo wyborcy mają dość polityki. To byłaby też pierwsza próba wypromowania się na pozytywnym przekazie, godna poparcia choćby dlatego, że hejtu i negatywnych emocji w zawistnym światku politycznym Ursynowa nie brakuje.

  Powstanie nowego ugrupowania lokalnego może jednak oznaczać, że w przyszłej radzie nie znajdzie się żadne z tych, które działają na Ursynowie, a władzę przejmą wyłącznie partie - takie jak PO, PiS czy Nowoczesna.

  Jak pokazują wyniki wyborcze z poprzednich głosowań, tzw. lokalsi rywalizują o te same głosy. Proroczo zabrzmieć może w tych okolicznościach tekst znanej piosenki "Im więcej Ciebie, tym mniej". Tym grozi kolejny rozłam. Czy to dobrze dla Ursynowa?

  Konflikty w ogólnopolskiej polityce i tak sprawią, że najbliższe wybory samorządowe będą bardzo upolitycznione. Ale brak aktywistów w radzie to ogromny problem dla mieszkańców zainteresowanych głównie dziurami w chodnikach, repertuarem lokalnego domu kultury czy groźbą rozbudowy Tesco. Partie umieszczają na listach wyborczych spadochroniarzy i zasłużonych, niekoniecznie związanych z dzielnicą. Jak uczy przykład tej kadencji, najmniej aktywnymi radnymi są właśnie ci z PO i PiS. Rekordziści w liczbie spotkań, interpelacji czy integrowaniu społeczności - tacy jak Paweł Lenarczyk, Goretta Szymańska, Kamil Orzeł wraz z zapleczem czy Piotr Wajszczuk - nie są z partii a lokalnych ugrupowań. Oni tu mieszkają i codziennie - raz lepiej czy gorzej - pracują na rzecz mieszkańców.

  A informacje o rozpadzie NU to nie koniec. Słychać jeszcze o jednym komitecie, który ma powstać tuż przed wyborami - złożonym z mieszkańców nie angażujących się do tej pory w lokalną politykę. Jeśli dodamy do tego mający powstać komitet Szymańskiej i Niemyjskiej, walka o mandaty będzie zaciekła. Rywalizować będzie o nie nawet 6 stowarzyszeń. Istna walka na noże. Co z tego wyniknie dla naszej dzielnicy?

  Bitwa o "dwa dwieście" - czyli kwotę netto diety dla radnego - już się rozpoczęła...

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  30Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~gerard 30 4 miesiące temuocena: 92% 

   Pogonić parchów! to sa jakieś jaja!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~beka z hejtera 29 4 miesiące temuocena: 38% 

   Antoni, to że dodasz komentarz z telefonu rodziców nie oznacza, że jesteś zwykłym mieszkańcem (*zwykli mieszkańcy nie są tacy napaleni na stołeczki). Twoje hejty pod adresem radnej są bezzasadne, a zwłaszcza posądzanie radnej, że chodzi jej o 2,2K, skoro Tobie chodzi tylko o te 11,300 brutto! W życiu Cię nie wybrali na radnego a burmistrzować byś chciał? Trochę pokory kolego.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 38 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mixmax 28 4 miesiące temuocena: 64% 

   Niezłą masz schize że wszedzie widzisz Antoniego. Może warto z tym udać się do specjalisty? A skoro już tak bronisz swojej koleżanki Goretty to lepiej napisz czym się teraz różni jej zachowanie od tego co zrobiła TJO?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 30 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Max 27 4 miesiące temuocena: 29% 

   Wszyscy co są zorientowani w lokalnej scenie wiedzą, że Pomianowski to największy hejter i troll. Dobre pytanie, co takiego zrobiła Szymańska, że Pomianowski uruchomił wobec niej tą całą spiralę hejtu? Chodzi o to, że przez nią ten wielki polityk może nie zostać wybrany na wiceburmistrza?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 10 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec 26 4 miesiące temuocena: 16% 

   Max w sedno !!!!!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 5 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mixmax 25 4 miesiące temuocena: 89% 

   Przemek, Goretta, kazdy wie że to wy wylewacie jad, nie pierwszy raz zreszta ktoś pamięta "sranie na wycieraczke"? Moze czas skonczyc i zajac sie czyms pozytecznym? Juz lepiej robcie sobie te szydelkowanie.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 25 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~beka z hejtera 24 4 miesiące temuocena: 12% 

   Antoni, skończ już tę błazenadę. Radna na którą się tak uwzięłeś dlatego tylko, że możliwe że przez nią nie dostaniesz wymarzonego stołeczka i 11K miesięcznie jest znana z tego, że walczy z hejtem i trollingiem, w odróżnieniu od ciebie, bo ty jesteś znany głównie właśnie z hejtowania i trollingu.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 3 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec 23 4 miesiące temuocena: 27% 

   Niezłą masz schize że wszedzie widzisz Gorette i Przemka. Może warto z tym udać się do specjalisty? A skoro już tak bronisz swojego kolegi Pomianowskiego to lepiej napisz czym się teraz zajmuje poza ciągłym działaniem w celu zdobycia jakiegokolwiek stołeczka ?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 7 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Goretta Szymańska 22 4 miesiące temuocena: 67% 

   mixmax czy bardziej Jarek? robię kolejne edycje szydełkowania, mam dziesiątki chętnych:) nie siedzę tylko przed kompem i hejtuję:) Idę do ludzi, poznaję ich, a oni poznają mnie:) Miło spędzamy czas:) To właśnie Ci ludzie, w chwili kiedy usunięto mnie z ursynowskiego forum zawalczyli o mnie:) Bo mnie znają i doceniają to co dla nich robię:) Boli Was to, trudno:) Polecam robienie czegoś dla ludzi, to daje dużą satysfakcję:)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obserwator 21 4 miesiące temuocena: 24% 

   To prawda, że Antek znany jest z trollingu i wygląda zresztą jak troll. Może ktoś wykorzysta wreszcie jego oblicze do jakiejś kreskówki? Stanie się wtedy "ważną i znaną" osobistością i odpuści sobie walkę o lokalną władzę.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 8 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec 20 4 miesiące temuocena: 4% 

   Już ktoś to zrobił, ciekawe tylko czy antonii ma z tego jakieś profity ? http://shrek.wikia.com/wiki/Ru...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 1 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~beka z hejtera 19 4 miesiące temuocena: 50% 

   Proszę o niepastwienie się nad niedoszłym radnym/wiceburmistrzem, bo z tej żółci już zaczął po 20 minusów rodzielać każdemu nieprzychylnemu komentarzowi biedaczek.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zwykły mieszkaniec 18 4 miesiące temuocena: 51% 

   Ale się Pani Goretta uparła na tego Pomianowskiego. Ciekawe dlaczego? Może za dużo robi a przecież tylko Pani powinna być zauważana i wychwalana? Jeszcze Pani w koalicje z PO nie weszła a już pokazuje swoje prawdziwe oblicze? Życzę Pani aby problemy emocjonalne nie przesłaniały Pani tego co w życiu naprawdę ważne - szacunek do innych, pokora, zasady fair play, zaufanie... to wszystko o czym Pani zapomniała wykorzystując wszystkich dookoła biegnąc w tym wyścigu o 2,2 tyś/mc.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~beka z hejtera 17 4 miesiące temuocena: 52% 

   Te hejty na temat Naszego Ursynowa, Szymańskiej i tak dalej to pewnie Pomianowski dodaje, widocznie znowu miał obiecany ten stołek wiceburmistrza, już się witał z gąską, ale na ostatnim odcinku został załadowany w bambuko :D

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 40 37 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Orła cień 16 4 miesiące temuocena: 52% 

   Czyli co teraz? Zamiast Pomianowskiego wiceburmistrzem będzie Niemyjski? I łatwiej będzie można dawać zlecenia firmom kolegów? W sumie by mnie to nie zdziwiło, PO żaden konflikt interesów nie przeszkadza.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 42 39 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kamil 15 4 miesiące temuocena: 56% 

   Antoni, znajdź sobie jakieś zajęcie dzieciaku, zamiast wciąż siedzieć na HU

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 36 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~beka z hejtera 14 4 miesiące temuocena: 57% 

   Każdy będzie lepszy od Ciebie na tym stanowisku - każdy kto nie jest tak nagrzany i napalony jak Ty żeby się tylko dorwać za wszelką cenę do władzy/koryta. Pamiętaj, chytry traci dwa razy.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 35 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zwykły mieszkaniec 13 4 miesiące temuocena: 52% 

   Ale się Pani Goretta uparła na tego Pomianowskiego. Ciekawe dlaczego? Może za dużo robi a przecież tylko Pani powinna być zauważana i wychwalana? Jeszcze Pani w koalicje z PO nie weszła a już pokazuje swoje prawdziwe oblicze? Życzę Pani aby problemy emocjonalne nie przesłaniały Pani tego co w życiu naprawdę ważne - szacunek do innych, pokora, zasady fair play, zaufanie... to wszystko o czym Pani zapomniała wykorzystując wszystkich dookoła biegnąc w tym wyścigu o 2,2 tyś/mc.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 36 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~beka z hejtera 12 4 miesiące temuocena: 40% 

   Antoni, to że dodasz komentarz z telefonu rodziców nie oznacza, że jesteś zwykłym mieszkańcem (*zwykli mieszkańcy nie są tacy napaleni na stołeczki). Twoje hejty pod adresem radnej są bezzasadne, a zwłaszcza posądzanie radnej, że chodzi jej o 2,2K, skoro Tobie chodzi tylko o te 11,300 brutto! W życiu Cię nie wybrali na radnego a burmistrzować byś chciał? Trochę pokory kolego.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 21 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lolek 11 4 miesiące temuocena: 61% 

   Szymańska jest zabawna. Do robienia akcji typu szydełkowanie czy zwiedzanie elektrociepłowni nie potrzeba być radnym. Można to robić w ramach działalności społecznej, jeśli ktoś lubi. Radni są do czegoś innego, ale do tego muszą musieć poglądy. Czy wolta Szymańskiej oznacza, że popiera ona wycinkę drzew na budowę przedłużenia Belgradzkiej. Czy popiera likwidację pętli autobusowej pod prywatny bazarek zarządzany przez radnego PO? Chyba tak.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec 10 4 miesiące temuocena: 64% 

   A trzeba być radnym żeby mieć poglądy i mieć zdanie w sprawie bazarku czy pętli autobusowej ?? Czy mieszkańcy ul. Polaka są Radnymi w związku z tym ?? jakieś mętne wypociny

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 18 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Robert 9 4 miesiące temuocena: 35% 

   Nasz Ursynów sam się zniszczył, bo pozbył się najaktywniejszych osób - Lenarczyka i Skubiszewskiego. Guział już tu się nie udziela, a Machaj, Ciara, Głowacz nie mają potencjału. Powinni się z tym pogodzić i zrozumieć, że bez Lenarczyków i Skubiego sobie nie poradzą. A Pomianowski może się pożegnać z teką burmistrza.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ania 8 4 miesiące temuocena: 44% 

   Goretta Szymańska, czy ta radna to robi coś oprócz rozdawania darmowych biletów? Żenująca postać. Może faktycznie będzie pasować do Kempy, Orła, Karczewskiego.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Goretta Szymańska 7 4 miesiące temuocena: 86% 

   Jako jedyna mam odwagę opublikować cokolwiek tutaj pod własnym nazwiskiem:) Pozdrawiam trolli, których wierzcie mi nie jest trudno zidentyfikować:) Co robię dla mieszkańców poza rozdawaniem biletów? Może wymienię: *zbierałam misie w akcji straży pożarnej "I Twój miś może zostać bohaterem" naszą jednostkę odwiedziło ok 100 mieszkańców, zebraliśmy górę pluszaków, dla dzieci poszkodowanych w wypadkach * co roku biorę udział w zbiórkach "Banków żywności", z których korzystają ubodzy mieszkańcy Ursynowa * przed świętami odwiedziliśmy 6 potrzebujących ursynowskich rodzin, przekazując im choinki, paczki dla dzieci * zabrałam 220 mieszkańców Ursynowa na bezpłatną wycieczkę za kulisy Teatru Wielkiego * zabrałam 55 osób na wycieczkę do Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach * zabrałam 50 mieszkańców na zwiedzanie Warszawskich Filtrów * zabrałam 50 mieszkańców na zwiedzanie EC Siekierki * zorganizowałam kilka edycji warsztatów rękodzieła, w których wzięło udział ponad 100 mieszkanek

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Goretta Szymańska 6 4 miesiące temuocena: 86% 

   * zorganizowałam bezpłatną wycieczkę dla 50 mieszkańców do Lasu Kabackiego, ciekawy program a na finał integracyjne ognisko z kiełbaskami * zorganizowałam zbiórkę żywności dla naszego Hospicjum, zebraliśmy 17 wypełnionych po brzegi wózków * zorganizowałam zbiórkę pieniędzy dla Hospicjum, udało się pozyskać od hojnych mieszkańców 2,5 tysiąca złotych * jestem wolontariuszem ursynowskiego hospicjum, brałam udział w Pikniku Odczarowanie Hospicjum * robię warsztaty dla pacjentów hospicjum * zgłaszam projekty do Budżetu Partycypacyjnego * jestem honorowym krwiodawcą i promuję ideę oddawania krwi * wspieram ursynowskich biegaczy * pracuję w 3 komisjach, biorę udział w sesjach (to robi każdy radny) Jestem zaangażowana w wiele mniejszych lub większych projektów na Ursynowie:) Wspieram projekt miejskiego pszczelarstwa, działam na rzecz przeniesienia Parku Miniatur na Ursynów. Chyba trochę robię. A Was trolle boli od tego pewna część ciała:) Weźcie się do roboty na rzecz mieszkańców:)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wyborca 2018 5 4 miesiące temuocena: 41% 

   Skończyło się dojenie z list Naszego Ursynowa to trzeba się jakoś przy korycie zainstalować? Czas obsadzić listy Projektu Ursynów? Niesamowite, że z takich ludzi składa się nasza rada dzielnicy ale ktoś na takich radnych głosuje. Dobrze, że poznaliśmy już kto jest kim w tej radzie i można będzie na nich nie głosować za rok.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wiesław 4 4 miesiące temuocena: 42% 

   Zamienił Kempa stryjek siekierkę na Nasz Ursynów. PO ma dosyć kaprysów i idiotyzmów Orłów to zobaczy co znaczą trzy kapryśne dziewczęta z Naszego Ursynowa ;)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~2200 :( 3 4 miesiące temuocena: 38% 

   Czy właśnie te trzy panie nie udowadniają właśnie mieszkańcom co je najbardziej interesuje :(

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec 2 4 miesiące temuocena: 68% 

   z atykuły wynika, że chcą coś dla mieszkańców (tzw.: dziura w chodniku, jakieś wejściówki, etc...) co w tym złego, że smutne buźki dałeś ?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 32 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kamil 1 4 miesiące temuocena: 63% 

   brawo Teresa!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.119 sekundy
  REKLAMAA2-NEONOWKA-3tygodnie-od-08-01-do-28-01-2018