REKLAMAA1-GREEN-PORT-od-01-12-2017-do-02-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  REKLAMA

  Dzieciaki niecierpliwie odliczają ostatnie dni szkoły, by już za chwilę rozpocząć dwutygodniową labę. Co zrobić, aby czas wolny nie stał się uciążliwą nudą? Sprawdzamy, jakie atrakcje będą dostępne na Ursynowie w trakcie "Zimy w mieście".

  Już 13 lutego zaczynają się ferie zimowe - okres uwielbiany przez dzieciaki, ale problematyczny dla rodziców - trzeba zorganizować najmłodszym rozrywki, tych na szczęście w nie brakuje. Jeśli nie mamy możliwości, by wysłać dzieci na dwutygodniowy wyjazd, już dziś warto zainteresować się tym, co oferuje dzielnica, instytucje miejskie oraz podmioty komercyjne.

  W czterech podstawówkach powstaną specjalne punkty feryjne, które zadbają o rozrywkę dla 650 dzieci w wieku od 6 do 16 lat. Najmłodsi będą mieli do wyboru zajęcia sportowe, plastyczne oraz muzyczne. Na te zajęcia trzeba było się wcześniej zapisać, dziś już nie są one dostępne.

  Ale na terenie dzielnicy przez całe dwa tygodnie ferii (oprócz weekendów) będzie mnóstwo zajęć sportowych i kulturalnych otwartych dla chętnych i w dodatku gratisowych.

  UCSiR: Ferie pełne sportowych wrażeń

  Bardzo bogatą ofertę zajęć ma jak co roku Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji.

  - Od poniedziałku ruszamy ze wszystkimi obiektami. Dzieci zameldowane w Warszawie z ważnymi legitymacjami szkolnymi mogą korzystać ze wszystkiego bezpłatnie. W zeszłym roku ogromną popularnością cieszyła się siłownia - w tym roku również ją udostępniamy - mówi Piotr Kondratowicz, zastępca dyrektora UCSiR.

  Oprócz ćwiczeń na siłowni dzieciaki będą miały okazję, by pograć w tenisa, badmintona czy kręgle. Miłośnicy pływania wybiorą się na basen a amatorzy koszykówki wezmą udział w specjalnych warsztatach z zawodowymi graczami i trenerami. Jeśli rodzice grywają ze swoimi pociechami w tenisa, w ferie również będzie taka możliwość - UCSiR udostępnia korty rodzinom. Pod artykułem publikujemy pełny harmonogram zajęć w obiektach UCSiR.

  Wszyscy, którzy liczą na ferie z adrenaliną mogą wybrać się do LXIII Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Hirszfelda 11. Tamtejsza ścianka wspinaczkowa będzie bezpłatnie dostępna dla dzieci i młodzieży od 6. do 18. roku życia.  Ściana Południowa będzie dostępna dla grup od godz. 10:00 do 12:00, indywidualne wejścia od 12:15 do 14:15.

  Otwarta dla młodzieży będzie także hala wspinaczkowa Camp 4 przy ul. Krasnowolskiej 50 na Zielonym Ursynowie. Darmowe wejścia od poniedziałku do piątku w godzinach od 11:00 do 18:00 obejmują buldering i wspinaczki z autoasekuracją. Z dziećmi musi być opiekun prawny. Warto upewnić się, że są jeszcze wolne miejsca na dany dzień. Kontakt: tel. 22 847 11 76 lub mail: kontakt@camp4you.pl.

  Ofertę dla dzieci przygotowało również lodowisko "Figlowisko" przy Multikinie, które daje darmowy wstęp od poniedziałku do piąteku w godz. od 9:00 do 12:00. Wypożyczenie łyżew kosztować będzie 6 złotych.

  Ursynoteka i domy kultury: zajęcia plastyczne, teatralne, muzyczne

  O dzieciach nie zapomina też Biblioteka Publiczna im. J. U. Niemcewicza. Zimowy Klubik Filmowy, warsztaty literackie i plastyczne, spektakle oraz spotkanie z... bajarzem! Moc atrakcji czeka na dzieci od 13 do 24 lutego. Szczegóły w harmonogramie zajęć - pod artykułem.

  Młodzi kinomani również nie powinni być zawiedzeni, gdyż Multikino wraz z urzędem dzielnicy zapraszają na seanse, które zostały połączone z wycieczkami po kinie. Jak powstaje popcorn? Ile osób mieści się na największej sali kinowej? Na wszystkie pytania dzieci odpowiedzą pracownicy Multikina. Terminy seansów - patrz harmonogram poniżej.

  Z kolei najciekawsze zajęcia muzyczne szykują się w Domu Sztuki przy ul. Wiolinowej 14, który zaprasza na warsztaty bębniarskie.

  - Oferta jest skierowana do dzieci z podstawówek i gimnazjów. Zajęcia poprowadzi genialny bębniarz - Gaspard Conde. Najmłodsi będą mieli okazję zapoznać się z bębnami afrykańskimi - opowiada Beata Nazaruk z Domu Sztuki. Warsztaty odbędą się w feriowe wtorki i piątki - 14, 17, 21 i 24 lutego. Zapisy trwają, wystarczy zadzwonić do sekretariatu ośrodka: tel. 22 643 79 35.

  To nie koniec muzycznych propozycji, bowiem Dom Kultury Imielin organizuje kilkudniowe warsztaty dla miłośników rockowego brzmienia - dla starszych dzieci oraz młodzieży. Gitary, perkusje, chropowaty wokal - młodzi muzycy będą mieli okazję, aby pograć wspólnie na scenie i posłuchać porad zawodowców. Warsztaty iM Rock potrwają od 13 do 17 lutego - zajęcia skończą się 16 lutego, a ostatni dzień będzie poświęcony finałowemu koncertowi. Wszelkich informacji o warsztatach udzieli organizatorka, Małgorzata Wiercińska - tel. 504 703 087.

  Szczegółowy harmonogram wszystkich dostępnych wydarzeń z cyklu "Zima w mieście 2017":

  ZAJĘCIA W OBIEKTACH UCSiR - (po kliknięciu otworzy się plik PDF)

  ZAJĘCIA SPORTOWO-REKREACYJNE:

  ZAJĘCIA KULTURALNE:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Rodzic 1 ponad rok temuocena: 100% 

   Dziękujemy za tak dokładną rozpiskę zajęć.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1191 sekundy
  REKLAMA