REKLAMAA1-VISTULA-24-08----23-09-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (RM)

  W fercie młodzi mieszkańcy Ursynowa nie siedzą w domach. W całej dzielnicy od ponad tygodnia trwają darmowe zajęcia sportowe dla wszystkich chętnych!

  Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych korzystają z programu „Zima w Mieście 2019". W hali Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji przy Dereniowej zorganizowane zajęcia grupowe dla dzieci odbywają się w dni ferii od poniedziałku do piątku 10:00-12:00. Można było także trenować indywidualnie – w godzinach od 8:00 do 10:00, a także od 12:00 do 16:00.

  - Pierwszy tydzień pod względem liczby chętnych bardziej przeważał nad drugim. Do sali ustawiała się kolejka osób chętnych, żeby tylko móc pograć i pobiegać. Ponieważ ze względów bezpieczeństwa jest ograniczona pojemność hali i liczba miejsc, starsza młodzież musiała tak naprawdę oczekiwać na swoją kolej. Dzieciaki grające wcześniej nie chciały zwolnić bowiem sektorów – mówi nam Paweł Otwinowski, nauczyciel wychowania fizycznego, instruktor podczas programu „Zima w Mieście 2019".

  Aby skorzystać z możliwości treningu i gry, trzeba się zarejestrować na terenie obiektu. Jest to program udostępniony dla uczącej się młodzieży oraz dzieci – w wieku od 6 do 19 lat. Instruktorzy starają się pomóc i udostępnić sprzęt potrzebny do gry.

  - Młodzież i dzieci przychodzą do nas na tenisa stołowego, siatkówkę, piłkę nożną, mini piłkę ręczną, koszykówkę, badmintona, unihokeja. Gama dyscyplin sportu jest naprawdę szeroka. Są także stałe grupy – choćby na siatkówce o 13:30 pojawia się grupa tych samych 12-13 osób – tłumaczy nam Otwinowski.

  Dzieci są bardzo zadowolone z aktywnego wypoczynku podczas "Zimy w Mieście". Choć niektórych uczestników rodzice długo musieli do tego namwiać.

  - Początki są często takie, że rodzice namawiają. Mam dwójkę swoich małych dzieci i widzę, że to idzie teraz w straszną stronę. Przywiązanie do tabletów, bajek, telewizora, kanapowego trybu życia to coś, z czym walczymy. Jednakże, kiedy dziecko już zobaczy, że prawdziwy sport też potrafi być fajny, to potrafi się tym zarazić. Wybierze wtedy aktywny wypoczynek, a nie wirtualną rzeczywistość – tłumaczy Jarosław Wesołowski, opiekun jednej z grup, która akurat pojawiła się dziś przy Dereniowej.

  - Przyszliśmy tutaj z grupą dzieciaków w wieku 9-12 lat. W ramach kolonii głównie zabieraliśmy naszych podopiecznych na tenis ziemny. Tutaj jednak pojawiliśmy się w ramach rozrywki – korzystamy z atrakcji typu tenis stołowy czy też piłka nożna. Kiedy dzieci grają w tenisa ziemnego, to naprawdę nieźle radzą sobie przy tenisie stołowym. To zawsze dla nich dodatkowa rozrywka, widać, że są zadowoleni – dodaje.

  W hali ZOS Hawajska "Zima w Mieście" potrwa do piątku, 8 lutego. Wstęp na halę jest bezpłatny. Na Ursynowie w ramach miejskiego programu aktywnych ferii można jeszcze za darmo popływać, w Arenie Ursynów pograć w kręgle i poćwiczyć na siłowni, a na Figlowisku poszaleć na łyżwach.

  Więcej na www.sport.ursynow.pl

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2806 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO